۱۱ منبع پادکست های آموزش زبان فرانسه

دانلود بهترین پادکست های زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۱۱ منبع پادکست های آموزش زبان فرانسه در این مطلب اشاره خواهد کرد. پس اگر از طرفداران پادکست و دوست داران زبان فرانسه هستید این مطلب را از دست ندهید.

11 french podcast resources
۱۱ french podcast resources

آیا شما می خواهید موقع رفت و آمد، ورزش کردن یا شستن ظرف ها زبان فرانسه را بیاموزید؟ آن وقت پادکست ها بهترین ابزار یادگیری برای شما هستند.

خواه شما تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده باشید یا دوست داشته باشید فرانسه گفتاری را بهتر متوجه شوید، در این مقاله ۱۱ منبع پادکست های آموزش زبان فرانسه را پیدا خواهید کرد که در رسیدن به هدفتان کمک کننده خواهد بود.

پادکست های فرانسه برای مبتدی ها

شما به عنوان یک مبتدی پادکستی را لازم دارید که لغات پایه ی فرانسه را یادتان داده و اعتماد به نفسی را که برای ابراز خود در زبان فرانسه لازم دارید در اختیارتان قرار دهد.

این ها بهترین پادکست ها برای این کار هستند. با این حال، من بسیار توصیه می کنم که شما به پادکست های مخصوص زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته هم گوش کنید تا از همان اول مطالب فرانسه زیادی را بشنوید.

Frenchpod101

Frenchpod101 با دروسی که از سطح کاملاً مبتدی تا پیشرفته را در برمی گیرد یکی از بهترین پادکست های یادگیری زبان فرانسه است. دروس این پادکست شامل مکالمات واقعی به همراه صدای ضبط شده با سرعت پایین، ترجمه ها و توضیحات درباره ی زبان و فرهنگ هستند.

دو گوینده (یک گویشور بومی فرانسه و یک گویشور بومی انگلیسی) مطمئن می شوند که شما چگونگی کارکرد زبان را متوجه می شوید و درباره ی موضوعات جالب و متنوعی از معرفی ها گرفته تا فیلم های فرانسه و عشق صحبت می کنند.

در میان پادکست ها این انتخاب اولِ من برای یادگیری زبان فرانسه است. در واقع، من استفاده از Russianpod101 را به زودی برای خود لحاظ می کنم.

Coffee Break French

این پادکستی است که به نظر می رسد زبان آموزان فرانسه بیش ترین لذت را از آن می برند. مارک که یک مرد اسکاتلندیِ سلیس در فرانسه است زبان را در این پادکست به آنا که یک زبان آموز مبتدی است یاد می دهد.

یادگیری زبان فرانسه از یک معلم اسکانلندی احتمالاً ایده آل به نظر نمی رسد، اما مارک لهجه ای عالی دارد و از آن جا که او خودش زبان فرانسه را یاد گرفته است، دقیقاً می داند که شما درگیر چه چیزی هستید.

دروس کم تر از ۱۵ دقیقه طول می کشند و اگر شما زمان زیادی ندارید و دوست دارید تا رفت و آمد روزانه تان یا هر وقت استراحتِ دیگری را در روز خود به لحظه ای پربار تبدیل کنید، عالی هستند.

آیا شما می خواهید موقع رفت و آمد، ورزش کردن یا شستن ظرف ها زبان فرانسه را بیاموزید؟ آن وقت پادکست ها بهترین ابزار یادگیری برای شما هستند.

خواه شما تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده باشید یا دوست داشته باشید فرانسه گفتاری را بهتر متوجه شوید، در این مقاله پادکستی فرانسه را پیدا خواهید کرد که در رسیدن به هدفتان کمک کننده خواهد بود.

برای دیدن لیست جملات پایه زبان فرانسه کلیک کنید

Learn French by Podcast

در این پادکست، یک گویشور بومی فرانسه صحبت می کند در حالی که یک گویشور بومی انگلیسی کامنت می گذارد و توضیح می دهد. این قالب ایده آل است، اما لغات آموزش داده شده احتمالاً همیشه مفید نیستند.

برای مثال، در درس اول که “معرفی خود” است، شما در نهایت لغت “hibou” (جغد) و فعل “huer” (to boo) را یاد می گیرید. در درس دوم، لغات کاملاً مفید هستند، اما من متوجه شدم که پادکست اطلاعات خیلی زیادی را فراهم می کند که احتمالاً در ابتدا گیج کننده است.

Learn French with Alexa

این پادکستی برای مبتدیان است که تمرکز زیادی روی گرامر فرانسه دارد.

اگر شما سبک یادگیری آکادمیک را دوست داشته باشید از این پادکست لذت خواهید برد، اما اگر مثل من باشید و ترجیح دهید تا از افراد فرانسه واقعی یاد بگیرید، Frenchpod101 گزینه ی بهتری است.

The Fluent Show

در صورتی که به دنبال نکات جالب در یادگیری زبان باشید The Fluent Show که توسط عاشقان زبان کریستین هامز و لیندزی درست شده است انتخابی عالی برای شما است.

در حالی که پادکست مخصوصاً برای زبان آموزان فرانسه نیست، اطلاعات غنیِ به اشتراک گذاشته شده در باانگیزه ماندن و یافتن روش های خلاقانه برای یادگیری زبان هایی به شما کمک می کند که می توانید با استفاده از آن ها زبان عشق را بیاموزید.

پادکست های فرانسه برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته

برخلاف پادکست های فرانسه مخصوصِ مبتدی ها، پادکست هایی که مخصوص زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته هستند معمولاً زبانشان به طور کامل فرانسه است.

اگرچه نگران نباشید! بیش تر پادکست ها رونوشت ها و ترجمه هایی را ارائه می کنند تا شما بتوانید به راحتی همان طور که گوش می کنید بخوانید و ترجمه ی جملاتی را که متوجه نمی شوید پیدا کنید.

Français Authentique

اگر فرانسه نوشتاری را متوجه می شوید اما در فهم فرانسه گفتاری با سرعتی عادی مشکل دارید این پادکستی ایده آل برای شما است.

جوهان به آرامی درباره ی اصطلاحات فرانسه، انگیزه و موضوعات جالب زیادی صحبت می کند. اگر شما روش او را دوست دارید، مطمئن شوید که بازنگریِ من از دوره ی Français Authentique را بررسی می کنید.

News in Slow French

این پادکست دقیقاً همان کاری را می کند که نشان می دهد، با سرعت کم درباره ی اخبار فرانسه صحبت می کند. پادکست کاملاً به زبان فرانسه است، اما شما می توانید رونوشت را در وبسایت دانلود کنید و همراه با آن پیش روید.

DailyFrenchPod

این پادکستی برای مبتدیان است، اما برای زبان آموزان پیشرفته هم که می خواهند زبان فرانسه خود را تقویت کنند قابل استفاده است. لوئیس که یک گویشور بومی فرانسه است در آن درباره ی موضوعات مختلف صحبت می کند و توضیحاتی می دهد.

با این حال بیش تر پادکست ها کاملاً به زبان فرانسه هستند، پس اگر شما یک مبتدی صفر کیلومتر هستید، شروع با Frenchpod101 یا Coffee Break French احتمالاً راحت تر خواهد بود.

Easy French Poetry

در این پادکست که از French Today است شما معروف ترین شعرهای فرانسه را می شنوید و نویسندگان آن ها را می شناسید. کامیل به عنوان گوینده با خواندن آرام هر شعر شروع می کند، سپس آن را سریع تر می خواند و در نهایت آن را توضیح می دهد و درباره ی جنبه های فرهنگی صحبت می کند.

این پادکست زبان فرانسه روزانه را به شما آموزش نمی دهد، اما برای یادگیریِ بیش ترِ زبان، نویسنده ی بهتری شدن و کشف شعرهای زیبا روشی عالی است.

One Thing in a French Day

لاتیشیا در این پادکست درباره ی زندگی روزانه ی خود در فرانسه صحبت می کند. پادکست ها کاملاً به زبان فرانسه هستند و شما می توانید با عضو شدن در خبرنامه رونوشت دریافت کنید.

اگر شما زبان آموز پیشرفته ی فرانسه هستید، One Thing in a French Day برای گسترش دایره ی لغات و یادگیری مسائل بیش تر درباره ی زندگیِ فرانسه روشی خوب است.

لاتیشیا همچنین گویندگیِ پادکست Cultivate Your French را بر عهده دارد که قالب مشابهی را دنبال می کند. اگر چه من واقعاً تفاوت های بین دو پادکست را متوجه نشدم.

Learn French with Daily Lessons

شما در این پادکست از FrenchVoila قبل از شنیدن توضیحاتی به زبان فرانسه اول یک رویداد جدید را خواهید شنید. گوینده برای توضیحات از مثال ها و مترادف ها استفاده می کند و به آرامی صحبت می کند تا به شما کمک کند که بهتر متوجه شوید.

Le journal en français facile

این پادکست فرانسه روزانه تماماً درباره ی مهم ترین اخبار روز است. هر قسمت به همراه یک رونوشت رایگان است.