آموزش زبان فرانسه

زبان فرانسه یا le francais را می توان عاشقانه ترین زبان دنیا دانست. خیلی از ما این جمله معروف را شنیده ایم که اگر فرانسه بمیرد عشق می میرد و بسیاری آن را برای ابراز احساساتشان از هر زبانی بهتر می دانند. جایگاه زبان فرانسه در اروپا بسیار نزدیک به زبان فارسی در آسیا است، زبانی پر از شعر و عرفان و احساس. شاید بد نباشد کمی با زبان فرانسه آشنا شویم و بدانیم جایگاه این زبان در دنیای امروز کجاست. این زبان یکی از مهم ترین زبان های بین المللی است که بسیاری از کشورها برای مناسبات خود از آن استفاده می کنند.

  1. بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند.
  2. زبان فرانسه زبان رسمی سازمان ملل، یونسکو ، ناتو ، المپیک و… است.
  3. زبان فرانسه زبان اول اروپا و زبان ورود به بسیاری از فرصت های شغلی است.
  4. زبان بسیاری از دانشگاه های اروپا و کانادا
  5. زبان عشق و حکمت و بسیاری از مزیت های دیگر
چرا زبان فرانسه زبان بسیار مهمی است؟

آشنایی با زبان فرانسه

زبان فرانسه از جمله زبان های رومی می باشد که از ریشه در زبان لاتین دارند. چهار زبان دیگر که همین ویژگی را دارند زبان های اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی می باشند. شاید فکر کنید چون زبان فرانسه رومانتیک به نظر می رسد به آن Romance گفته می شد اما چون این زبان از ریشه زبان های رومی است.

زبان فرانسه مدرن و چیزی که ما امروز به نام فرانسوی می شناسیم از منطقه اروپای غربی که شامل بلژیک و فرانسه بوده و به Gaul شناخته می شده ایجاد شده است. امروز در بیش از ۳۳ کشور دنیا زبان فرانسه صحبت می شود. یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل و بسیاری از سازمان های بین المللی دیگر است.

زبان فرانسه همانند هر زبان دیگری دارای لهجه های متفاوت است. اما لهجه پاریسی لهجه ای است که به عنوان زبان فرانسه استاندارد در نظر گرفته می شود. شهرها و کشور های متفاوتی ممکن است کمی با لهجه های متفاوت فرانسوی صحبت کنند. یکی از مهم ترین لهجه ها زبان فرانسه کبک Quebec کانادا می باشد.

آیا می دانستید:

بیش از ۴۵% از کلمات زبان انگلیسی از زبان فرانسه گرفته شده اند. این درصد بسیار بالاست. این یعنی تقریبا از هر دو کلمه ای که در انگلیسی استفاده می شود یک کلمه از زبان فرانسه گرفته شده است.

زبان فرانسه در آمریکا بسیار تاثیرگزار است

جالب است بدانید که در آمریکا فرانسوی چهارمین زبان پرکاربرد است. و بعد از اسپانیایی بیشتر مردم آمریکا زبان فرانسوی را برای یادگیری انتخاب می کنند.

حتی در سینمای آمریکای هم ۵۰% از کل فیلم هایی که به غیر زبان انگلیسی هستند متعلق به زبان فرانسه است.

حتی حدود ۳۰% از کتاب هایی که در آمریکا به زبانی به جز انگلیسی هستند و خوانده می شوند به زبان فرانسه نوشته شده اند.

توریست پذیرترین کشور دنیا

همچنین کشور فرانسه بیشترین میزان توریست را در دنیا دارد. جالب است بدانید که ۷۵ میلیون نفر در سال از پاریس فرانسه دیدن می کنند. این یعنی هر ساله تقریبا جمعیتی به اندازه جمعیت کل ایران از فرانسه دیدن می کنند. این یکی از فرصت های بزرگ کاری برای کسانی است که دوست دارند از زبان فرانسه به عنوان یک شغل استفاده کنند.

مهاجرت راحت تر به کانادا با دانستن زبان فرانسه

کانادا جزو کشورهایی است که زبان فرانسه بسیار در آن تاثیرگار است. اگر فرانسوی بلد باشید بسیاری تقریبا به راحتی می توانید در بهترین دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل دهید.


آیا زبان فرانسه سخت است؟

خوب شاید سوال صد میلیون دلاری همین باشد. آیا زبان فرانسه سخت است.

در ابتدا یک جواب خیلی ساده می دهیم: خیر! زبان فرانسه جزو زبان های نسبتا آسان برای یادگیری تلقی می شود.

بر اساس اطلاعات سازمان آموزس زبان های اروپا زبان فرانسه با زبان هایی همانند انگلیسی، ایتالیایی، نروژی و پرتغالی جزو زبان های آسان برای یادگیری طبقه بندی می شوند.

برای رسیدن به سطح مناسب در زبان فرانسه به حدود ۵۰۰ ساعت آموزش نیاز دارید. به نسبت با زبان هایی مثل ترکی استانبولی و یا چینی که بیش از ۹۵۰ ساعت به آموزش نیاز دارند فرانسه بسیار زبان آسانی است.

اما هر شخصی باید سختی یا آسانی هر زبان را نسبت به توانایی ها و علایق خود بسنجد.

اما آیا زبان فرانسه برای من سخت است؟

ما فارسی زبانان اما نسبت به کسی که زبان مادری اش انگلیسی است ممکن است یادگیری متفات داشته باشیم. خوب چطور بفهمیم که آیا ما می توانیم زبان فرانسه را به راحتی یاد بگیریم یا نه! برای اینکه بدانید زبان فرانسه برای شما سخت است یا نه کافیست به این ۴ سوال پاسخ دهید :

آزمون سنجش سختی فرانسه برای شما


نکته جالب طولانی ترین کلمه در زبان فرانسه

یک نکته جالب که در زبان فرانسه وجود دارد کلمه های آهنگین در این زبان است. شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که طولانی ترین کلمه در زبان فرانسه کدم است.

anticonstitutionnellement

تلفظ anticonstitutionnellement

طوانی ترین کلمه فرانسوی می باشد. این کلمه به معنای برخلاف قانون اساسی بودن است.


زبان فرانسه بر عکس زبان انگلیسی کاملا قاعده مند است

اگر با زبان انگلیسی آشنا باشید می دانید که این زبان به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست. به عنوان مثال شما نمی دانید که حرف C همیشه چه صدایی می دهد و ممکن است در هر کلمه ای تلفظ جدا داشته باشد.

اما زبان فرانسه کاملا بر عکس انگلیسی است و شما اگر قواعد بیان حروف را بشناسید دیگر تقریبا بدون دانستن معنی یک کلمه و حتی اگر برای بار اول باشد که آن کلمه را ببینید می توانید به درستی آن را تلفظ کنید. پس حالا شاید بهتر متوجه شده باشید که چرا فرانسوی زبانی است که شما خیلی راحت می توانید در آن به سطح مناسب مکالمه دست پیدا کنید.


اما چرا فرانسه را در ایران آکسفورد بیاموزیم:

French learning book
French learning book

در موسسه زبان ایران آکسفورد می توانید آموزش زبان فرانسه را با آموزش مکالمه فرانسه با کتاب های  le nouveau taxi تجربه کنید. اگر یادگیری زبان فرانسه را برای اقامت کانادا و یا اقامت کبک و یا تحصیل در کانادا و تحصیل رایگان در فرانسه می آموزید ، موسسه زبان ایران آکسفورد برای شما کلاس مناسب را دارد. شما با مراجعه به سایت آموزش زبان فرانسه  ایران آکسفورد می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. مزایایی همچون دوره های آنلاین اموزش زبان فرانسه ، دانلود منابع آموزش زبان فرانسه و کتاب های آموزش زبان فرانسه موسسه زبان ایران آکسفورد .

همچنین دوره های آمادگی آزمون سفارت فرانسه آزمون TCF و TCFq و هم چنین آزمون TEF در موسسه ایران آکسفورد برگزار می شود که شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

اما دپارتمان فرانسه موسسه زبان بین المللی ایرانیان دوره های ویژه ای را برای شما در نظر می گیرد تا مسیر آموزش این زبان بسیار راحت باشد. دوره های آموزش زبان فرانسه عبارتند از:

  • دوره های مکالمه فرانسه با کتاب های Café Creme ،le nouveau taxi ، reflect و Alter ego
  • آمادگی آزمون سفارت فرانسه و مصاحبه کبک (TCF و TCFQ)
  • دوره های تک مهارتی ecrit فرانسه

کلاس های آموزش زبان فرانسه ایران آکسفورد چه مزیت هایی دارد؟

ما برای همه سطوح زبان فرانسه کلاس های خود را داریم. آموزش زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته با تعیین سطح زبان فرانسه رایگان توسط اساتید انجام میگیرد و از مبتدی A1 (سطح پایه یا صفر) تا سطح پیشرفته C2 زبان فرانسه به راحتی در دسترس زبان امزوان قرار می گیرد.

کلاس فیلم زبان فرانسه

French language Movie Class
French language Movie Class

کشور فرانسه یکی از قدرتمندترین سینماهای دنیا را دارد و تولیدات این کشور هر ساله در دنیا عرضه می شود. یکی از بهترین مزیت های موسسه ما استفاده از ابزارهای مختلف همانند فیلم است. ما فیلم های زبان فرانسه را در کلاس ها استفاده می کنیم تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ و زبان فرانسه، کلاس های سرگرم کننده و مفرحی داشته باشید.

دانلود رایگان فرانسه

شما می توانید با استفاده از قسمت دانلود سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد منابع بسیاری از زبان فرانسه را به رایگان دانلود کنید. دانلود کتاب های زبان فرانسه PDF، دانلود دیکشنری های زبان فرانسه، دانلود فیلم های زبان فرانسه و دانلود نمونه آزمون های زبان فرانسه و دانلود صوتی زبان فرانسه گزینه هایی است که زبان آموزان می توانند از آن استفاده کنند.

کافه زبان فرانسه

French Language Cafe Iran oxford
French Language Cafe Iran oxford

یکی از بهترین گزینه هایی که در اختیار زبان اموزان ما قرار می گیرد داشتن کافه زبان فرانسه است. زبان اموزان بعد از کلاس خود می توانند در محیط آموزشگاه یک قهوه فرانسه بخورند و با دوستان و اساتید خود به زبان فرانسه صحبت کنند و اوقات خوبی داشته باشند.

دوره های زبان فرانسه برای مهاجرت

زبان فرانسه از زبان های بسیار مهم است که می تواند امتیاز شما را در فرم های مهاجرتی به کانادا (کبک) و یا کشور فرانسه بسیار بالا ببرد. معمولا سطح B1 و یا B2 زبان فرانسه برا یپذیرش مورد نیاز است و اگر این سطوح را داشته باشید می توانید کمبود امتیاز های خود در دیگر بخش ها را جبران کنید. اما مشکل اینجاست که معمولا شما زمانی متوجه این قضیه می شوید که زمان بسیار کمی دارید و نیاز دارید سریعا زبان فرانسه را بیاموزید. ایران آکسفورد در دوره های فوق فشرده زبان فرانسه خود در طی مدت ۳ تا ۶ ماه شما را برای این سطوح آماده می کند.

هزینه کلاس های یادگیری زبان فرانسه

با رفتن به قسمت ثبت نام آنلاین می توانید هزینه کلاس آموزش زبان فرانسه را ببنید و در صورت نیاز در دوره مورد نظر خود ثبت نام کنید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از با کیفیت ترین و در عین حال منصفانه ترین هزینه ها را در آموزش زبان فرانسه ارائه می دهد.

ارائه ضمانت نامه کتبی برای زبان فرانسه

ما آموزش زبان فرانسه به صورت تضمینی به شما ارائه می دهیم. این دوره ها به زبان اموز ضمانت نامه اعطا می شود که در صورت عدم کسب سطح مورد نظر و یا نارضایتی از کلاس و استاد هزینه پرداختی عودت داده می شود.

ارائه مدرک زبان فرانسه

French Language Certificate Iran Oxford
French Language Certificate Iran Oxford

در پایان دوره ها به شما مدرک زبان فرانسه ایران آکسفورد اعطا خواهد شد. این مدرک دارای کد پیگیری بوده و قابل استعلام و قابل ترجمه می باشد و شما می توانید برای اثبات سطح خود از آن استفاده کنید.

آموزش آنلاین زبان فرانسه

در کنار گزینه آموزش حضوری، زبان آموزان می توانند از آموزش آنلاین هم استفاده کنند. این آموزش برای کسانی که امکان حضور در کلاس را ندارند بسیار مناسب است. پس اگر شغل شیفتی دارید، در ایران نیستید، مشغله بسیار زیاد دارید و نمی توانید محل کارتان را ترک کنید، این گزینه ما را حتما امتحان کنید.

آموزش رایگان زبان فرانسه

در صورتی که امکان پرداخت هزینه های کلاس زبان فرانسه به دلیل مشکلات مالی برای برخی از افراد وجود نداشته باشند، آموزشگاه زبان فرانسه به صورت رایگان این کار را انجام می دهد. این افراد می توانند با تماس با مشاورین آموزشگاه از نحوه شرکت در کلاس ها به صورت رایگان اطلاع پیدا کنند.