۱۰ کلمه مدرن زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۱۰ کلمه مدرن زبان انگلیسی اشاره می کند که می تواند در مکالمه های روزمره و عامیانه بسیار مفید باشد.

10 کلمه مدرن زبان انگلیسی
10 کلمه مدرن زبان انگلیسی

لیستی از ۱۰ کلمه مدرن زبان انگلیسی

همه چیز را در کلاس درس نمی‌توان یاد داد- به همین خاطر است که فهرستی از ۱۰ لغت انگلیسی جدیدتر، اصطلاحات عامیانه، آرایه‌های ادبی را برای شما گردآوری کردیم تا در مکالمات خود دخیل کنید. مطمئن نیستید که چگونه از آن‌ها استفاده کنید؟ نگران نباشید، می‌توانید در اینترنت معانی و مثال‌های زیادی از چگونگی استفاده‌ی آن‌ها در جمله بیابید.

Earworm

یک آهنگ یا نغمه‌ای که وقتی آن را شنیدید در مغزتان ماندگار شده است.

Staycation

گذراندن تعطیلاتتان در زادگاه خود به جای آن‌که به خارج سفر کنید. غالباً صرف آن برای کسب آرامش در اطراف خانه یا انجام فعالیت‌ها در مناطق محلی.

Webisode

یک قسمت یا مجموعه که انحصاراً برای تماشای اینترنتی ساخته شده باشد. این می‌تواند بخشی از یک سریال اینترنتی باشد یا برای تبلیغ سریال‌های تلویزیونی استفاده شود.

Crowdfunding

تأمین وجه یک پروژه یا مشارکت تجاری با درخواست از تعداد زیادی از افراد (غالباً به صورت آنلاین) برای اعطا کردن مقادیر کمی پول- معمولاً از طریق وبسایت‌هایی مثل Kickstarter و Indiegogo

Glamping

اردو زدن فریبنده! اجتناب از هرگونه شرایط سخت با امکانات مجلل و وسایل راحتی، همچون خیمه یا اتاقک.

Lookalike

چیزی یا کسی که بسیار شبیه چیز دیگر است، غالباً برای توصیف شخصی استفاده می‌شود که خیلی شبیه به یک شخص نامدار است.

Handover

این لغت بر حسب بدست آوردن زمین یا مالکیت، اهمیتی بیشتر سیاسی دارد. با اینحال کاربرد مدرن آن معمولاً در محل کار است: عمل انتقال کنترل یا مسئولیت به شخصی دیگر همزمان که از کار را برای تعطیلات ترک می‌کنید یا از شغلتان استعفا می‌دهید.

Meh

وقتی چیزی خیلی کم باعث تعجب می‌شود یا مسخره است. همچنین لغتی است که می‌توانید برای توصیف فقدان علاقه یا بی‌تفاوتی استفاده کنید. اساساٌ برای بیان فهمیدن استفاده می‌شود.

Binge-watch

تماشای چندین قسمت از یک برنامه‌ی تلویزیونی، پشت سر هم، در یک نوبت. معمولاً با استفاده از یک جعبه‌ی دی‌وی‌دی یا تماشای آنلاین.

Bae

یک اصطلاح مهربانانه برای دوست نزدیک شما، کوتاه شده‌ی کلمه‌ی babe یا baby. برخی می‌گویند سرواژه‌ی عبارت ‘before anyone else’ است.