۴ راه کمک زبان انگلیسی به موقیعیت شغلی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز می خواهد به حوزه کسب و کار بپردازد. ۴ راه کمک زبان انگلیسی به موقیعیت شغلی می تواند برای شما بسیار مفید باشد اگر قصد دارید در کسب و کار آینده تان موفق باشید.

4 راه کمک زبان انگلیسی به موقیعیت شغلی
4 راه کمک زبان انگلیسی به موقیعیت شغلی

اما ۴ راه کمک زبان انگلیسی به موقیعیت شغلی چه مواردی هستند؟

۱- صحبت نکردن به یک زبان دوم واقعاً ممکن است کارکنان را عقب نگاه دارد.

برخورداری از یک زبان دوم نه تنها برای افراد و تجارتی که برای آن کار می‌کنند، مفید است؛ بلکه صحبت کردن تنها به یک زبان می‌تواند در آینده برای مشاغل به یک مانع تبدیل شود.

ریچارد هاردی، مدیر UBS می‌گوید: «از یک زمان به بعد، سقفی شیشه‌ای برای تک‌زبانه‌ها در تجارت‌های جهانی وجود دارد؛ اگر تجربه‌ی فرامرزی و آگاهی فرهنگی و احتمالاً آگاهی زبانی نداشته باشند، قادر نخواهند بود که وارد جوی تصفیه شده‌تر بشوند.»

۲- مهارت‌های انگلیسی باعث رشد چابکی کارمند می‌شود

جدای از مزایای ارتباطی واضحِ بهتر کردن انگلیس، اندرو هیل، شریک و ویراستار مجله‌ی فایننشال تایمز می‌گوید تحقیق برجسته‌ای وجود دارد که «نشان می‌دهد افراد چند زبانه چابک‌تر هستند، که ظرفیت بیشتری برای کنار آمدن با وظایف دارند.»

۳- چندزبانه‌ها، تصمیم‌گیران بهتری هستند

اگر فکر می‌کنید که برخورداری از آشنایی بومی با یک زبان شما را در تصمیم‌گیری با استفاده از آن راحت‌تر می‌سازد، ممکن است اشتباه کنید. آنتونلا سورِیس که استاد پیشرفت زبانشناسی در دانشگاه ادینبورگ است می‌گوید: «چندزبانه‌ها در اتخاذ تصمیم‌های منطقی‌تر در زبان دوم بهتر هستند. وقتی مشکل در زبان دوم ایجاد شده باشد، فاصله‌ی احساسی بیشتری بین گوینده و مشکل خواهد بود و این به تصمیم‌گیری اجازه خواهد داد تا منطقی‌تر باشد به این معنا که کمتر رنگ فاکتورهای احساسی را بر خود دارد.»

۴- چندزبانه‌ها «قدرت نرم» دارند

قدرت نرم قطعاً به معنای نرم کردن توانایی‌ها نیست- در حقیقت کاملاً برعکس است. یک مفهوم که توسط جوزف نای از دانشگاه هاروارد ابداع شده بود و این گونه تعریف شده است: «یک رویکرد متقاعد کننده برای روابط بین‌المللی که معمولاً بجای زور یا پول شامل استفاده‌ی تأثیر اقتصادی یا فرهنگی است.»

قدرت نرم که به صورت سنتی مربوط به دیپلماسی بین‌المللی می‌شود می‌تواند در نقش‌هایی که نیازمند وساطت، شبکه‌سازی و ایجاد روابط مشتریان هستند، مفید باشد.

۵- مهارت‌های انگلیسی می‌تواند به معنای مهارت‌های مذاکره‌ای بهتر باشد

این توانایی‌های «قدرت نرم» (که در مورد شماره‌ی ۴ بالا ذکر شد) که چند زبانه‌ها دارند به این معناست که در مذاکره کردن بهتر هستند؛ بخشی از آن به این خاطر است که می‌توانند دیدگاه فرد دیگر را ببینند.