۷ کاری که باید برای آموزش زبان فرانسه انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۷ کاری که باید برای آموزش زبان فرانسه انجام دهید اشاره می کند. تا جایی که ممکن است این موارد را در فرآیند یادگیری خود بگنجانید و از آموزش زبان فرانسه لذت ببرید.

اما ۷ کاری که باید برای آموزش زبان فرانسه انجام دهید را ببینید:

7 کاری که باید برای آموزش زبان فرانسه انجام دهید
7 کاری که باید برای آموزش زبان فرانسه انجام دهید

۱- خود را در زبان فرانسوی غوطه ور سازید
تعدادی جواب که به غوطه وری می پرداخت بهترین توصیه ای است که آن ها دریافت کردند. همان طور که کریستینا، که بیش از ۲۰ سال گویشوری سلیس در فرانسوی است، می گوید که او فرانسوی را به عنوان یک نوجوان با مدام گفتن این یاد گرفته است:
°  فکر کردن به فرانسوی
°  شمردن به فرانسوی
°  گفتن زمان به فرانسوی، و
°  صحبت کردن با خود به فرانسوی.
او همچنین برنامه های تلویزیونی فرانسوی را تماشا می کرد، به رادیوی فرانسوی گوش می کرد، روزنامه های فرانسوی می خواند. حالا که رسانه های اجتماعی وجود دارند، انجام دادن تمام آن ها از طریق یوتیوب و عوض کردن زبان فیسبوک به فرانسوی راحت است.
۲- با موسیقی بیاموزید
موسیقی یک توصیه ی عالی دیگر برای کمک به شما در یادگیری فرانسوی است. بر مبنای صحبت دُنا، ‘من یاد گرفته ام که همراه با آهنگ های فرانسوی بخوانم. این واقعاً کمک می کند تا صداهایی را بگویید که در انگلیسی عادی نیستند.’
ریتا نکته ی کوچکی می گوید، ‘با آهنگ های فرانسوی تمرین کنید’.
یک نکته ی اصلی برای به یاد داشتن این است که موقع استفاده از موسیقی برای تمرین تلفظ، آهنگ های مناسب را انتخاب کنید.

۳- از اشتباه کردن نهراسید
اِلی آن چه را که معلمش به او گفت، بازگو می کند، ‘شما موقع صحبت به فرانسوی مرتکب اشتباه می شوید اما به این دلیل است که تلاش می کنید تا از تمام زمان ها استفاده کنید. این خوب است. شما به طرف راه درستی قدم برمی دارید.’
پُلی هم با نظر خود با این قضیه موافق بود: ‘تلاش کردن به منظور هراس نداشتن از گفتن چیزی اشتباه، تلاش کردن – شما این چنین می آموزید!’
زبان آموزان فرانسوی زیادی با هراس از این که چه قدر احمقانه به نظر می رسند، از پیشرفت باز می مانند. همان طور که کاترین می گوید، ‘صرف نظر از این که چه قدر احساس احمق بودن می کنید، صحبت کنید و به خود اجازه دهید تا صحبت شما را اصلاح کنند. فرانسوی ها در کمک به من برای گفتن ساده ترین چیزها خیلی بخشنده بوده اند.’
و در نهایت، به این قسمت از صحبت های هوشمندانه از دِنی می پردازیم، ‘تلاش کنید و با همسایه ها صحبت کنید. دل را با دریا بزنید. و نگرانش نباشید!’

۴- نپرسید “چرا”، فقط قوانین را بپذیرید و آن ها را به یاد داشته باشید

“موقعی که قوانین زبان فرانسوی را می آموزید، نپرسید “چرا” چیزی به روش مخصوصی است. فقط آن را بپذیرید و به یاد داشته باشید.” این نصیحت طلایی توسط بِت مک کینلی ارائه شد، و من نمی توانستم آن را بهتر از این بگویم.

من موقعی که مردم شروع می کنند به در چالش کشیدن بعضی از نکات گرامری فرانسویو می گویند ابن عجیب یا مزخرف است، صبرم تمام می شود. اگر شما انگلیسی یا زبان های دیگری را مطالعه کرده باشید، به طور مطمئن متوجه می شوید که حتی زبان خودتان می تواند چه قدر عجیب باشد. در واقع، از خیلی جهات فرانسوی راحت تر از انگلیسی است.

برای مثال، چه طور ballet مانند mallet یا pallet تلفظ نمی شود؟ و چه طور جمع لغت box می شود boxes در حالی که جمع لغت ox می شود oxen؟ دیگر نگذارید که درباره ی لغات goose و geese و mouse و mice هم صحبت کنم!

هر زبانی و نه فقط فرانسوی حالات عجیب خود را دارد. پس بهترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که فقط آن را بپذیریم، بیاموزیم که با آن کنار بیاییم، و تغییر جهت های سریع آن را پذیرا باشیم.

۵- عبارات و جملات را بیاموزید

سو می نویسد – “به جای لغات تکی، عبارات و جملات را بیاموزید. من به این روش خیلی راحت تر می آموزم!”

این کاملاً درست است. در مراحل ابتدایی دروس فرانسوی شما، یادگیری عبارات و جملات در فراهم کردن بافت متنی و فهم شما خیلی کمک کننده است.

۶- از یادگیری زبان فراتر بروید

“روش منحصر به فرد تفکر را کشف کنید که این روح هر زبان است.” – هُروات

من با این قضیه خیلی موافق هستم. روشی که مردم صحبت می کنند، می تواند خیلی متفاوت باشد و فرهنگ عاملی اصلی است. اگر شما تلاش کنید که ذهنیت مردم بومی را متوجه شوید، این می تواند به وفق دادن شما با روش صحبت کردن آن ها به زبان کمک کند. در این خصوص، خواندن بینشی شگفت انگیزی را فراهم می کند.

هر سفری با یک گام کوچک شروع می شود. شما این دست به سر کردن ها را زیاد شنیده اید، اما این درست است.

۷- از آموزش زبان فرانسه لذت ببرید

این مورد از همه موارد بالا مهم تر است. پس تا می توانید از این زبان زیبا لذت ببرید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسه با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.