۳ دلیل که از مکالمه زبان انگلیسی جلوگیری می کند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ دلیل که از مکالمه زبان انگلیسی جلوگیری می کند اشاره می کند. این دلایل برای بیشتر ما اتفاق می افتد و باید با آنها مواجه شویم.

3 دلیل که از مکالمه زبان انگلیسی جلوگیری می کند
3 دلیل که از مکالمه زبان انگلیسی جلوگیری می کند

پس این ۳ دلیل که از مکالمه زبان انگلیسی جلوگیری می کند را بررسی می کنیم

۱- شما خیلی خجالتی هستید

منم همینطور! این احتمالاً بزرگترین دلیل برای این بود که زودتر صحبت نکنم. من آنچنان اهل معاشرت نیستم.

ملاقات با آدم‌های جدید همیشه برایم چالش‌برانگیز بوده است، بنابراین تصور انجام این کار در زبانی خارجی به طرزی باورنکردنی ترسناک است!

۲- لغات کافی را بلد نیستید

این متداول‌ترین بهانه‌ایست که آدم‌ها برای صحبت نکردن می‌آورند و صادقانه بگویم کمی هم درست است. از همه چیز گذشته شما باید پیش از صحبت کردن تعدادی کلمه بلد باشید. اما در واقع به محض اینکه چند جمله‌ی پایه‌ای را بلد باشید می‌توانید به راحتی اولین مکالمه‌ی‌تان را داشته باشید.

۱۰۰۰ لغت برتر در زبان انگلیسی مسئول تقریباً ۸۶% از کلماتی است که به‌طور منظم در مکالمه استفاده می‌کنیم و این قاعده شامل حال اغلب زبان‌های دیگر نیز می‌شود. شما نیاز ندارید که پیش از شروع ۱۰٫۰۰۰ لغت بلد باشید. در حقیقت برای داشتن اولین مکالمه‌ی‌تان احتمالاً نیاز به دانستن تنها ۵ تا ۱۰ عبارت ساده دارید!

همچنین راحت‌تر خواهد بود که همزمان با یادگیری لغات جدید آن‌ها را به کار ببندید. مکالمات به طوری طبیعی بر روی موضوعاتی متمرکز می‌شوند که بیشترین جذابیت/ ارتباط را دارند. پس کمکتان می‌کنند که کشف کنید کدام کلمه‌ها بیشترین اهمیت را برای شما دارند.

۳- شما نگران اشتباه کردن هستید

به ما آموخته شده بود که اشتباه چیز بدی است و این که ما باید سعی کنیم از آن اجتناب کنیم. هیچ چیز نمی‌تواند از حقیقت دور بماند!

تقریبا در هر قدم در زندگی، ما با اشتباهات و یادگرفتن از تجربیات خود پیشرفت می کنیم. بیش تر مساله ی سازه است که یک تمدن روی آن ساخته شده است!

یکی دیگر از دلایلی که تمایل داریم از اشتباه کردن هراس داشته باشیم اینست که می‌ترسیم مردم به ما بخندند. این ترس در ذهن ما وجود دارد اما مردم در حقیقت عاشق این هستند که تلاش به صحبت با زبانشان می‌کنید و در حالت عادی نسبت به کمک کردن به شما کاملاً مثبت هستند. آن‌ها منتظر شکست شما نیستند، می‌خواهند که موفق شوید.