آموزش PTE

راهنمای کامل آموزش PTE سال ۲۰۲۲

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان اولین مرکز آموزش PTE در ایران می باشد که آموزش PTE تضمینی را برای زبان آموزانی که به این آزمون نیاز دارند فراهم می کند. آزمون PTE که مخفف Pearson Test of English می باشد به عنوان جدیدترین رقیب آیلتس و تافل می باشد. آزمون PTE را می توان به عنوان تبلور تکنولوژی در حوزه آموزش زبان و آزمون های زبان دانست. ما توانسته ایم به عنوان بهترین آموزشگاه زبان PTE در ایران با همکاری با اساتید مجرب و یا Native اقدام به تدریس PTE برای داوطلبین کنیم. اگر می خواهید همه چیز را در مورد PTE بدانید و از کلاس های آموزش PTE تضمینی در ایران آکسفورد اطلاع پیدا کنید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید. همچنین در این مطلب با آخرین تغییراتی که در زمانبندی و سوالات آزمون از November 2021 تا سال ۲۰۲۳ اتفاق افتاده آشنا می شوید.

آنچه در این مطلب در مورد آموزش PTE می بینید:


آزمون PTE چیست؟ آموزش PTE از اینجا شروع می شود:

PTE exam
PTE exam

آزمون PTE (Pearson Test of English) یک آزمون Computer Based می باشد. این آزمون از سال ۲۰۱۴ شروع به گسترش فعالیت خود کرد. اگرچه قبل از آن از سال ۲۰۰۸ این آزمون وجود داشت اما ورود جدی این آزمون به میان آزمون های استاندارد زبان برای مهاجرت را می توان از سال ۲۰۱۵ دانست.

از سال ۲۰۲۳ آزمون PTE Online به داوطلبین ارائه می شود. این آزمون به شما امکان می دهد از ایران در آزمون شرکت کنید. ایران آکسفورد اولین مرکز تخصصی برگزاری این آزمون با امکانات پیشرفته در ایران به صورت تضمینی می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر حتما با شماره های موسسه ایران آکسفورد تماس بگیرید.


بخش ها و زمان بندی آزمون PTE

از سال ۲۰۲۲ فرمت جدید آزمون PTE معرفی شده است. در این فرمت زمان کلی آزمون از ۳ ساعت به ۲ ساعت کاهش پیدا کرده و زمان استراحت ۱۰ دقیقه ای بین آزمون حذف شده است. در زیر با زمانبندی و تعداد سوالات فرمت جدید آزمونی پی تی ای اشاره شده است:

آزمون PTE هر چهار مهارت Listening, Speaking, Reading, Writing را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 • بخش اول: شامل مهارت های Speaking and Writing خواهد بود که حدود ۵۴ تا ۶۷ دقیقه زمان می برد.
 • بخش دوم: شامل مهارت Reading است که ۲۹ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد.
 • بخش سوم: مهارت Listening است که حدود ۳۰ تا ۴۳ دقیقه زمان می برد.

انواع سوالات آزمون PTE

خب متوجه شدیم که در آزمون PTE سه بخش وجود دارد و هر بخش دارای انواع خاصی از سوال هاست. بیایید ببینم چه نوع سوال هایی در هر بخش PTE وجود دارند. حالا به انواع سوالات آزمون PTE توجه کنید. تعداد سوالات از سال ۲۰۲۲ در فرمت جدید پی تی ای تغییر کرده است. در ادامه با تعداد سوالات در فرمت جدید پی تی ای آشنا شوید:

سوالات بخش Writing Pte

قسمت اول آزمون PTE با Writing و Speaking شروع می شود. باید توجه کنید که سوال های این قسمت بسیار با آزمون های دیگر همانند آیلتس و تافل متفاوت هستند. نکته جالب در این بخش ها این است که حتی این دو مهارت شما نیز توسط کامپیوتر تصحیح می شود و هیچ انسانی در آن دخالت نمی کند.

قسمت اول PTE
Speaking and Writing زمان آزمون ۵۴ تا ۶۷ دقیقه
Personal introduction
Read aloud
Repeat sentence
Describe image
Re-tell lecture
Answer short question
Summarize written text
Essay (20 mins)

سوالات ریدینگ PTE

در بخش دوم آزمون PTE که مهارت Reading مورد ارزیابی قرار می گیرد داوطلبین بین ۲۹ تا ۳۰ دقیقه وقت دارند. باید دقت کنید که تقریبا در همه بخش های این آزمون، مهارت های Integrated و یا ترکیبی هستند.

قسمت دوم PTE
Reading زمان آزمون حدود ۲۹ تا ۳۰ دقیقه
Reading & writing: Fill in the blanks
Multiple choice, choose multiple answers
Re-order paragraphs
Reading: Fill in the blanks
Multiple choice, choose single answer


سوالات بخش لیسنینگ PTE

همانطور که در این قسمت می بینید، ممکن است آزمون از ۳۰ دقیقه تا ۴۳ دقیقه طول بکشد. انواع مختلفی از سوالات را در این قسمت می بینید که هر کدام دارای تکنیک های بسیار خاصی هستند. شما می توانید با دانلود کتاب های PTE از سایت ایران اکسفورد بسیاری از نمونه آزمون ها را ببینید.

قسمت سوم PTE
Listening زمان آزمون ۳۰ تا ۴۳ دقیقه
Summarize spoken text
Multiple choice, choose multiple answer
Fill in the blanks
Highlight correct summary
Multiple choice, choose single answer
Select missing word
Highlight incorrect words
Write from dictation

مزایای آزمون PTE

 • آزمون PTE تنها آزمونی است که تماما به وسیله کامپیوتر تصحیح می شود و به همین دلیل سلیقه ای تصحیح نمی شود.
 • قوانین امتحان PTE بسیار واضح و مشخص است و به همین دلیل داوطلب به راحتی می تواند نکات آزمون را فرا بگیرد.
 • کارنامه آزمون PTE بسیار سریع (حدود ۳ روز) به دست شما خواهد رسید هم چنین تاریخ های آزمون نیز بسیار منعطف هستند.
 • آزمون PTE توسط دانشگاه ها و موسسات مهاجرتی قابل پذیرش هستند.

سیستم نمره دهی آزمون PTE

نمره آزمون PTE از ۰ تا ۹۰ می باشد. این نمره ها را می توانید به معادل های آیلتس و یا تافل تبدیل کنید. در جدول زیر می توانید تبدیل این نمرات به یکدیگر را ببینید.

PTE vs IELTS vs TOEFL
PTE vs IELTS vs TOEFL

هزینه آزمون PTE

آزمون PTE نسبت به آزمون های دیگر از هزینه نسبتا کمتری دارد. البته بسته به مرکزی که شما در آن ثبت نام می کنید و یا کشوری مورد نظرتان ممکن است هزینه ها کمی متفاوت باشند. هزینه PTE به طور متوسط ۱۷۰$ آمریکا می باشد. البته اگر با تاخیر نسبت به ثبت نام اقدام کنید که در اصطلاح به آن Late Booking می گویند هزینه شما ۲۱۲٫۵۰$ خواهد بود.در مقایسه با آزمون آیلتس و تافل که به طور متوسط ۲۴۰$ هزینه دارند این آزمون بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

برای دیدن هزینه های آزمون PTE سال ۲۰۲۲ کلیک کنید


انواع آزمون PTE

آزمون PTE همانند آزمون آیلتس دو نوع دارد:

 • PTE Academic
 • Pte General
 • PTE Young Learners

البته در حال حاضر آزمونی که برای مهاجرت به استرالیا قابل استفاده می باشد آزمون PTE Academic می باشد. پس شما اگر می خواهید برنامه ریزی داشته باشید باید برای آزمون PTE Academic اقدام کنید.


PTE یا آیلتس یا تافل؟ کدام آزمون بهتر است؟

خوب حالا که شما آزمون PTE را شناخته اید می توانیم به سراغ این مسئله برویم که PTE بهتر است یا آیلتس؟ یا PTE بهتر است یا تافل؟ جواب دادن به این سوال شاید کمی مشکل باشد. اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند برخی دلایل برای انتخاب آزمون ها را به شما نشان دهد. با دیدن ویدیو زیر بیشتر با آزمون PTE آشنا می شوید و تفاوت هایش را با آیلتس بیشتر میشناسید.

 • آزمون PTE همانند آزمون تافل با کامپیوتر برگزار می شود. پس اگر با تایپ کردن و استفاده از هدفون راحت تر از مصاحبه رو در رو هستید آزمون PTE برای شما بهتر است.
 • آزمون PTE به وسیله انسان تصحیح نمی شود و به همین دلیل بسیاری از افراد از بهبود نمره خود راضی هستند زیرا سلیقه ای به آنها نمره داده نشده است.
 • دانشگاه های مختلف در کشورهای مختلف آزمون PTE را برای پذیرش قبول می کنند اما در زمینه مهاجرت های کاری و یا نیروی کار ماهر آزمون PTE تا سال ۲۰۲۳ تنها برای مهاجرت به استرالیا (مهاجرت کاری) استفاده می شود که شاید همین مسئله باعث شود که شما آیلتس یا تافل را انتخاب کنید.

در کل می توان گفت آزمون PTE آزمون بهتری است و نمره آوردن در آن راحت تر است اما محدودیت پذیرش آن نسبت به آیلتس یا تافل نقطه ضعف آن به حساب می آید.

پس اگر PTE انتخاب شماست ادامه این مطالب را ببینید.

برای دیدن اطلاعات آزمون آیلتس همین حالا کلیک کنید.

برای دیدن اطلاعات آزمون تافل اینترنتی کلیک کنید.


مرکز برگزاری آزمون PTE

تا سال ۲۰۲۳ آزمون PTE در کشور های اطراف ایران همانند امارات، آذربایجان و یا ترکیه برگزار می شود. برای دیدن مرکز برگزاری آزمون PTE می توانید به سایت Pearson مراجعه نمایید. اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند مرکز معتبر و معروف در کشور های منطقه در پست بهترین مرکز PTE اشاره کرده است. این مرکز از نظر کیفی توانسته اند رتبه بهتری را در نظرسنجی داوطلبین PTE استرالیا و کانادا داشته باشند. اما قبل از هر کاری سعی کنید اطلاعات کامل تری را خودتان بدست بیاورید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.


PTE test centers
PTE test centers

کلاس آموزش PTE در ایران آکسفورد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های مختلفی را برای PTE برگزار می کند. این کلاس ها شامل کلاس های گروهی، نیمه خصوصی و خصوصی می باشد. همچنین دوره های فوق فشرده و یا Crash Course نیر وجود دارند که در زمانی حدود ۲ ماه شما را برای آزمون PTE آماده می کند. ما انواع کلاس ها با فشردگی های متفاوت و در روزهای متفاوت به شما پیشنهاد می دهیم تا بسته به شرایط خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید. برای دیدن برنامه کلاس ها می توانید به قسمت انتخاب کلاس های سایت مراجعه کنید و یا در این صفحه برنامه کلاس های PTE را انتخاب کنید.

چرا ایران آکسفورد بهترین موسسه آموزش PTE است؟

 1. بیشترین تعداد کسب نمره قبولی در آزمون PTE در طی ۳ سال اخیر
 2. آموزش تضمینی PTE به همراه ارائه ضمانت نامه کتبی PTE از مزیت های کلاس های آموزش PTE در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می باشد. در صورت عدم کسب نمره مورد نظر خود، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هزینه را به شما عودت می دهد.
 3. آزمون های آزمایشی رایگان PTE همواره در اختیار زبان اموزان است و در طی دوره های آموزشی به چندین مرتبه در آنها شرکت خواهند کرد.
 4. ثبت نام آزمون PTE و هم چنین انتخاب مرکز برگزاری آزمون PTE را با توجه به شرایط بهتر مرکز ها و نیاز های زبان اموزان برای شما انجام می دهیم.
 5. منابع به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.
 6. شما دو جلسه رایگان در اختیار دارید که در صورتی که از استاد رضایت نداشته باشید می توانید آن را تغییر دهید.
 7. تعیین سطح رایگان آنلاین ما برای شما بهترین گزینه است تا بتوانید به سطح زبان انگلیسی خود دست پیدا کنید.

همین حالا تعیین سطح آنلاین رایگان زبان انگلیسی خود را شروع کنید

آموزش آنلاین PTE علاوه بر کلاس ها حضوری نیز از گزینه هایی است که زبان اموزان در اختیار خواهند داشت. پس اگر می خواهید برای PTE آماده شوید تنها کافیست به ما بپیوندید.


منابع آزمون PTE

برای آزمون PTE نیاز به کتاب های روز این آزمون دارید. همچنین نمونه آزمون های PTE که PTE Mock exam گفته می شوند نیز باید به صورت مداوم مورد بررسی قرار بگیرند. کتاب هایی که برای آموزش PTE ضروری هستند را در زیر به همراه تحلیل کوتاهی از آنها می بینید. برای دانلود PDF منابع آمادگی PTE هم کافیست که بر روی لینک هر کتاب کلیک کنید.

The Official Guide to PTE Academic (Pearson Test of English)

این کتاب منبع رسمی پیشنهاد شده توسط موسسه PTE می باشد. این کتاب بیش از ۲۰۰ نمونه سوال از انواع مهارت ها را در خود جای داده است و با CD آن می توانید به محیط آزمون PTE آشنا شوید. تمامی این سوالات دارای آنالیز و تحلیل می باشد و هر چیزی که برای موفقیت در ازمون نیاز دارید را به شما ارائه می دهد. شما با نحوه نمره دهی امتحان PTE آشنا خواهید شد و با نمونه های اصلی آزمون در سال های گذشته نیز می توانید خود را آماده تر کنید. هم چنین برخی از استراتژی های بسیار کاربردی و کلی مربوط به ازمون را را در این کتاب می بنید. شما می توانید فایل های صوتی به همراه PDF کتاب را با کلیک بر روی لینک بالا دانلود کنید.

Practice Test Plus with key (With Cd)

این کتاب هم بهترین منبع برای آشنایی با نمونه سوال هاست. نمونه سوال های کامل و اصل آزمون PTE سال های گذشته را می توانید در این کتاب ببینید. در CD این کتاب به صورت کامل و به راحتی با سوال ها آشنا شوید و سعی کنید محیط آزمون را برای خودتان شبیه سازی کنید.

Expert PTE Academic Course Book B1 and B2

این سری از کتاب ها یکی از بهترین کتاب ها و در عین حال کامل ترین کتاب های چاپ شده توسط Pearson هستند. این کتاب ها تنها نمونه آزمون نیستند و علاوه بر داشتن سوال ها رویه آموزشی نیز دارند و استراتژی و تکنیک های لازم را آمزوش می دهد. این کتاب برای دو سطح B1 و B2 نوشته شده است. در این کتاب امکان استفاده از MyEnglishLabs و استفاده دیجیتال از سایت Pearson فراهم می باشد. این کتاب ها حتما باید به همراه استاد استفاده شوند.

کتاب PTE TestBuilder Academic + Audio CD Pack

شاید اولین کتابی که یک موسسه غیر از Pearson چاپ کرده است و توانسته بسیار خوب و موفق به زبان آموزان کمک کند همین کتاب PTE TestBuilder Academic + Audio CD Pack باشد. این کتاب توسط انتشارات Macmillan نوشته شده است. هدف اصلی کتاب بهبود عملکرد داوطلبین در آزمون PTE است. این کتاب دارای ۴ سری تست کامل می باشد که به همراه جواب ها و تحیلی جواب ها تقریبا هر چیزی که شما نیاز دارید را در خود جای داده است. این تست هر چهار مهارت Listening, Reading, Writing, Speaking را شامل می شود.

آزمون آزمایشی PTE آنلاین رایگان

برای اینکه بهترین موسسه آموزش PTE را انتخاب کنید، نیاز نیست حتما در دوره های ما شرکت کنید. ما آزمون های آزمایشی PTE متفاوت و جدید را در هر سال برگزار می کنیم. این آزمون ها تماما از آزمونهای سال های گذشته هستند و با کامپیوتر تصحیح می شوند. البته شما اگر دوست داشته باشید می توانید یک آزمون رایگان PTE را به صورت آنلاین از قسمت زیر ثبت نام کنید و جواب آزمون را نیز به صورت لحظه ای دریافت کنید.

آزمون آزمایشی PTE آنلاین رایگان را همین حالا شروع کنید

اگر به دنبال آزمون های ازمایشی بیشتر به دقت اصلی Pearson هستید می توانید با ثبت نام در کلاس های PTE ایران آکسفورد به رایگان در آزمون ها شرکت کنید. همچنین می توانید با پرداخت هزینه هر آزمون در صورتی که زبان آموز ما نیستید نیز از آنها استفاده کنید و از تحلیل آن نیز بهره مند شوید.

برای دیدن انواع کلاس ها و ثبت نام در کلاس ها می توانید بر روی لینک های زیر کلیک کنید و یا با مشاورین آموزشگاه تماس بگیرید.


آموزش تضمینی PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز تایید شده برگزاری دوره های آمادگی PTE در ایران دوره های ویژه آموزش تضمینی PTE را برگزار می نماید. در این دوره ها شما با PTE  ( Pearson Test of English ) Test Pattern آشنا می شوید و با سیستم های شبیه سازی شده در شرایط آزمون قرار می گیرید. نرم افزار برگزاری آزمون های آزمایشی PTE در موسسه زبان ایران آکسفورد دقیقا مشابه با سیستم آزمون اصلی می باشد و نمره دهی با دقت بسیار نزدیک به PTE اصلی انجام می شود.

شرایط آموزش تضمینی PTE ایران آکسفورد

در کلاس های تضمینی PTE ایران آکسفورد در صورت عدم کسب نمره مورد نظر زبان آموز هزینه پرداختی به وی عودت داده می شود.

در این طرح تعداد جلسه و مدت زمان مورد نیاز در ابتدای قرارداد مشخص می شود.

در طرح آموزش تضمینی PTE هر دو Module آزمون ، یعنی PTE Academic  و PTE General وجود دارند.

آزمون های آزمایشی PTE به صورت رایگان درون این طرح گنجانده شده اند و زبان آموزان حدود ۳ الی ۴ مرتبه به صورت رایگان این امتحان ها را می دهند.

در صورت عدم رضایت از استاد ، جلسات رایگان می شود.

جزوات آموزشی PTE ما به رایگان در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.

برای ثبت نام در آزمون PTE می توانید با مشاورین آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید تا شما را از مراحل ثبت نام ، هزینه امتحان و تاریخ ها برگزاری آزمون PTE مطلع سازند.

هم چنین ویدیو های آموزشی از کلاس ها در صورت در خواست زبان آموز در اختیار وی قرار خواهد گرفت.

علاوه بر دوره های حضوری ، دوره های آموزش PTE آنلاین Online نیز وجود دارند که برای افرادی که در شهرستان ها هستند بسیار مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.