۵ خطا در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ خطا در یادگیری زبان اشاره می کند که بسیار مرسوم هستند و تقریبا بدون هیچ شکی برای همه اتفاق می افتد. پس هوشیار باشید.

5 خطا در یادگیری زبان
5 خطا در یادگیری زبان

به ۵ خطا در یادگیری زبان توجه کنید:

  1. تداخل زبان اول

تداخل زبان اول زمانی رخ می­دهد که قوانین از زبان مادری­تان دزیده شده و زبان دوم شما را تحت تأثیر قرار دهد.

تداخل مثبت می­تواند مهارت­­های زبانی­تان را بهبود بخشد. این زمانی رخ می­دهد که شما دقیقاً قوانین را از زبان مادری­تان اعمال می­کنید و به­ درستی همراستای قوانین زبان دوم­تان قرار می­دهید. تداخل منفی آن چیزی است که لازم است نگران آن باشید. این زمانی رخ می­دهد که قوانینی از زبان اول اعمال کرده باشید که مطابق قوانین زبان دومتان نباشند. این تداخل می­تواند خطاهایی در زبان دومتان ایجاد کند.

  1. تلفظ

برخی صداها در یک زبان با صداهای زبان دیگر مطابقت ندارند، بنابراین  فهم این صداهای نا­آشنا می­تواند سخت باشد.

برای مثال، ممکن است دریافته باشید که بسیاری از متکلمین بومی اسپانیایی از آمریکای لاتین تلاش می­کنند تا صدای “th “را تولید کنند. اگرچه ممکن است این صدا را در اسپانیا بشنوید، صدای ” “thبطور طبیعی در مناطق دیگر اسپانیا شنیده نمی­شود.

  1. گرامر

خطاهای گرامری از وجود زبان آموزان ناشی می­شود. این خطاها اغلب به علت مطالعه ناقص و نادرست رخ می­دهند.

برای مثال، لاتین، روسی، آلمانی و یونانی از سیستم موردی استفاده می­کنند، که اساساً به این معناست که پایان دادن به کلمات بستگی به نقش هر کلمه در جمله دارد. از آنجا که انگلیسی مدرن معادلی ندارد، استفاده از سیستم­ های موردی اغلب برای متکلمینی بومی زبان انگلیسی دشوار است.

  1. واژگان

خطای واژگان زمانی رخ می­دهد که شما فاقد درک روشنی از کلمات خاص باشید. حتی اگر متخصص قوانین گرامری باشید ، در مجموعه لغات­تان کلمات کافی ندارید، یا درک روشن از یک اصطلاح، مانع از فهم آن خواهد شد.

  1. عدم تعادل مهارت­ها

تعادل فقط به تمرین یوگا اختصاص ندارد. زبان آموزان نیز به آن نیاز دارند.

بیایید وانمود کنیم که شما نمی­دانید که هر یک از اجزای زبان چقدر مهم هستند، بنابراین هنگام مطالعه از بیش از یک مورد از آن­ها بطور کلی صرف نظر می کنید. به­وسیله صحبت کردن با یک بومی زبان تقریباً هر روز در یک سفر تبادل زبان برای رفتن به روسیه آماده می­شوید، اما توجهی به مهارت­های خواندن ندارید.