آموزش زبان ترکی استانبولی

کلاس زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی می تواند با دلایل زیادی مثل مسافرت به کشور زیبای ترکیه، روابط تجاری و حتی تحصیل در ترکیه همراه باشد. به هر دلیلی که نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی دارید، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین گزینه ممکن برای شماست. کلاس های ترکی استانبولی در ساعت ها و روزهای متفاوت برگزار می شوند و برای تمامی زبان آموزان با شرایط متفاوت گزینه دارد. آموزشگاه زبان ترکی استانبولی ایران آکسفورد کلاس های ترکی را در تهران برگزار می کند و برای کسانی که در شهرستان ها هستند نیز دوره های آموزش از راه دور زبان ترکی استانبولی را نیز دارا می باشد.

آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران قدمت چندانی ندارد اما ایران آکسفورد سابقه درخشانی در آموزش این زبان در ایران دارد.


چرا یادگیری ترکی استانبولی را در ایران آکسفورد انجام دهیم

  1. آموزش ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر اساس کتاب آموزش زبان استانبولی Yedi Iklim می باشد که جزو کتاب های تایید شده کشور ترکیه می باشد.
  2. آموزش ترکی استانبولی توسط اساتید ترک زبان و یا اساتید تحصیل کرده  در ایران انجام می شود که سعی در یادگیری بهتر زبان ترکی استانبولی می کنند و مکالمه دانشجویان اولین هدف برای ارتقا می باشد.
  3. دانشجویان می توانند از دیکشنری ترکی استانبولی به فارسی و بالعکس در سایت ایران آکسفورد استفاده کنند و کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی را به صورت رایگان دانلود نمایند.
Turkish Language Learning آموزش زبان ترکی استانبولی
Turkish Language Learning آموزش زبان ترکی استانبولی

انواع کلاس های زبان ترکی استانبولی

دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با کتاب های Yedi Iklim برگزار می شوند. این کتاب ها آخرین متد اموزشی زبان ترکی استانبولی را دارا می باشند و زبان آموزان را برای اهداف متفاوتی همچون مکالمه زبان ترکی استانبولی و یا کسانی که زبان ترکی استانبولی را برای مهاجرت و یا تحصیل و یا کار نیاز دارند آماده می سازد.

ما در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای دوست داران زبان ترکی استانبولی و کسانی که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه را دارند آموزش زبان ترکی استانبولی از صفر تا صد را ارائه می دهیم. پس شما نباید نگران هیچ چیزی باشید زیرا از الفبای ترکی استانبولی گرفته تا زبان ترکی استانبولی پیشرفته را می توانید به راحتی در کلاس های ما بگذرانید.

ما انواع مختلفی از کلاس ها را برای زبان اموزان برگزار می کنیم تا با هر سطح و شرایطی بتوانید در کلاس های ما شرکت کنید. انواع کلاس ها را می توانید در زیر ببینید:

کلاس های گروهی زبان ترکی استانبولی

شاید معمول ترین نوع کلاس های زبان کلاس های گروهی باشند. در کلاس های زبان گروهی ترکی استابولی ایران آکسفورد شما می توانید در روزهای داخل هفته و یا آخر هفته ها در کلاس حضور پیدا کنید. فضای بسیار مثبت کلاس ها، یادگیری مکالمه ترکی استانبولی به کمک اساتید مجرب از محاسن این کلاس هاست.

turkish language class
turkish language class

دوره های ترمیک ترکی استانبولی این دوره ها برای زبان آموزانی است که می توانند در طول هفته و یا در آخر هفته ها در کلاس ترکی استانبولی حضور یابند. این دوره ها با کتاب های hitit برگزار می شوند و با اساتید مجرب و native زبان آموزان در مدت کوتاه زبان اموزان را به نتیجه دلخواه خود می رسانند.

کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی

برای کسانی که به به دنبال آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت فوق فشرده هستند و یا شرایط شرکت در کلاس گروهی را ندارند، بهترین گزینه کلاس های خصوصی می باشد. در این کلاس ها شما در مدت زمان بسیار کوتاه تر می توانید به هدف خود برسید.

  • دوره های نیمه خصوصی ترکی استانبولی: آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در تهران برای زبان آموزانی که ترجیح می دهند کلاسشان با سرعت بالاتری پیش رفته و فشردگی بیشتری از دوره های ترمیک داشته باشند ، دوره های نیمه خصوصی استانبولی انتخاب فوق العاده ای است.
  • دوره های خصوصی آموزش ترکی استانبولی: دوره های خصوصی ترکی استانبولی فشرده ترین دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  می باشند. این دوره ها در طی مدت بسیار کوتاه ( حتی در یک ماه ) زبان آموزان را حتی برای آزمون های سفارت ترکیه آماده می کند.

کلاس آموزش زبان ترکی استانبولی آنلاین

اگر شرکت در هیچ کدام از کلاس های گروهی و خصوصی برایتان ممکن نیست و نمی توانید در کلاس ها حضور داشته باشید می توانید دوره های آنلاین ما را امتحان کنید. در این دوره ها نیز شما با برقراری ارتباط تصویری با استاد می توانید به راحتی یادگیری زبان ترکی استانبولی را امتحان کنید.

Turkish Classes

کلاس Tömer زبان ترکی استانبولی

بسیار از شما که زبان ترکی استانبولی را یاد می گیرید، در آینده برای مهاجرت و یا کار و یا ادامه تحصیل در ترکیه نیاز به آزمون Tömer دارید. این آزمون که توسط بخش فرهنگی سفارت ترکیه برگزار می شود را می توان معادل آزمون آیلتس یا تافل انگلیسی دانست. در کلاس های آزمون Tömer ما شما را برای موفقیت در این آزمون آماده می کنید. این آزمون بر اساس سطح بندی CEFR اروپا می باشد. پس ما شما را برای سطح مورد نظرتان مثلا (B1) آماده می کنیم و شما بدون هیچ مشکلی و با گذراندن نمونه سوالات گذشته به راحتی در این آزمون شرکت خواهید کرد.

کلاس های آزمون های تخصصی زبان ترکی استانبولی

ممکن است شما به آزمون های تخصصی دیگری در زبان ترکی استانبولی نیز نیاز داشته باشید. آزمون هایی همانند آزمون YOS, ALES و یا TYS و… ما برای تمام این آزمون های ترکی دوره های منحصر به فرد داریم و شما با اساتید مجرب و Native برای این آزمون ها آماده خواهید شد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی از دید زبان اموزان برای سال های متوالی انتخاب شده است زیرا خدماتی که ما در زبان ترکی استانبولی ارائه می دهیم بر اساس آخرین تغییرات و یا بهترین استاندراد های آموزشی است.

مشاوره رایگان آموزشی و مهاجرتی ترکی

در ایران آکسفورد ما برای شما مشاوره رایگان را ارائه می دهیم. هر سوالی از نحوه یادگیری یک زبان تا بحث های مهاجرتی را می توانید با مشاورین ترکی استانبولی ما در میان بگذارید و بهترین کمک را از آنها مطالبه کنید.


کلاس زبان ترکی استانبولی تهران

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای بسیاری از زبان آموزان بسیار مهم است و وابسته به نیاز زبان آموزان در آموزش زبان ترکی استانبولی موسسه زبان ترکی استانبولی در تهران می تواند بسیار در این روند موثر باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در یادگیری ترکی استانبولی یکی از موسسه زبان ترکی استانبولی در تهران بوده است که توانسته رضایت بسیاری از زبان آموزان را جلب نماید. یکی از اهداف موسسه زبان ترکی استانبولی ایران آکسفورد بهبود تلفظ و افزایش مهارت های مکالمه ترکی استانبولی در زبان آموزان می باشد.

آموزش مجازی زبان
آموزش مجازی زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های زبان ترکی استانبولی خود ، از کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی Yedi Iklim استفاده می نماید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه زبان ترکی استانبولی در تهران می باشد که استاندارد های آموزش خود را در سطح بالا نگه داشته است.

در تمامی دوره های موسسه زبان ایران آکسفورد برای آموزش ترکی استانبولی سعی می شود از منابع و کتاب هایی استفاده شود که به ترکی استانبولی روز نزدیک باشد.

برگزاری کلاس های ترکی در زمان های متفاوت در تهران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شاید جزو معدود موسسه زبان ترکی استانبولی در تهران باشد که در زمان های متفاوت در هفته کلاس برگزار می نماید و حتی برای کسانی که شرایط شرکت در کلاس های حضوری را ندارند کلاس ها به صورت عیر حضوری برگزار می شود و در دوره های آموزش ترکی استانبولی از راه دور موسسه زبان ایران آکسفورد همانند کلاس های حضوری برنامه ریزی می شود و پیشرفت زبان آموز به صورت مداوم پایش می شود.

اما اگر به دنبال شرکت در کلاس زبان ترکی استانبولی تهران را دارید و با این زبان آشنایی زیادی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم حتما این توضیحات کوتاه در مورد ترکی را ببینید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد علاوه بر تشکیل کلاس زبان ترکی استانبولی تهران، آموزش این زبان را به صورت آنلاین نیز برگزار می نماید و زبان آموزانی که نمی توانند در دوره های حضوری ما شرکت کنند می توانند یادگیری این زبان را در دوره های غیر حضوری انجام دهند.

turkish immigration
turkish immigration

فیلم های آموزشی زبان ترکی استانبولی

در بخش ویدیو های وب سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شما دسترسی به آرشیوی بی نظیر از ویدیو های آموزشی زبان ترکی استانبولی دارید. پس به راحتی و رایگان می توانید زبان ترکی استانبولی خود را ارتقا دهید.

نمونه ویدیو آموزش زبان ترکی

برای دیدن فیلم های زبان ترکی استانبولی به قسمت ویدیو های آموزش زبان کلیک کنید.


نرم افزار آموزش زبان ترکی استانبولی

چه اندروید و چه آیفون یا حتی ویندوز فون در حال حاضر فرصت بسیار خوبی برای یادگیری در اختیار مردم قرار داده اند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که خود در استفاده از تکنولوژی سعی کرده پیشرو باشد ، در این قسمت بهترین نرم افزار آموزش زبان ترکی استانبولی را که می تواند به رایگان دانلود کنید معرفی می کند.

نرم افزار آموزش زبان ترکی استانبولی
نرم افزار آموزش زبان ترکی استانبولی

نرم افزار آموزش زبان ترکی استانبولی اندروید


آشنایی با کتاب های آموزش ترکی استانبولی Hitit و Yedi iklim

کتاب آموزش ترکی استانبولی hitit

کتاب آموزش ترکی استانبولی Hitit  که توسط دانشگاه آنکارا تهیه می شودبه اعتقاد بسیاری بهترین کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی به افراد غیر native در جهان است.

کتاب hitit هر چهار مهارت زبان را با هم در می آمیزد تا برای آموزش زبان ترکی استانبولی بهترین ها را فراهم نماید. کتاب آموزش ترکی استانبولی hitit  برای زبان آموزانی که قصد شرکت در کلاس را دارند بهترین گزینه است.

چرا کتاب های Hitit مفید هستند

کتاب های hitit کامل ترین کتاب برای آموزش ترکی استانبولی در دنیا است. در این کتاب ها برای آموزش ترکی استانبولی سعی شده از کتاب ها و روش های روز آموزش زبان دنیا الگو برداری شود. این کتاب ها برای آموزش مکالمه ترکی استانبولی طراحی شده اند و بیشتر روی دو مهارت شنیداری و گفتاری توجه دارد.

کتاب hitit  در ۴ نسخه تهیه شده است و سعی شده است تمامی سطوح آموزش ترکی استانبولی را در بر گیرد. از آنجا که زبان نوشتار ترکی استانبولی به لاتین تغییر یافته است زبان آموزان باید از آشنایی با حروف زبان ترکی استانبولی شروع کنند.

کتاب های Hitit مناسب آزمون های Tomer

در این کتاب ترکی استانبولی سعی شده دستور زبان ترکی را به صورت منظم و ساختاری به زبان آموزان ارائه شود چرا که تا قبل از این کتاب معتبری در این زمینه وجود نداشته است. از آنجا که زبان ترکی استانبولی زبانی است که از هم نشینی اصوات بسیار بهره می برد سعی شده که زبان اموزان با این ترکیب ها از همان ابتدا آشنا شوند.

در این کتاب ها سعی شده زبان آموزان را برای آزمون Tomer  نیز آماده شوند. آزمون ترکی استانبولی Tomer  آزمونی است که همانند آزمون های بین المللی زبان های دیگر همچون IELTS, TOEFL, DALF, DELF,… سعی کرده معیاری برای سنجش زبان آموزان فراهم نماید.


خودآموز زبان ترکی استانبولی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اگرچه کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی را ارائه می دهد اما بر این مسئله نیز واقف است که بسیاری امکان شرکت در کلاس ها را ندارند و ترجیح می دهند به صورت  خودآموز زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرند، منابعی را معرفی می کند که بتوانید به صورت PDF انها را دانلود کنید و مطالعه نمایید. البته توجه داشته باشید که این روش شاید شما را تا سطح Pre-Intermediate بالا ببرد اما برای سطوح بالاتر چندان مناسب نیست و بهتر است از کلاس های  آموزشی استفاده شود.

Teach Yourself Turkish

این کتاب می تواند شما را شوکه کند. از الفبای زبان ترکی استانبولی تا پیچیده ترین قوانین تلفظی این زبان در این کتاب اشاره شده است. برای دانلود PDF  این کتاب می توانیید اسم لاتین ان را همانطور که در تیتر نوشته شده است در گوگل تایپ کنید.

برای دانلود PDF کتاب خودآموز ترکی استانبولی اینجا را کلیک کنید.

FSI Turkish Basic Course – Volume 1

این کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی نیز با داشتن بیش از ۳۰ درس سعی کرده مبانی پایه زبان را مطرح کند. خلاصه بودن درس ها و همچنین سریع بودن آن و ارائه درس های بسیار ضروری این کتاب را برای کسانی که در مدت کوتاهی به زبان ترکی نیاز دارند به گزینه بسیار مناسبی تبدیل کرده است. برای دانلود PDF این کتاب نیز می توانید آن را در گوگل جستجو کنید.

برای دانلود PDF این کتاب به صورت رایگان اینجا را کلیک کنید.

Turkish in Three Months- Centar za edukaciju

از اسم کتاب مشخص است که سرعت در یادگیری زبان ترکی استانبولی از مهم ترین شاخصه های این کتاب است. درس های کوتاه در این کتاب برای افراد پرمشغله طراحی شده اند. بازرگانان و مسافرین که در رفت و آمد به ترکیه هستند می تواند از درس های این کتاب استفاده کنند.


آشنایی با گرامر زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی در بسیاری از کشور های جهان صحبت می شود. زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه است و در کشور های زیاد دیگری به این زبان صحبت می شود. هدف آموزشگاه زبان ترکی استانبولی ایران آکسفورد آموزش زبان ترکی استانبولی با استاندارد های آموزش زبان روز دنیا و بر اساس متد اعلام شده از سوی بخش فرهنگی سفارت ترکیه می باشد.

برای دانلود PDF کتاب گرامر ترکی استانبولی اینجا را کلیک کنید.

آموزش زبان
آموزش زبان
هنر صرف فعل در زبان ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی صرف فعل نقش بسیار مهمی دارد. افعال ترکی استانبولی معمولا با یک روش مشخص صرف می شوند و در این زمینه استثنا های کمی وجود دارد و تقریبا شما در زبان ترکی استانبولی فعل بی قاعده پیدا نخواهید کرد.

ساختار زبان ترکی استانبولی

اساس زبان ترکی استانبولی بر استفاده از پسوند هاست. این پشوند ها برای ساختن جملات مثبت ، منفی کردن جملات ، ابراز مالکیت و نشان دادن شخص در جملات استفاده می شوند. ساختار جملات معمولا در زبان ترکی استانبولی فاعل + مفعول + فعل می باشد. در زبان انگلیسی این الگو به صورت فاعل + فعل + مفعول می باشد و به همین دلیل ممکن است برای کسانی که تازه این زبان را شروع کرده اند کمی مشکل به نظر برسد.

از آنجا که گرامر زبان ترکی استانبولی کاملا با گرامر زبان های هند-اروپایی متفاوت است و بیشتر به زبان هایی همانند مجارستانی ، کره ای ، قزاقستانی و مغولستانی شبیه است برای فارسی و انگلیسی زبانان در ابتدای راه کمی مشکل به نظر می رسد.

در ضمایر و کلمات زبان ترکی استانبولی همانند فارسی جنسیت وجود ندارد و مذکر یا مونث بودن آن ها از اهمیتی برخوردار نیست.


آموزش تلفظ ترکی استانبولی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قوانین طلایی آموزش تلفظ زبان ترکی استانبولی را به شما نشان می دهد. بیشتر حروف در زبان ترکی استانبولی تلفظی شبیه به انگلیسی دارند ، اما برخی از آنها استثنا هستند که باید در نظر داشته باشید.

برای دانلود کتابچه راهنمای تلفظ حروف در زبان ترکی استانبولی اینجا را کلیک کنید.

آموزش تلفظ زبان ترکی استانبولی
آموزش تلفظ زبان ترکی استانبولی
سه قانون طلایی در آموزش تلفظ زبان ترکی استانبولی وجود دارد:
  • هر حرف در کلمات تلفظ می شود.
  • هر حرف فقط یک صدا تولید می کند.
  • دو یا چند حرف با یکدیگر ترکیب نمی شوند تا یک صدای جدید تولید کنند.
  • حرف های بی صدا یا consonant ها هم با یکدیگر ترکیب نمی شوند تا صدای جدید تولید کنند. یعنی حروفی همانند gh, sh,  و … در زبان ترکی استانبولی وجو ندارند.
حروفی که در ترکی تلفظی جدا دارند و یا در زبان انگلیسی وجود ندارند:

C صدای j همانند Job

Ç صدای Ch در chair

G صدای g در gun

Ğ این حرف صدایی ندارد اما باعث می شود حرف قبل از آن طولانی تر تلفظ شود

I صدای ای کوتاه همانند sit

I ( i بدون نقطه ) صدای u در کلمه butter

Ü صدای e در کلمه few

Ş صدای sh در کلمه share

البته سختی کار در زبان ترکی استانبولی تفاوت در بیان صدا ها است و باید حتما کلمات را بشنوید تا بتوانید به لهجه مناسب آن ها را بیان کنید.


آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همواره سعی کرده با موسسات معتبر آموزش زبان در کشور های مختلف ارتباط و همکاری داشته باشد. در این بین برای آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول نیز موسسات معتبری به شما معرفی می شوند که برای یادگیری ترکی بسیار مفید هستند. اما موسسه زبان ایران آکسفورد قبل از اقدام شما برای ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول تاکید می کند که حتما از شرایط موسسات اطلاعات کامل کسب کنید . آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هیچ گونه مسئولیتی در قبال عملکرد موسسات معرفی شده نخواهد داشت.

آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول
آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول
Royal Turkish education Center Istanbul

این موسسه علاوه بر استانبول در شهر Izmir نیز شعبه دارد. این موسسه از خوشنام ترین ها در استانبول می باشد و برای زبان آموزان از کشور های مختلف دوره های فشرده آموزش زبان ترکی استانبولی را برگزار می کند. داشتن خوابگاه و امکانات رفاهی از خصوصیات این موسسه می باشد. امکان ثبت نام آنلاین در وب سایت این آموزشگاه وجود دارد.

KediCat Turkish Language Course

برای آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول اگر هزینه هم برایتان مهم است موسسه KediCat جزو موسساتی است که هزینه های نسبتا مناسبی برای دوره هایش قرار داده است. هم چنین وجود گزینه های زیاد و کلاس ها متعدد در سطح مختلف به شما کمک می کند در هر زمانی که برایتان مناسب تر است در دوره ها شرکت کنید.

Dilmer Turkish Teaching Center

این موسسه برای آموزش زبان ترکی استانبولی در استانبول دارای مجوز از وزارت آموزش ترکیه می باشد. کار بر روی مهارت مکالمه زبان آموزان و ارائه مدرک معتبر در پایان دوره می تواند از شاخصه های این آموزشگاه زبان باشد. البته این موسسه تنها بر روی زبان ترکی تمرکز ندارد و دوره های آموزش زبان های خارجی دیگر نیز برگزار می شوند.

سوالات متداول

آیا کلاس های آنلاین زبان ترکی استانبولی هم برگزار می شود؟

بله! ما در موسسه هم کلاس های حضوری و هم کلاس های آنلاین زبان ترکی استانبولی را برگزار می کنیم.

کلاس های مکالمه ترگی استانبولی چقدر طول می کشند؟

این مسئله به این بستگی دارد که کلاس فشرده یا کلاس ترمیک را انتخاب کنید. معمولا برای رسیدن به سطح متوسط حدود ۴ تا ۶ ماه زمان لازم است.

آیا مدرک معتبر برای کلاس ها ارائه می شود؟

به زبان آموزانی که در کلاس ها شرکت می کنند مدارکمعتبر و قابل ترجمه به همراه کد رهگیری ارائه می شود.

آیا می توان به صورت خودآموز زبان ترکی را یادگرفت؟

بله! البته معمولا سطوح ابتدایی را می توان به صورت خودآموز یاد گرفت ولی برای سطوح بالاتر نیاز به شرکت در کلاس های زبان ترکی می باشد.