نکات طلایی قسمت ۱ لیسنینگ آیلتس

راهنمای بخش اول لیسنینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات طلایی قسمت ۱ لیسنینگ آیلتس اشاره می کند و مواردی را که برای بهبود آن استفاده می شود را بیان می کند. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ielts listening part 1 golden tips
ielts listening part 1 golden tips

برای اینکه آخرین تغییرات آیلتس را بشناسید حتما مطلب آموزش آیلتس را ببینید

به نکات طلایی قسمت ۱ لیسنینگ آیلتس توجه کنید:

قسمت ۱ لیسنینگ آیلتس احتمالاً راحت ترین قسمت امتحان لیسنینگ آیلتس است. دلیلش این است که شما سوالات ساده ای از حالت پر کردن یا نوع یادداشت های کوتاه دارید. اگر شما بتوانید به درستی به همه ی ده سوال در این قسمت جواب دهید، تقویت نمره ی کلی تان در مدول لیسنینگ کاملاً خوب خواهد بود.

شما در قسمت ۱ مدول لیسنینگ آیلتس مکالمه ای را خواهید یافت که بین دو نفر انجام می شود. حالا که ما می دانیم چه نوع سوالاتی پرسیده می شوند، اجازه دهید به استراتژی های ساده ای بپردازیم که شما می توانید برای قسمت ۱ لیسنینگ آیلتس اتخاذ کنید.

۱- جواب خود را پیش بینی کنید

اول شما باید فوری همه ی ۱۰ سوال را در قسمت ۱ بخوانید، تا نوعِ جاهای خالیِ سوالات را بدانید و همچنین می توانید همزمان جواب را پیش بینی کنید. برای اندیشیدن درباره ی جواب، شما می توانید با دقت به جنبه ی گرامری توجه کنید؛ خواه پاسخ باید لغتی مفرد باشد یا جمع، خواه در سوال عدد پرسیده شده باشد یا در جای خالی باید لغتی نوشته شود.

برای مثال،

First Name ………. (Answer is a word)

Wage Rate ………. (Answer is a number)

۲- تلفظِ لهجه ی خارجی اهمیت دارد

یادگیری تلفظِ لهجه ی خارجیِ همه ی الفباها به همراه اعداد بسیار توصیه می شود چون مسلماً به این حالت است که جواب ها باید توسط گویشوران هجی شوند.

چنین سوالاتی نمره ی بالایی دارند و بنابراین، نباید از آنها رد شد.

برای مثال،

Postcode ………. WXY702 (Pronunciation of alphabets and numbers)

Phone ………. 1654078 (Pronunciation of nubmers)

۳- با دقت پیدا کردنِ جواب ها

در صدای ضبط شده در قسمت ۱ گویشور به احتمال زیاد جواب را عوض می کند. پس، خیلی مهم است که شما به صدای ضبط شده توجه کنید تا به طور کامل به آن گوش دهید. شرکت کنندگان اغلب در اینجا اشتباه می کنند و فقط به لغت اول گوش می دهند و به مکالمه ی بعد از آن توجه نمی کنند. پس، به یاد داشته باشید که شما باید فوری جواب را بنویسید و بعد هم با دقت گوش دهید تا متوجه شوید که گویشور جواب را عوض می کند یا نه.