آموزش تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان بهترین آموزشگاه زبان برگزار کننده دوره های آموزش تافل در ایران، توانسته بیشترین تعداد قبولی زبان آموزان را در تافل در ایران بدست بیاورد. کلاس تافل TOEFL (Test of English as a Foreign Language) در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با بهره گیری از استاد های مجرب و یا Native آزمون TOEFL iBT انجام می گیرد. آموزش آزمون تافل در موسسه ایران آکسفورد با ارائه تضمین نمره تافل به صورت کتبی انجام می پذیرد. برگزاری انواع مختلف کلاس های تافل (گروهی، نیمه خصوصی و یا خصوصی) با فشردگی های متفاوت برای زبان آموزان با شرایط متفاوت از مزایای این کلاس ها می باشند. برای دیدن انواع کلاس های تافل و یا ثبت نام تافل می توانید بر روی قسمت زیر کلیک کنید.

آشنایی با آزمون تافل جدید (تافل چیست؟)ورژن جدید تافل در سال ۲۰۲۴

about Toefl
about Toefl

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که آزمون تافل iBT چیست؟ امتحان تافل یا TOEFL با سابقه ترین و معروف ترین امتحان زبان انگلیسی در دنیا می باشد. TOEFL (Test of English as a Foreign Language) که توسط سازمان ETS آمریکا برگزار می شود و هر چهار مهارت Listening, Reading, Writing, Speaking در این آزمون امتحان گرفته می شود. در حال حاضر آزمون تافل به صورت اینترنتی برگزار می شود اما در کشورهایی که امکان برگزاری تافل اینترنتی نباشد تافل Revised TOEFL Paper Delivered Test برگزار می شود. هر ساله تغییرات زیادی بر روی آزمون تافل انجام می گیرد که به همین دلیل موسسه آموزش تافل باید بسیار به روز بوده و بتواند زبان آموزان را با این تغییرات آشنا کند. به طور مثال می توانید به تغییرات آزمون تافل ۲۰۱۹ اشاره کرد که در وب سایت ما آورده شده است.

آزمون تافل iBT در یک نگاه (زمان و بخش های TOEFL)

از ۲۶ July سال ۲۰۲۳ به تایید سازمان ETS آزمون تافل تغییرات گسترده ای را خواهد داشت که می توان گفت بزرگترین تغییر این آزمون در ۱۰ سال گذشته می باشد. این تغییرات شامل موارد زیر می باشد:

  • زمان آزمون تافل کمتر از دو ساعت خواهد شد ( در نسخه فعلی آزمون حدود ۳ ساعت و نیم زمان می برد)
  • بخش Independent Writing به صورت کلی تغییر خواهد و به Writing for an academic discussion تبدیل خواهدشد.
  • بخش ریدینگ کوتاه تر خواهد شد.
  • بخش های Unscored یا لانگ در ریدینگ و لیسنینگ حذف خواهند شد.
  • همچنین بر اساس اعلام ETS فرآیند ثبت نام راحت تر خواهد شد. در ضمن نحوه پرداخت هزینه تافل ساده تر خواهد شد و داوطلبین می توانند بر اساس واحد پول کشور خودشان هزینه را پرداخت کنند.
  • یکی دیگر از تغییرات شفافیت بیشتر در زمان ارائه نمره خواهد بود و بعد از پایان آزمون تاریخ دقیق ارائه نمره به داوطلب اعلام خواهد شد.

زمان بندی جدید آزمون تافل ۲۰۲۳

بخشتعداد سوالاتزمان
Reading20 سوال۳۵ دقیقه
Listening28 سوال۳۶ دقیقه
Speaking4 سوال۱۶ دقیقه
Writing2 سوال۲۹ دقیقه
جدول زمان بندی جدید آزمون تافل

توجه داشته باشید که در قالب جدید تافل دیگر استراحت ۱۰ دقیقه ای وجود نخواهد داشت و آزمون به صورت یکسره برگزار خواهد شد.

آزمون آزمایشی رایگان تافل جدید

اگر شما هم قصد دارید در سیستم جدید تافل شرکت کنید، موسسه ایران آکسفورد به صورت رایگان آزمون آزمایشی برای شما ارائه می دهد. این آزمون به صورت آنلاین و رایگان می باشد.

برای شرکت در آزمون آزمایشی تافل جدید کلیک کنید.

امتحان Revised TOEFL Paper Delivered Test

آزمون تافل کاغذی در سال های قبل در برخی کشورها برگزار می شد. از سال ۲۰۲۰ این تافل تغییراتی در پی داشته است. در تافل کاغذی PBT قدیمی مهارت های گرامر و یا واژگان جدا تست گرفته می شدند. اما در آزمون Revised TOEFL Paper Delivered Test همه مهارت ها همانند آزمون تافل iBT برگزار می شوند ولی مهارت Speaking در این تست وجود ندارد. سوالات کاملا به صورت گزینه ای هستند و در قسمت Writing همانند تافل اینترنتی ۲ قسمت رایتینگ وجود دارد.

مدت زمان امتحان Revised TOEFL Paper Delivered Test

این امتحان حدود ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه زمان می برد.


TOEFL MyBest امتیاز ویژه تافل

آزمون تافل iBT یک امتیاز ویژه به وجود آورده است که آن را TOEFL MyBest نامیده است. در این امتیاز زبان اموز می تواند بهترین نمره در هر مهارت را در دو سال اخیر انتخاب کند و آن را به دانشگاه ها و یا موسسات مهاجرتی گزارش دهد. با این امتیاز بسیاری از مشکلات زبان اموزان حل خواهد شد.

TOEFL MyBest Scores چیست؟

از سال ۲۰۱۹ سازمان ETS به یکی از مهم ترین دغدغه ها و مشکلات داوطلبین آزمون تافل اینترنتی پاسخ داد. در این امتیاز ویژه دانشگاه ها و موسسات علاوه بر امکان دیدن آخرین نمره داوطلب، می توانند بهترین نمرات آنها در آزمون های تافلی که در ۲ سال گذشته بوده است را ببینند. البته در حال حاضر همه دانشگاه و موسسات مهاجرتی این امتیاز را قبول نمی کنند، اما بسیاری از آنها از این امتیاز ویژه استفاده می کنند.

این البته خبر بسیار خوبی برای داوطلبین نیز هست. زیرا داوطلبین با این امتیاز می توانند نمره مورد نظر خود را راحت تر کسب کنند.

یک مثال از TOEFL MyBest Scores را در زیر ببینید:

به این جدول که نمرات سه آزمون تافل در تاریخ های مختلف را نشان می دهد توجه کنید:

MyBest Scoresنمره سومین آزمون تافلنمره دومین آزمون تافلنمره اولین آزمون تافلSection
24232324Reading
22222019Listening
21212020Speaking
23222321Writing
90888684Total score

همانطور که می بینید در مهارت Reading نمره ۲۴ در آزمون اول بالاترین نمره داوطلب می باشد. در MyBest Scores نمره اعلامی شما نمره ۲۴ می باشد.

در مهارت Listening نمره ۲۲ که نمره آزمون سوم است بالاترین نمره است. TOEFL MyBest Scores به شما اجازه می دهد نمره ۲۲ را ارائه دهید.

همینطور در بقیه مهارت ها هم نمره MyBest Scores در جدول مشخص شده است. نمره کل MyBest شما هم میانگین ۴ نمره بهتر شما در آزمون هاست.

اگر دوست دارید بیشتر از این امتیاز بدانید می توانید به مقاله مرتبط در وب سایت ما مراجعه کنید و یا با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۸۸۸۹۱۶۶۹ و ۸۸۹۳۴۴۷۵ تماس بگیرید.


مرکز برگزاری تافل در ایران

TOEFL iBT test center
TOEFL iBT test center

هر ساله در ایران مراکز مختلفی توسط سازمان سنجش برای برگزاری آزمون تافل معرفی می شوند. اگر شما هم می خواهید برای ثبت نام تافل سنجش اقدام کنید بهتر است به سایت سازمان سنجش رفته و لیست مرکز برگزاری آزمون تافل را ببینید.

ثبت نام تافل

برای ثبت نام آزمون تافل شما باد چند مرحله را انجام دهید. این مراحل از پر کردن اطلاعات فردی، انتخاب مرکز تافل، انتخاب تاریخ و پرداخت هزینه تافل را شامل می شود.

برای آشنایی با مراحل ثبت نام تافل به همراه فیلم کلیک کنید.


منابع آزمون تافل iBT

حالا که با آزمون تافل آشنا شدید باید به سراغ منابع تافل و کتاب های آموزش تافل IBT برویم. شاید بهترین کتاب های آموزش تافل iBT کتاب های خود موسسه ETS می باشند که Official guide to the TOEFL Test را می توان از این دسته از کتاب ها دانست. هم چنین کتاب های دیگری همانند Oxford Preparation Course for the TOEFL iBT exam که از انتشارات آکسفورد می باشد و هم چنین کتاب های Delta’s key to the TOEFL iBT و Longman Preparation for the TOEFL iBT نیز از کتاب های مفید در زمینه تافل اینترنتی هستند. برای دانلود منابع تافل می توانید به قسمت دانلود وب سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد رفته و به راحتی منابع مختلف را بررسی و دانلود کنید.

کتاب Official guide to the TOEFL Test

این کتاب مرجع اصلی تافل در جهان است. آخرین تغییرات تافل را می توانید از این کتاب دریافت کنید. در این کتاب معمولا ۳ تا ۴ آزمون تافل وجود دارد. از مزایایی این کتاب می توان به نرم افزار موجود در CD کتاب اشاره کرد که دقیقا شبیه به آزمون اصلی می باشد. در این نرم افزار شما تایمر آزمون محیط آزمون تافل و هم چنین در مهارت های Listening و Reading نمره دقیق را نیز خواهید داشت.

کتاب Oxford Preparation Course for the TOEFL iBT

این کتاب مزیت بسیار بزرگی نسبت به دیگر کتاب ها دارد. این کتاب صرفا به آوردن نمونه سوال ها و تحلیل آنها اکتفا نکرده است و علاوه بر آن به استراتژی ها و تکنیک های تافل نیز اشاره کرده است. در CD این کتاب نیز فایل های صوتی آزمون ها به صورت کامل قرار داده شده است. این کتاب مهارت های زیر را به داوطلب آموزش می دهد:

آموزش رایتینگ تافل

با توجه به تغییرات اخیر ازمون تافل تمامی نکات برای کسب نمرات بالای ۱۰۰ در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت.

آموزش لیسنینگ تافل

تست های متفاوت با شبیه سازی آزمون و آوردن مهارت های مهمی همانند Note Taking که در لیسنینگ بسیار مهم هستند در این کتاب بیان شده است.

آموزش ریدینگ تافل

در ریدینگ تافل هم استراتژی های متفاوتی بیان می شود. این استراتژی ها به صورت کامل در این کتاب آموزش داده شده اند.

آموزش اسپیکینگ تافل

اسپیکینگ تافل به دلیل ماهیت Integrated بودن خود، ریزه کاری های زیادی دارد که همه آنها درکتاب به خوبی پوشش داده شده اند.

Cambridge Preparation for the TOEFL Test

انتشارات کمبریج که به نوشتن کتاب های معتبر برای آزمون معروف است در نوشتن این کتاب هم بسیار خوب عمل کرده است. در این کتاب یک امتیاز ویژه به صورت آنلاین قرار داده شده است که به داوطلبین کمک می کند که از ۳ آزمون رایگان نیز برخوردار باشند. توجه جدا به گرامر، Vocabulary و مهارت ها به صورت جداگانه و Integrated Skill بررسی می شوند تا بیشتر با شرایط آزمون تافل آشنا شوید.

Delta s Key to the TOEFL iBT: Advanced Skill Practice

این کتاب را می توان از قدیمی ترین کتاب های بازار در آموزش تافل اینترنتی دانست. این کتاب هم دارای نمونه سوال های متعدد است. بیش از ۱۲۰۰ نمونه سوال و پاسخ های تحلیلی به همراه استراتژی های متفاوت در این کتاب قرار داده شده است. در مسیر آموزش تافل این کتاب هم می تواند از گزینه های بسیار خوب باشد.

Longman Preparation for the TOEFL iBT

انتشارات Longman را همه با دیکشنری های بسیار خوب آن می شناسیم. البته کتاب Longman TOEFl iBT هم بسیار معتبر است. این کتاب هم دارای ۵ آزمون آزمایشی کاملا واقعی است. حدود ۱۵۰۰ سوال متفاوت تحلیل و بررسی شده است. دارای تحلیل کامل و هم چنین CD صوتی و فایل های تصویری به صورت آنلاین نیز می باشد. کسانی که نمره های بالای ۱۰۰ نیاز دارند، حتما باید این کتاب را مطالعه کنند.


تافل یا آیلتس یا PTE؟

این سوال را می توان پرکاربرد ترین سوال در مسئله آموزش تافل iBT دانست. اینکه آیلتس بهتر است یا تافل؟ یا آزمون تافل بهتر است یا PTE؟ ذهن بسیاری از زبان آموزان را به خود مشغول کرده است. ما سعی می کنیم توضیحی بسیار کوتاه به این سوال بدهیم اما اگر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید به مقالات دیگر در وب سایت ما بروید که با توضیح بیشتری به این سوال پرداخته است. آزمون تافل در آمریکا بسیار شناخته شده تر می باشد و به همین دلیل مقبولیت بیشتری دارد.

آزمون تافل به صورت کامپیوتری برگزار می شود. پس اگر تایپتان چندان سریع نیست و یا راحت نیستید با یک میکروفون صحبت کنید آزمون آیلتس آزمون مناسب تری است.

برای آشنایی بیشتر با آزمون آیلتس همین حالا کلیک کنید

هر سه آزمون آیلتس، تافل iBT، یا PTE از آزمون های استاندارد هستند و مورد قبول دانشگاه ها و موسسات مهاجرتی در سراسر دنیا هستند.

نمره بندی تافل از ۰ تا ۱۲۰ می باشد. معمولا برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کانادا، استرالیا و یا انگلیس نمره مورد نظر به شما ارائه می شود و شما باید برای کسب نمره تافل خود اقدام کنید. هزینه تافل حدود ۲۴۰$ آمریکا می باشد.

برای آشنایی بیشتر با آزمون PTE همین حالا کلیک کنید

در تصویر زیر می توانید نمره بندی این سه آزمون را با هم مقایسه کنید.

TOEFL iBT vs IELTS vs PTE
TOEFL iBT vs IELTS vs PTE

آموزش تافل در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

آموزش تافل در ایران آکسفورد با آخرین تغییرات و توسط اساتید بسیار مجرب و یا Native برگزار می شود. ما انواع مختلفی از کلاس های اموزش تافل را برگزار می کنیم که با شرایط مختلف زبان آموز منطبق باشد.

آموزش تافل TOEFL-training
آموزش تافل TOEFL-training

چرا موسسه زبان ایران آکسفورد، بهترین موسسه آموزش تافل ایران است؟

آزمون تافل اینترنتی یک آزمون تخصصی و بسیار پیچیده است. البته اگر توسط یک مدرس خوب به سراغ تافل بروید، به اسانی می توانید نمره مورد نظر خود را بدست آورید. ما طی سه سال گذشته توانسته ایم بالاترین آمار قبولی در تافل (۹۸%) را داشته باشیم. در این بین به تمامی کسانی که نتوانسته اند نمره خود را کسب کنند عودت هزینه را داشته ایم. رضایت زبان اموزان دلیل اصلی در کسب مقام بهترین موسسه آموزش تافل در تهران و ایران می باشد.

آموزش تضمینی تافل iBT

یکی از مهم ترین امتیاز های کلاس تافل ایران آکسفورد داشتن دوره های آموزش تضمینی تافل iBT می باشد. ما نمره مورد نظر شما را تضمین نموده و در صورت عدم کسب نمره، وجه پرداختی زبان آموز عودت داده می شود. این دوره ها با ضمانت نامه کتبی می باشد و آزمون های آزمایشی رایگان را نیز شامل می شوند.

آزمون آزمایشی تافل رایگان

کلاس های تافل ایران آکسفورد، آزمون های آزمایشی TOEFL iBT را به صورت رایگان برای زبان آموزان ارائه می دهد تا با بهترین شبیه سازی نسبت به آزمون تافل آشنا شوند. این آزمون ها از آخرین آزمون های گرفته شده هستند و با ارائه آخرین تغییرات می باشند. همچنین آزمون های TOEFL Mock Exam ایران آکسفورد به صورت کاملا شبیه سازی شده و با کامپیوتر می باشند.

بعد از برگزاری آزمون نمرات برای هر مهارت به صورت جداگانه Each Skill و نمره کل Overall به داوطلب داده می شود. همچنین تمامی سوالات با تحلیل و بررسی توسط اساتید آموزشگاه برای داوطلبین ارائه می شوند تا بتوانند نقاط ضعف و قوت خود را بهتر شناسایی کنند.

کلاس های گروهی، نیمه خصوصی و خصوصی آموزش تافل

شما می توانید انواع مختلفی از کلاس ها را انتخاب کنید. کلاس های گروهی تافل و یا حتی کلاس های نیمه خصوصی و یا خصوصی همگی گزینه های پیش روی شما هستند. هم چنین دوره را می توانید از نظر فشردگی نیز انتخاب کنید و در دوره های فوق فشرده، نیمه فشرده و یا عادی شرکت کنید.

کلاس های Pre-TOEFL

اگر سطحتان پایین است اصلا نگران نباشید. می توانید در کلاس های Pre-TOEFL ما شرکت کنید که خود را برای شرکت در تافل اینترنتی آماده کنید. تنها کافیست در تعیین سطح تافل آنلاین رایگان ما شرکت کنید یا حضوری به آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مراجعه نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

کلاس های آنلاین تافل iBT

آموزش تافل اینترنتی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد علاوه بر کلاس های حضوری، گزینه آنلاین را نیز ارائه می دهد. داوطلبینی که در تهران نیستند و یا در خارج از کشور هستند می توانند از کلاس های آنلاین ما استفاده کنند. در این کلاس ها از طریق ارتباط تصویری کلاس ها برای زبان آموزان ارائه می شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ایران آکسفورد تماس بگیرید.

ارائه خودآموز تافل

موسسه زبان ایران آکسفورد، در کلاس های خود فقط به آموزش در کلاس اکتفا نمی کند و شما را با روش های خودآموز تافل نیز آشنا می کند. بسیاری از زبان آموزان ما بعد از طی یک دوره کوتاه ادامه یادگیری TOEFL را به صورت خودآموز انجام می دهند.

فیلم آموزش تافل

ما برای تمامی زبان آموزان خود و کسانی که به سایت ما مراجعه می کنند، فیلم آموزش تافل را داریم. در قسمت ویدیو سایت می توانید به بسیاری از این فیلم ها دسترسی داشته باشید. در این فیلم ها اساتید با تجربه به آموزش تکنیک ها و استراتژی های مختلف تافل اقدام می کنند.

امکان آموزش تافل در منزل

علاوه بر کلاس های حضوری و آنلاین موسسه زبان ایران آکسفورد، ما شرایط آموزش تافل در منزل را نیز برای زبان اموزان محیا کرده ایم . در این نوع آموزش، استاد به منزل یا محل کار داوطلب فرستاده می شود و می تواند به صورت کاملا تخصصی این نوع یادگیری را داشته باشند.

ثبت نام کلاس تافل iBT ایران آکسفورد

حالا که آزمون تافل را بهتر شناختید می توانید به سراغ ثبت نام کلاس های تافل در ایران آکسفورد بروید. می توانید تعیین سطح رایگان تافل را انجام دهید. زیر به راحتی دوره ها و ساعت برگزاری و هزینه های آموزش تافل را ببینید و ثبت نام کنید. هم چنین می توانید ویدیو آموزشی تافل را ببینید و یا منابع تافل را به صورت رایگان دانلود کنید.

سوالات متداول تافل

آیا می توانم در تعیین سطح آنلاین تافل شرکت کنم؟

بله! شما می توانید با مراجعه به سایت ما در تعیین سطح آنلاین تافل شرکت کنید و سطح خود و کلاس های مناسب این سطح را ببنید.

آیا آزمون آزمایشی تافل رایگان وجود دارد؟

بله! در سایت ایران آکسفورد این امکان در اختیار شما قرار گرفته است که می توانید در آزمون ازمایشی آنلاین و رایگان تافل شرکت کنید.

آموزش تافل چه قدر طول می کشد؟

ممکن است بسته به نوع کلاس شما از ۳ ماه تا یک سال زمان ببرد. بهترین کار این است که با توجه به زمان خود در یکی از کلاس های فوق فشرده، نیمه فشرده و یا عادی شرکت کنید.

مدرک تافل چند سال اعتبار دارد؟

مدرک تافل دو سال اعتبار دارد و از زمان صدور شما می توانید تا دو سال از آن برای مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر استفاده کنید.

آموزش رایگان تافل

آزمون TOEFL iBT جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های مختلف دارد. آموزش تافل رایگان در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انجام می پذیرد. از دانلود آموزش تافل رایگان ، آزمون آزمایشی رایگان Free Mock TOEFL iBT Exam و برگزاری کارگاه های آموزش تافل رایگان انجام می شود.

آموزش تافل رایگان
آموزش رایگان تافل

در جزوه آموزش تافل رایگان که شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر دانلود آموزش تافل رایگان را داشته باشید مطالب بسیار مفیدی آورده شده اند. از ساختار آزمون تافل ، نمونه سوالات تافل ، زمانبندی و نحوه نمره آزمون تافل گرفته تا استراتژی های لازم در Speaking, Writing , Listening, Reading برای اینکه بتوانید در این آزمون موفق شوید.

TOEFL_Tips
در آزمون های آزمایشی تافل TOEFL Mock Exam شما می توانید آزمون را دقیقا با همان سیستم برگزاری جلسه مرکز آزمون تافل شبیه سازی کنید و با داشتن هدفون و نرم افزار های تافل آشنا شوید و سرعت تایپ خود را در شرایط آزمون بسنجید

بخش های پکیج رایگان

هم چنین برای کسانی که شرایط لازم برای شرکت در کلاس ها را ندارند امکان دریافت DVD های آموزش تافل رایگان را قرار داده ایم که با منابع آزمون TOEFL آشنا شوند. این DVD ها کاملا به صورت رایگان هستند و شامل Videos ها آموزشی تافل می باشند و هم چنین برخی از کتاب ها را نیز به صورت PDF در خود جای داده اند. هر دو ماه یک بار یک کارگاه آموزش تافل رایگان برگزار می شود که در آن حضور برای همه اشخاص آزاد می باشد و می توانید برای ثبت نام از طریق سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اقدام نمایید و یا با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.

هم چنین کسانی که تمایل به شرکت در کلاس های آموزش تضمینی تافل دارند می توانند برای تعیین سطح و ثبت نام به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمایند. در این دوره ها در صورت عدم کسب نمره مورد نظر کل مبلغ عودت داده خواهد شد.