۵ روش برای غرق شدن در زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ روش برای غرق شدن در زبان روسی اشاره می کند که زبان آموزان می توانند با استفاده از آنها خود را بیشتر در زبان روسی درگیر کنند. پس برای دیدن این روش ها با ما همراه باشید.

5 روش برای غرق شدن در زبان روسی
5 روش برای غرق شدن در زبان روسی

اما ۵ روش برای غرق شدن در زبان روسی را ببینید:

یادگیری یک زبان مشابه یادگیریِ نواختن یک آلت موسیقی یا ورزش است. تمرین مداوم مزیت های خود را دارد و هیچ روش بهتری برای ادامه ی تمرین خود وجود ندارد به جز غوطه وریِ کامل در زبان روسی‌! این مقاله تعدادی نکات واضح را در اختیار شما قرار می دهد که وقتی در روسیه هستید چه طور به طور کامل خود را در زبان روسی غوطه ور سازید.

از یک طرف، زبان روسی واقعاً زیبا است، اما از طرف دیگر، نسبتاً پیچیده است. یک روز، این طور به نظر می رسد که شما قادر هستید تا ارتباط برقرار کنید و روز بعد متوجه می شوید که نمی توانید جمله را کنار هم قرار دهید. البته، این فقط قسمتی از یادگیری زبان است و وقتی هر زبانی را می آموزید، رخ می دهد. با این حال، شما باید یک کلید اصلی را به یاد داشته باشید: تسلیم نشوید!

شماره ی یک: زبان گوشی موبایل خود را تغییر دهید

اگر احساس می‌کنید می‌توانید این کار را انجام دهید، پس حتماً باید настройки (تنظیمات) را در گوشی موبایل خود یا روی هر دستگاه دیگری عوض کنید و از روسی استفاده نمایید. این راهی عالی برای روبرو شدن با لغاتی است که شاید هرگز ندیده باشید. در نتیجه این کار آگاهی‌تان از یکسری لغات مشخص که دانستن‌شان همیشه کاربردی است را افزایش می‌دهد. این راهی بسیار عالی است.

شماره‌ی دو: به رادیو/پادکست‌ها به عنوان جایگزین موسیقی گوش کنید.

با اینکه شاید گوش دادن به موسیقی در حال قدم زدن یا سوار شدن به اتوبوس راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر است اما خودتان را به چالش بکشید و به رادیو و پادکست‌های روسی گوش کنید. حتی اگر به گوش دادن به روسی عادت ندارید، این کار کار واقعاً به گوش هایتان کمک می‌کند تا به اصوات و تلفظهای زبات عادت کنند. برخی از ایستگاه های رادیویی و پادکست‌هایی که به نظرم مفید هستند عبارتند از: Эхо Москвы (صدای مسکو)، SBS Russian، Native Speaker – Russian Language و Медуза (مدوزا).

شماره سه: نسبت به محیط اطراف خود آگاه باشید

به عبارت دیگر، چشمهایتان را باز کنید و از هر فرصتی که می توانید  برای خواندن استفاده کنید. به عنوان مثال، زمانی که سوار مترو می شوید، روزنامه مترو را بردارید و بخوانید. این روزنامه خیلی پیچیده نیست و اغلب داستانهای کوتاه و قابل فهمی  دارد. من همیشه یک کلمه جدید یا دو را از این خواندن آسان می آموزم.

علاوه بر این، سفر در مترو و یا دیگر وسایل حمل و نقل عمومی یک راه عالی برای مواجه شدن و غرق شدن در زبان روسی است. در سطح تنها، نشانه ها فقط برای خواندن و تمرین درک شما از (кириллица) الفبای سیریلیک مفید است.

شماره‌ی چهار: یک شریک مکالمه‌ای پیدا کنید

این راهی بی‌نظیر برای پیدا کردن دوست روسی و استفاده از مهارت‌های زبانی‌تان به طور همزمان است. در عوض، شاید فرصت پیدا کنید تا به شریک خود در یادگیری زبان بومی‌تان کمک کنید. این شیوه‌ای است که به نظر من مفیدترین روش است چون می‌توانم به طور فعالانه از زبان روسی استفاده کنم و صریحاً به شریکم بگویم که می‌خواهم ایرادهایم را بگیرد (این اغلب اوقات رخ می‌دهد)! این شیوه به شما برای بالا بردن اعتماد به نفس‌تان کمک می‌کند تا همزمان زبان مقصد خود را در محیطی دوستانه تمرین کنید.

شماره پنج: یک کتاب فرهنگ لغت داشته باشید

در ارتباط با پیدا کردن یک شریک مکالمه، واقعا لازم است که همیشه یک کتاب لغت نامه کوچک داشته باشید. پس از ورود به روسیه، من مطمئن هستم که بسیاری از کلمات و عبارات جدیدی وجود دارد که شما به آنها بر می خورید. بنابراین، برای آشنایی با آنها چه دلیلی برای ننوشتن شان وجود دارد. به این ترتیب، شما می توانید از طریق لغاتی که شاید قبل از رفتن به رختخواب یا زمانی که در مترو هستید، یادداشت کرده اید به خودتان تلنگر بزنید . شما با خواندن نسبتاً منظم آنها، شروع به حفظ کردن کلمات و عبارات خواهید نمود.