۳ نکته برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به ۳ نکته برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ انگلیسی اشاره می کند که مطمئنا در مسیر یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید خواهد بود.

3 نکته برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ انگلیسی
3 نکته برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ انگلیسی

بیشتر با این ۳ نکته برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ انگلیسی آشنا شویم

در پست‌های قبلی‌مان شروع به صحبت درباره‌ی نکات گوناگونی به منظور بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی‌تان کردیم تا به شما کمک کنند برای آزمون آیلتس در مرکز امتحان آیلتس آماده شوید. در این پست‌ها موضوعات زیر را پوشش دادیم:

  • لیسنینگ
  • ریدینگ
  • رایتینگ

در این پست، بیشتر در باره‌ی آخرین مهارت مهم یعنی اسپیکینگ صحبت می‌کنیم. اسپیکینگ می‌تواند یکی از مهارت‌های چالش‌برانگیزتر برای بهبود و در هنگام یادگیری زبان باشد. بسته به اینکه در کجا کار می‌کنید یا کجا به مدرسه می‌روید، ممکن است فرصت‌هایی داشته باشید تا انگلیسی را در هر روز صحبت کنید. با اینحال دوستان و همکارانتان ممکن است مردّد باشند که آیا اشتباهاتتان را اصلاح کنند یا خیر، چون نمی‌خواهند که احساس دلسردی کنید.

برای کمک به بهبود انگلیسی تکلم شده و کسب اطمینان از عملکرد خوبتان در امتحانتان، شما را تشویق می‌کنیم تا از نکات زیر استفاده کنید:

بلند بخوانید

کتاب‌های کودکان یا کتاب‌هایی را که برای نوجوانان نوشته شده است انتخاب کنید چون خواندن‌شان آسان‌تر است و راحت‌تر می‌توان بر قواعد عمومی دستور زبان متمرکز شد و به علاوه واژگانی ابتدایی‌ و متداول را مرتباً استفاده می‌کنند. بلند خواندن به شما اجازه می‌دهد که صحبت کردن انگلیسی را تمرین کنید و به شما کمک می‌کند تا کلماتی را که ممکن است به سختی تلفظ یا بیان کنید، شناسایی نمایید.

لیستی از لغات تهیه کنید

همان‌طور که بلند می‌خوانید، لیستی از هر لغاتی که مطمئن نیستید درست تلفظ می‌کنید، تهیه کنید. شما می‌توانید لیست را به دوست انگلیسی زبان، همکار، یا معلم نشان بدهید و از او بپرسید که چه‌طور لغات به درستی تلفظ می‌شوند.

مهارت های زبانی را مبادله کنید

اگر یکی از دوستان انگلیسی‌زبان خود یا همکارتان علاقه‌مند یادگیری زبان بومی شما است، پیشنهاد کنید که در عوض یاری آن‌ها برای پیشرفت مهارت‌های انگلیسی شما، کمکشان می‌کنید. آن‌ها نه تنها فرصت یادگیری زبان دوم را پیدا می‌کنند، بلکه شما هم می‌توانید مهارت‌های اسپیکینگ خود را تقویت کنید.