۳ کاری که اگر زبان خارجی نمی دانید باید انجام دهید

 آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که شما در موقعیت های بحرانی زیادی قرار گرفته اید که زبان خارجی خاصی را نمی دانید. اما ۳ کاری که اگر زبان خارجی نمی دانید باید انجام دهید چه مواردی هستند. با ما باشید تا این راه ها را بشناسید.

اما ۳ کاری که اگر زبان خارجی نمی دانید باید انجام دهید چه مواردی هستند:

3 کاری که اگر زبان خارجی نمی دانید باید انجام دهید
3 کاری که اگر زبان خارجی نمی دانید باید انجام دهید

۱– رفتاری دوستانه داشته باشید
یک لبخند همه چیز را درست می کند – به خصوص اگر شما در مکانی جدید و ناآشنا باشید. حتی اگر درباره‌ی چیزهایی که متوجه نمی‌شوید کمی احساس اضطراب و نگرانی دارید، راحت و مثبت باشید!
وقتی با لبخند با مردم خوش و بش کنید آن ها بیش تر مایل می شوند تا به شما کمک کنند. سعی کنید تا به آداب و رسوم و حالات زبان بدن بومی هم توجه کنید – این‌ها هم درست مانند زبان های گفتاری می‌توانند در سراسر جهان متفاوت باشند. وقتی حواستان به نشانه‌های جزئی مردم اطراف خود باشد، زود آن ها را متوجه می‌شوید.

۲- یک برگه تقلب با خود داشته باشید
برگه‌ی تقلب یکی از مفیدترین چیزهای کوچکی است که شما می توانید موقع سفر با خود داشته باشید!
یک برگه – یا بیش تر از یک عدد – که شامل تعدادی از لغات و عبارت مفیدی باشد که شما احتمالا از آن استفاده خواهید کرد، همراه با چگونگی تلفظ – در شرایط سخت به درد شما می‌خورد.
به همراه داشتن تعداد ‌کمی برگه ایده‌ی خوبی است، شاید یکی برای موقعیت های مختلف‌. برای مثال، شما می توانید در برگه ای موارد کلی را بیاورید، چیزهایی مانند چگونه سوال کردن درباره ی مسیرها، خوش و بش کردن با کسی و پرسیدن اسمشان، یا برگه‌ای درباره‌ی غذا، با چیزهایی مانند توصیفات رایج غذا، چگونگی پرسش درباره ی فهرست غذا یا اسامی میوه ها.
اگر کشوری که به آن سفر می کنید از سمبل های زبانی مختلف استفاده می کند، آن گاه داشتن برگه ای با کاراکترهایی برای اسامی مفید یا خدمات نوشته شده یا چاپ شده به کار می‌آید – مانند بیمارستان، پلیس، دکتر یا سوپرمارکت.

۳. درخواست کمک کنید
درخواست کمک و نشان دادن این که اطلاعات کمی دارید در ابتدا شاید کمی ترغیب کننده به نظر برسد، اما مؤدبانه این کار را انجام دهید، و آن وقت افراد بسیار مشتاق کمک به شما می‌شوند!
سعی کنید تا یک جفت عبارت ساده را به مجموعه‌ی خود اضافه کنید – مانند پرسیدن این سوال از افراد که آیا به زبان دیگری صحبت می‌کنند یا نه، و آن چه را که در جواب گفتند به آرامی تکرار کنید، یا فقط این جمله را تکرار کنید ‘I don’t speak much…’