۳ اشتباه رایج آزمون PTE آکادمیک

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین و تنها مرکز آموزش آزمون PTE در ایران به بررسی ۳ اشتباه رایج آزمون PTE آکادمیک می کند که بسیاری از زبان آموزان مرتکب آن می شوند.

3 اشتباه رایج آزمون PTE آکادمیک
3 اشتباه رایج آزمون PTE آکادمیک

وقتی ضبط کننده‌ی صدا شروع می‌کند، مکث نکنید

اگر آن را در یک خط می‌خواهید می‌توانیم بگوییم که ضبط صوت متوقف خواهد شد اگر مکثی ۳ ثانیه‌ای در جواب خود دارید. در نتیجه امیتاز صفر یا امتیاز خیلی کمی را در آزمون آکادمیک PTE کسب خواهید کرد. اغلب می‌بینیم که داوطلبین نفس عمیقی می‌کشند، چند ثانیه منتظر می‌مانند و سپس شروع به صحبت کردن می‌کنند که یکی از دلایل اصلی برای نمرات کم در بخش اسپیکینگ است. ضبط صوت به نحوی برنامه‌ریزی شده که وقتی هیچ صدایی در طول ۳ ثانیه‌ی اول ضبط نشود، به صورت خودکار متوقف می‌شود.

برای خلاصه کردن متن در بخش نوشتاری، جملات تکی بنویسید

اغلب می‌بینیم که کاربران جملات چندگانه در قسمت PTE آکادمیک می‌نویسند. در حالیکه کار مشابه توسط خیلی‌ها تشویق می‌شود، مهم است درک کنیم که به میزان زیادی می‌تواند نمراتتان را به شیوه‌ای منفی تحت تأثیر قرار دهد. همیشه تلاش کنید که جمله‌ای تکی بنویسید، اگر نیاز بود از اتصال‌دهنده‌ها استفاده کنید اما در بین کلمات نقطه نگذارید.

جملات چندگانه را در قسمت خلاصه‌ی بخش لیسنینگ بنویسید

داوطلبین اغلب قوانین خلاصه‌نویسی بخش فرعی رایتینگ و لیسنینگ را با هم قاطی می‌کنند. مهم است که به خاطر داشته باشید با اینکه در قسمت رایتینگ به شما پیشنهاد می‌شود از جملات چندگانه استفاده کنید، در بخش لیسنینگ می‌توانید جملات چندگانه را به کار ببرید تا کلمات بیان شده را به شیوه‌ی بهتری استفاده کنید.

تلاش به نوشتن جملات چندگانه در بخش خلاصه‌نویسی لیسنینگ کنید تا امتیاز بالاتری کسب کنید.

با این امتیازات خوب مطمئناً می‌توانید امتیازات خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید اما هرگز فراموش نکنید که نیاز به ادامه‌ی تمرین دارید تا در آزمون آکادمیک PTE امتیاز بهتری کسب کنید.