۵ نکته برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما ۵ نکته برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ را نشان می دهد که می تواند انقلابی در یادگیری زبان و مهارت Listening شما ایجاد کند.

5 نکته برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ
5 نکته برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ

به این ۵ نکته برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ توجه کنید

نترسید

وقتی در حال برقراری مکالمه با شخصی در انگلیسی هستید و چیزی است که متوجه آن نشده‌اید، نترسید که از آن‌ها بخواهید تکرار کنند. این خیلی مهم است چون این شانس را به شما می‌دهد تا لغات را دوباره و در سرعت استاندارد بشنوید. اگر شما هنوز هم متوجه نمی‌شوید- تقاضا کنید که در سرعتی آرام‌تر یا تا موقعی که پیغام را بفهمید، پخش شود.

اگر باز هم متوجه نشدید چه؟

اگر شخصی به انگلیسی چیزی به شما گفت که بعد از تقاضای بسیار برای تکرار آن را نفهمیدید، سعی کنید از آن‌ها بخواهید تا ساختار و لغات جمله‌ی خود را عوض کنند که معنی مشابه اما ساختار متفاوت باشد. با این کار، شما هنوز هم به خود چالش فهمیدن در زبان انگلیسی را می‌دهید بدون این که مجبور شوید از هر نوع ابزار یا وسیله‌ی ترجمه استفاده کنید.

مضطرب نشوید و وحشت نکنید

در موقعیتی که مشغول صحبت با کسی هستید و احساس می‌کنید که متوجه حرفی که به شما زده شده نیستید، وحشت نکنید و مضطرب نشوید چراکه این باعث خواهد شد تا تمام تمرکزتان را که ممکن است داشته باشید از دست بدهید. همیشه آرام باشید و بر روی مکالمه‌ی حاضر متمرکز بمانید و به توانایی خود در درک مطلب اعتماد داشته باشید.

در زمان خودتان چه کاری می‌شود انجام شود که باعث پیشرفت گردد؟

اگر فهمیدید مرتباً در معرض نوعی از انگلیسی مثلاً مانند بریتانیایی یا آمریکایی قرار گرفتید مهم است که خود را حتی بیشتر هم با سَبک زبان آشنا سازید.

مهمترین چیز برای به خاطرسپاری چیست؟

همیشه به خاطر بسپارید که آرام بمانید و مضطرب نشوید- از دست دادن هرگونه اعتماد به توانایی خود باعث ایجاد بدترین موقعیت می‌شود. مطمئن شوید که هرگز نمی‌ترسید تا از کسی بخواهید آن‌چه را گفته است تکرار کند.