۴ نکته ی خوب برای یادگیری انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ نکته ی خوب برای یادگیری انگلیسی اشاره می کند که تاثیری بی نظیر بر عملکرد زبان آموزان خواهد داشت. پس  حتما در استفاده از آنها شک نکنید.

4 نکته ی خوب برای یادگیری انگلیسی
4 نکته ی خوب برای یادگیری انگلیسی

به این ۴ نکته ی خوب برای یادگیری انگلیسی توجه کنید:

۱

هر روز انگلیسی صحبت کنید. از آنجا که یادگیری زبان تماماً راجع به تمرین، صرف زمان بری صحبت به انگلیسی با دوستان، اعضای خانواده، همکاران، معلمهای خصوصی یا آشناهای آنلاین طبق برنامه ای روزانه است. اگر گویشوران انگلیسی بومی را می شناسید، ایده ی خیلی خوبی است که با آنها تمرین کنید.

  • اگر هیچ گویشور انگلیسی زبانی را نمی شناسید، می توانید دنبال معلمی آنلاین بگردید.
  • همچنین می توانید قرار جلسه ی مبادله ی زبانی بگذارید که طی آن زبان بومی خود را به کسی می آموزید و آنها هم در عوض به شما انگلیسی می آموزند.
  • اگر عضوی از خانواده ی تان هست که انگلیسی را بهتر از شما صحبت می کند، ببینید که آیا مایل هستند با شما تمرین کنند.

۲

صدای خود را به هنگام صحبت به انگلیسی ضبط کنید. با اینکه صحبت کردن به زبان انگلیسی با یک گویشور واقعی انگلیسی جالب تر است، اما همچنین می توانید تلفظ خود را با تنها صحبت کردن و ضبط کردن صدایتان بهبود ببخشید. عبارات کلیدی را از راهنمای مطالعاتی خود بگویید و آنها را در موبایل تان، رایانه ی تان یا هر دستگاه ضبط دیگری ضبط کنید. به صدای خود گوش کنید که عبارات را می گویید و سپس به صدای ضبط شده در راهنمای مطالعه گوش کنید تا ببینید تا چه حد به گفتن درست آن عبارات نزدیک هستید.

  • برای مثال صدای خود را ضبط کنید که می گویید: « John, could you please pass the hot sauce?»
  • صدای خود را ضبط کنید که می گویید: “What is the housing market like in Houston?”

۳

راجع به تلفظتان طلب بازخورد کنید. وقتی دارید به انگلیسی با یک گویشور یا معلم انگلیسی صحبت می کنید، از آن ها درخواست بازخورد برای تلفظ خود کنید. اگر صدای صدای خودتان را ضبط کرده اید یا با عبارتی مشخص مشکل دارید از آن ها راجع به درست تلفظ کردنش جویا شوید.

  • از یک دوست درخواست تلفظ کلماتی که حرف Z را دارند بکنید.

۴

از طریق درگیر رسانه های آنلاین شدن، به تمرین انگلیسی خود بپردازید. می توانید تمرین ریدینگ، لیسنینگ و حتی اسپیکینگ را به صورت آنلاین انجام دهید. وبسایتهای خبری را که به انگلیسی هستند جستجو کنید. به سایت یوتیوب یا سایر سایتهای ویدئوی آنلاین مراجعه کنید. یک مکالمه ی متنی یا ویدئویی راجع به شبکه های اجتماعی با دوستان یا همکارانتان شروع کنید.