۳ نکته ی تافل برای موفقیت

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 3 نکته ی تافل برای موفقیت در این آزمون مهم را به شما معرفی می کند. این سه نکته باید توسط هر داوطلبی رعایت شود.

3 نکته ی تافل برای موفقیت
3 نکته ی تافل برای موفقیت

این ۳ نکته ی تافل برای موفقیت را همیشه در ذهن داشه باشید:

  • خود را با فرمت تافل آشنا سازید

در حال حاضر بیش تر کشورها تافل اینترنتی (IBT) و تعداد کمی تافل مبتنی بر کاغذ (PBT) را برگزار می کنند. قبل از این که شروع به خواندن برای تافل کنید، مطمئن شوید که می دانید چه نوع امتحانی را خواهید داد. اگر کشورتان امتحان IBT را برگزار می کند شما نمی توانید امتحان PBT را انتخاب کنید.   یکی از دلایلی که افراد موقع امتحان استرس می گیرند این است که قبل از امتحان نمی دانند چه چیزی در انتظارشان است. با خواندن فرمت امتحان به طور جزیی و دقیق از استرس روز امتحان جلوگیری کنید. ETS استانداردهای بسیار واضحی درباره ی فرمت امتحاناتشان دارد. به همین دلیل نامش را امتحان “استاندارد شده” گذاشته اند.

  • درباره ی مقررات نمره دهی تافل تحقیق کنید

هر دانش آموز غیر بومی انگلیسی که می خواهد برای تحصیل در مقطع دوم راهنمایی به آمریکا برود باید تافل بدهد. بیش تر افراد تافل می دهند تا برای مدرسه یا برنامه ی خاصی درخواست بدهند. قبل از شروع خواندن، شرایط مدرسه ای را که مورد علاقه تان است، بدانید. به یاد داشته باشید که نمره دهی امتحان PBT با نمره دهی امتحان IBT متفاوت است. بعضی مدارس از قسمت های مختلف به نمره های شما نگاه می کنند. به هر قسمت IBT TOEFLاز ۳۰ نمره داده می شود. بیش تر دانشگاه ها از شما انتظار دارند تا مهارت رایتینگ بالاتری را نسبت به مهارت اسپیکینگ کسب کنید. نمره ی تافل فقط تا دو سال انقضا دارد.

  • انگلیسی آکادمیک را یاد بگیرید

تافل نسبت به امتحان های دیگر ESL برای هدف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. تافل توانایی شما را در موفقیت در دانشگاه یا کالج آمریکایی می سنجد. کشورهای انگلیسی زبان دیگر هم نمره ی تافل را به عنوان پیش نیاز پذیرش می خواهند. شما احتیاج نیست آن قدری که باید درباره ی امتحان تافل بدانید، در مورد جهان تجارت هم بدانید. به جای آن، شما باید روی مطالعه ی زبانی که در محوطه ی دانشگاه و کلاس درس می شنوید و می بینید، تمرکز کنید. به بیان دیگر، شما باید کتاب، فرهنگ های جامع، ژورنال ها و مقاله های تحقیقاتی را به جای تبلیغات و رزومه ها بخوانید. شما احتیاجی به دانستن هیچ اطلاعات پیش زمینه ای درباره ی موضوعات خاص ندارید، ولی آشنایی با ارائه ها و زبان استفاده شده در منابع آکادمیکی به شما کمک می کند. شما همچنین باید تلویزیون و سینمای امروزی را تماشا کنید. اگر شما دوستی دارید که به دانشگاه انگلیسی زبان می رود، اغلب و تا جایی که می توانید با او به کلاس بروید. کتاب هایش را قرض بگیرید و با دوستانش ارتباط داشته باشید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش تافل تضمینی در ایران می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.