آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می تواند شما را شگفت زده کند. زبان چینی بدون شک پرگوینده ترین زبان دنیا است. تنها حدود یک پنجم جمعیت دنیا در چین زندگی می کنند و با تبدیل شدن چین به یک ابر قدرت ، یادگیری زبان چینی نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است. همه ما تصور می کنیم که چینی زبان بسیار سختی است اما در حقیقت اینگونه نیست. زبان چینی از نظر نوشتاری زبان سختی به حساب می آید زیرا حدود ۲۰۰۰۰ کاراکتر دارد اما حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ آنها برا ی خواندن یک روزنامه کافیست. اما از ابعاد دیگری مثل گرامر زبان چینی، زبان راحتی به حساب می آید.

چرا زبان چینی بیاموزیم؟

  1. زبان چینی حدود یک میلیارد گوینده دارد که این زبان را به اولین زبان دنیا از این نظر تبدیل کرده است.
  2. زبان چینی در کشور های چین ، تایوان ، سنگاپور و مالزی صحبت می شود.
  3. چین از نظر مساحت سومین کشور دنیا پس از روسیه و کانادا است.
  4. چین دومین اقتصاد دنیا را دارا می باشد و بزرگترین صادر کننده دنیا است.

بیایید با چند کلمه چینی ساده آشنا شویم

خوب! حالا که زبان چینی و اهمیت آن را شناختید بیایید کمی با کلمات این زبان آشنا شویم. در این ویدیو کوتاه کلماتی که در یک مکالمه برای خریدن چیزی در زبان چینی لازم دارید را یاد میگیرید.

نمونه ویدیو آموزش زبان چینی

برای آشنایی با زبان چینی در این مطلب یادگیری قدم به قدم چینی را با هم تجربه می کنیم. حالا بیایید با الفبای زبان چینی و نحوه نوشتن در زبان چینی تا حدودی آشنا شویم.

الفبای زبان چینی را بهتر بشناسید

برای شروع یادگیری هر زبانی اولین کار این است که الفبای آن را بهتر بشناسیم. پس بیایید با الفبای چینی اشنا شویم. در زبان چینی ما از حروف استفاده نمی کنیم، بلکه از کاراکتر های برای نمایش دادن کلمات استفاده می کنیم. این سیستم نوشتاری به جای حروف از کاراکتر ها برای نمایش صداها و کلمات استفاده می کند. شاید این سیستم کمی برایتان عجیب باشد ولی شما هر روز دارید با این سیستم روبرور می شوید. به طور مثال شما با دیدن تابلو ورود ممنوع بدون اینکه الفبایی وجود داشته باشد معنی آن علامت را می فهمید.

بگزارید با یک مثال ساده این مورد را برایتان شرح دهیم. در چینی برای نشان دادن کلمه آب از استفاده می کنیم. یعنی شما به جای استفاده از چند حرف یک کاراکتر را یاد می گیرید و متوجه کلمه متناسب با آن می شوید. برای اینکه کمی بیشتر با این مورد آشنا شویم حتما این ویدیوی جذاب را ببینید تا با معروف ترین کاراکتر های زبان چینی آشنا شوید.

میتوان زبان چینی را در مهارت های گفتاری و شنیداری آسان تر از حتی زبان های لاتین دانست. زبان چینی به این دلیل که اقتصاد چین هر روزه سلطه خود را بر جهان افزایش می بخشد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. کلاس های زبان چینی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند تا زبان آموزان را با فرهنگ زبان چینی نیز آشنا سازد.

chinese learning
chinese learning

اما چرا زبان چینی را در ایران آکسفورد بیاموزیم؟

  1. در کلاس زبان چینی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که با هزینه باور نکردنی انجام می پذیرد زبان آموزان با اساتید مجرب و Native زبان چینی در کلاس ها به یادگیری مشغولند و  شما می توانید با توجه و وقت بیشتری کلاس های خود را بگذرانید.
  2. کتاب آموزش زبان چینی که در موسسه استفاده می شود در سایت ایران آکسفورد به صورت رایگان برای دانشجویان موسسه در دسترس قرار می گیرد تا بتوانند راحت تر منابع آموزش چینی را در اختیار داشته باشند.
  3. آموزشگاه زبان چینی ایران آکسفورد سعی می کند تا در کمترین زمان ممکن دانشجویان را برای مکالمه چینی آماده سازد.
  4. از آنجا که زبان چینی زبان مورد نیاز اکثر تاجرین می باشد دوره های فشرده ویژه ای برای این افراد در نظر گرفته شده است که دوره آموزش زبان چینی بازرگانی نام دارد.

آموزش زبان چینی از مبتدی تا پیشرفته

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد، آموزش زبان چینی از صفر تا صد را به زبان اموزان ارائه می دهیم. وقتی می گوییم صفر منظورمان آموزش زبان چینی از الفبا (کاراکترها) تا مکالمه روان در سطح پیشرفته می باشد. پس شما اصلا نباید نگران باشید و بدون هیچ مشکلی کار را از ابتدا شروع کنید و از مکالمه زبان چینی لذت ببرید.

ایران آکسفورد به عنوان یکی از معتبرترین برگزار کننده های دوره های آموزش زبان چینی در ایران می باشد توانسته بسیاری از زبان آموزان را در این زمینه یاری کند.

داشتن تسلط در زبان چینی به این معنی است که در زبان آموز بتواند فعالیت های متفاوت زبانی را در موقیعیت های متفاوت انجام دهد. یادگیری زبان تنها به حفظ کردن کلمات و کار بر روی گرامر زبان چینی محدود نمی شود بلکه به کار گیری زبان چینی برای برقراری ارتباط مناسب، یکی از اهداف کلاس های آموزش زبان چینی موسسه زبان ایران آکسفورد می باشد.

آموزش زبان چینی با متد سفارت چین

در دوره های آموزش زبان چینی از کتاب های معتبر دانشگاه پکن و منابع معتبر آموزش چینی استفاده می شود. هدف این دوره ها بهبود مهارت های مکالمه ای زبان چینی در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه خواهد بود. برنامه ریزی کلاس های چینی با استاندارد های بالای آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انجام می شوند و سعی در افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان خود دراد.


کلاس های زبان چینی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

کلاس های آموزش زبان چینی در این موسسه زبان به اشکال گوناگون برگزار می شوند تا بتوانند نیاز های تمامی زبان آموزان را پاسخکو باشند. کلاس های ترمیک، کلاس های نیمه خصوصی و کلاس های خصوصی برای زبان آموزانی که از نظر زمانی دچار محدودیت هستند. حتی برای کسانی که در تهران نیستند و یا ترجیح می دهند دوره های خود را از طریق اینترنت برگزار کنند، آموزش زبان چینی از طریق اینترنت نیز در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار می شوند.

chinese class آموزش زبان چینی
chinese class آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انواع مختلفی از کلاس ها را برای شما ارائه می دهد. می توانید هر کدام که به شرایط شما نزدیک تر است را انتخاب کنید و به راحتی ثبت نام کنید. آموزش با کتاب های معرفی شده از دانشگاه فرهنگ چین برگزار می شوند و بیشتر بر روی مکالمه زبان چینی تاکید دارند. به توضیح مختصر از انواع کلاس چینی در ایران آکسفورد توجه کنید:

کلاس های گروهی زبان چینی

مطمئنا پرطرفدارترین کلاس های زبان، کلاس های گروهی هستند. کلاس های زبان چینی گروهی ایران اکسفورد به دلیل هزینه بسیار مناسب، فضای مفرح کلاس ها و هم چنین سرعت و فشردگی مناسب کلاس چینی گروهی برای زبان اموزان بسیار مناسب است. برای دیدن انواع مختلف این کلاس ها و برنامه کلاس ها می توانید به برنامه کلاس ها در وب سایت مراجعه کنید.

کلاس های خصوصی زبان چینی

بعد از کلاس های گروهی، کلاس های خصوصی هستند که به دلیل سرعت بسیار مناسبشان در زبان رساندن شخص به مکالمه طرفداران خاص خود را دارد. در کلاس های خصوصی، سرعت آموزش بسیار سریع است و شما می توانید در مددت زمان بسیار کوتاه تر به هدف خود برسید.

کلاس های آنلاین زبان چینی

اگر حضور فیزیکی در کلاس ها برایتان امکان پذیر نیست می توانید دوره ها را به صورت آنلاین انتخاب کنید. در دوره های آنلاین شما می توانید به راحتی و از طریق اینترنت با استاد در ارتباط باشید و کلاس های زبان چینی را به صورت آنلاین برگزار کنید. در دوره های اموزش غیر حضوری زبان چینی ، کلاس ها از طریق اینترنت برگزار می شوند و قابلیت ضبط شدن دارند و می توانند در هر زمان و مکانی که مورد نظر زبان آموز باشند برگزار شوند.

آموزش زبان چینی به صورت آنلاین

یادگیری زبان چینی شاید برای شما یک مسئله بسیار مهم باشد. اگر شما هم به آموزش زبان چینی به صورت آنلاینفکر می کنید ، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین گزینه برای شما می باشد. آموزش زبان چینی به صورت آنلاین می تواند برای کسانی که شرایط حضور در کلاس های حضوری آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را ندارند و یا از نظر زمانی با محدودیت هایی روبرو هستند بسیار مفید است.

کلاس های مخصوص آزمون HSK زبان چینی

آزمون HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) آزمون زبان چینی است که باری مهاجرت به چین و هم چنین اامه تحصیل در چین مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون در تهران برگزار می شود و همانند آزمون آیلتس و یا تافل در زبان انگلیسی است. ما به صورت تخصصی و برای سطوح مختلف آزمون HSK شما را آماده این امتحان می کنیم. در این آزمون شما نیاز به اموزش زبان و خط چینی دارید و می توانید با استفاده از اساتید Native و مجرب ما به راحتی این ازمون را پست سر بگذارید.


دانلود منابع آموزش زبان چینی

ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که بتوانید دانلود کتاب های آموزش زبان چینی را به صورت رایگان انجام دهید. بسیاری از پادکست های آموزش زبان چینی نیز به صورت رایگان در بخش دانلود سایت ایران اکسفورد در اختیار شما قرار دارد.


ویدیو های آموزش زبان چینی

زبان چینی را می توانید به صورت تصویری و با آموزش های ویدیویی ما و به رایگان یاد بگیرید. ما در این ویدیو ها از اساتید مجرب استفاده می بتوانید همانند یک کلاس با زبان چینی آشنا شوید. برای دیدن انواع ویدیو ها می توانید به قسمت ویدیو های سایت ایران آکسفورد مراجعه کنید.


مشاوره مهاجرت به چین و تحصیل در کشور چین رایگان

در سال های اخیر کشور چین از نظر اقتصادری و آموزشی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. بسیاری از زبان اموزان ممکن است بخواهند برای تحصیل یا کار به چین بروند. مشاورین ما از دانشگاه های چین گرفته تا بازار کار چین اطلاعات لازم را در اختیارتان خواهند گذاشت.

با داشتن گزینه های مختلف برای دانشجویان چینی، برای هر نوع شرایطی موسسه زبان چینی ایران آکسفورد کلاس به منحصر به فردی را در نظر می گیرد تا یادگیری زبان چینی برای زبان اموزان راحت تر شود.

آموزش زبان چینی در چین

چه راهی بهتر از رفتن به چین و یادگیری زبان چینی در این کشور برای زبان آموزان وجود دارد؟ اگرچه چنین روشی یک مشکل بزرگ دارد و آن هزینه است. اگر این مشکل برای شما چندان مهم نیست و جزو آن دسته از افراد خوشبختی هستید که می توانند آموزش زبان چینی را در چین تجربه کنند پس این مطلب  آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بسیار برای شما مفید خواهد بود.

دوره های آموزش زبان چینی در چین توسط بسیاری از آموزشگاه های زبان چینی و دانشگاه های مختلف چین ارائه می شود. البته باید بدانید تا حدی تقاضا برای یادگیری در چین زیاد است که دولت چین سیستمی را طراحی کرده است به نام CUCAS که مخفف China’s University and College Admissions System را ه وجود آورده که علاوه بر رشته های دیگر شما می تواند رشته زبان چینی را نیز انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

مزایای یادگیری چینی در چین

برنامه های این موسسات و دانشگاه ها برای آموزش زبان چینی در چین از دو هفته تا دو سال متفاوت است. همینطور گستردگی جغرافیایی بسیار زیاد گزینه های شما یکی دیگر از محسنات چین است. این کشور پهناور به شما امکان شرکت در کلاس های چینی را می دهد که از شهر های بسیار بزرگ تا شهر های متوسط متفاوت می باشند.

شهرهای Beijing (پکن)، شانگهای، Tianjin، گوانگجو، Harbin از جمله شهر هایی هستند که برنامه های آموزش زبان چینی در چین را برگزار می کنند.

خوشبختانه در سال های اخیر دانشجویان رشته زبان چینی توسط دانشگاه های ایران توسط دانشگاه ها و با همکاری آکادمیک به چین فرستاده می شوند که در بالا بردن سطح دانش این دانشجویان که در آینده از مدرسین و مترجمین زبان چینی می باشند بسیار مهم است.


آشنایی بیشتر با انواع زبان چینی

وقتی در مورد زبان چینی صحبت می کنیم باید بدانیم که دو نوع زبان چینی در چین وجود دارد. اما سوال اینجاست که زبان چینی سنتی یا ساده شده Simplified Chinese or Traditional Chinese را برای یادگیری انتخاب کنید؟ برای رسیدن به پاسخ با ما همراه باشید.


زبان چینی ماندارین

اگر چه کلاس های اصلی ما بر اساس زبان چینی کانتونیز Cantonese می باشد ولی ممکن است شما نیاز به ماندرین داشته باشید. ما در مطالب بسیاری تفاوت های زبان چینی ماندارین و زبان کانتونیز را بیان کرده ایم. در این بخش می خواهیم به یادگیری زبان چینی ماندارین و نکاتی در مورد این زبان اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

چینی ماندارین زبان سختی برای یادگیری نیست، به خصوص با توجه به تلفظ های غیر منطقی و استفاده از کاراکترها به جای یک سیستم الفبایی شاید کمی سخت به نظر برسد ولی اصلا اینطور نیست.

لازم نیست خیلی نگران باشید زیرا زبان چینی ماندارین بسیار قابل یادگیری است و شاید از بسیاری از زبان های دیگر راحت تر هم باشد.