۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام بدهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می کند که این کارها را در فرآیند یادگیری زبانتان انجام ندهید. اما ۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام بدهید را با هم در زیر می بینیم.

4 کاری که در آموزش زبان نباید انجام بدهید
4 کاری که در آموزش زبان نباید انجام بدهید

اما ۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام بدهید چه مورادی هستند:

۱. اینکه فکر کنید تمام زبانها قوانین تلفظ مشابه دارند

تلفظ درست لغات – یا نادرست – می‌تواند یکی از اعصاب خردکن‌ترین قسمت‌های یادگیری یک زبان باشد! و وقتی شما از طریق دیدگاه زبان خود به لغتی خارجی نگاه می‌ کنید، گاهی می‌تواند احساس سخت و خیلی گیج کننده باشد.

پس شما چه طور می توانید چیزها را تجزیه و تحلیل کنید؟ یک روش برای راحت‌تر کردن تلفظ از طریق آشنا‌سازی خود با واحدهای صدا است – یا ‘واج های’ یک زبان مخصوص‌.

۲. یادگیری لغت اشتباه

در حالی که یادگیری هر لغتی مفید است، وقتی شما لغاتی را می‌آموزید که در واقع از آن‌ها استفاده می‌کنید، خیلی مفیدتر است!

اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای سفر و کشف کشوری دیگر هستید، آن گاه به احتمال زیاد از لغات کاربردی بر مبنای چیزهایی مانند تفریح، سفر، غذا و بازدید از مکان‌های دیدنی استفاده می کنید.

اما اگر شما در فکر کار کردن در خارج از کشور هستید، پس در استفاده از این لغات محدودیت خواهید داشت! در این مورد، شما احتمالا می خواهید تا زمان کمی بیش تری را صرف مطالعه ی لغات مرتبط با کار که در حیطه ی رشته ی شما است، کنید.

۳. وابستگی به کتب

تمام کتب، ضبط صدا و مقالات، روش‌های واقعاً مفیدی برای یادگیری زبان و چگونگی پیشرفت شما هستند.

اما آن به این معنا نیست که اگر شما بخواهید مهارت‌های زبانی خود را جلا دهید، باید تمام روز را صرف خواندن کتب کنید!

در واقع، منحصر کردن خود فقط به کتاب گاهی می‌تواند کاملاً محدود کننده باشد. به جای آن، با تماشای فیلم، گوش کردن به آهنگ، خواندن مقالات یا کتب تصویری، یا فقط بیرون رفتن و صحبت با مردم دیگر افق‌های خود را وسعت بخشید!

۴. اینکه فکر کنید مهارتهای زبانیتان باید عالی باشد

در نهایت، مهارت‌های زبانی شما مسیر طول و درازی را پیش رو داشته باشند، اما این به آن معنا نیست که شما از امتحان کردن مهارت‌هایتان خودداری کنید!

مهم نیست که به چه اندازه اشتباه کنید، هر چه بیشتر تمرین کنید – از طریق صحبت با مردم، گوش کردن به آن‌ها و خواندن تا آن جا که امکان دارد – آن گاه بیشتر می‌آموزید و پیشرفت می‌کنید!