۷ راه برای بهبود نمره‌ی رایتینگ آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد ۷ راه برای بهبود نمره‌ی رایتینگ آزمون تافل برایتان بیان کند که می تواند بسیار برایتان مفید باشد.

7 راه برای بهبود نمره‌ی رایتینگ آزمون تافل
7 راه برای بهبود نمره‌ی رایتینگ آزمون تافل

پس به این ۷ راه برای بهبود نمره‌ی رایتینگ آزمون تافل حتما توجه کنید:

بازنویسی، بازنویسی، بازنویسی

بازنویسی خیلی در رایتینگ تافل مهم است. در واقع، اگر منابع خود را در رایتینگ جامع بازنویسی نکنید و به جای آن فقط از ساختار دقیق کنفرانس یا متن استفاده کنید، امتیاز زیادی را به دلیل سرقت ادبی از دست می ‌دهید. تکرار سوال در رایتینگ لغت به لغت هم برای امتیاز شما خوب نیست. پس به یاد داشته باشید که استراتژی های بازنویسی خوب را تمرین کنید، و برای تقویت مهارت های بازنویسی خود به دنبال فعالیت ها و تمرین های بازنویسی باشید.

برای رایتینگ تافل پیش نویس خوبی انجام دهید

بسیاری از جواب های رایتینگ تافل به دلیل فقدان پیش نویس سازمان دهی نیستند. پیش نویس شامل دو گام است:

فکر بکر و ناگهانی و طرح کلی. در مرحله ی فکر بکر و ناگهانی، فقط هر ایده ای را که به آن فکر می کنید، بنویسید. سپس‌ به مرحله ی طرح کلی بروید. این مرحله ای است که شما ایده هایی را انتخاب می کنید که برای مقاله ی خود استفاده خواهید کرد، و آن ها در ترتیبی درست سازمان دهی می کنید. ترتیب طرح کلی شما باید با ساختار مقاله ای تافل که شامل مقدمه، بدنه ی مقاله، و نتیجه گیری است، هماهنگ باشد.

برای رایتینگ جامع تافل، روی کنفرانس تمرکز کنید

برای رایتینگ جامع تافل، به یاد داشته باشید که کار اصلی ‘خلاصه کردن نکات کنفرانس’ است. بله، شما همچنین توضیح خواهید داد که چه طور این نکات به ایده های داخل متن جواب می‌دهند. اما شخص سخن ران مهم ترین ایده های داخل متن را تکرار می کند. پس اگر شما از ریدینگ یادداشتی بر می‌ دارید، ساده و کوتاه باشد. سپس خیلی خوب توجه کنید که سخن ران کدام نکات ریدینگ را برای صحبت انتخاب می کند. و به جواب سخن ران به این نکات دقت کنید.

برای رایتینگ تافل، خوب یادداشت بردارید

در رایتینگ جامع تافل، یادداشت ها پیش نویس شما هستند. مقاله ی شما ریدینگ و کنفرانس را خلاصه می کند، پس آن چه که می نویسید باید به طور کامل بر اساس یادداشت های ریدینگ و کنفرانس باشد.

تمرکز یادداشت های شما باید به جای ریدینگ روی کنفرانس باشد. اما ایده های گرفته شده از ریدینگ همچنان اهمیت دارند- یادداشت های شما باید مستقیما دیدگاه های نویسنده را با دیدگاه های سخن ران مقایسه کنند. دیدگاه های ریدینگ نوشته شده در یک ستون را در نظر بگیرید، در حالی که در ستون دیگر عقیده ی گوینده را یادداشت می کنید. یا روش‌های دیگری را پیدا کنید که به وضوح عقیده های استاد و نویسنده را در یادداشت هایتان مرتبط و مقایسه کنند.

از قابل درک بودن هجی‌های خود اطمینان حاصل کنید

یکی از بزرگترین اشتباهات برای یک نمره‌ی خوب در رایتینگ تافل هجی کردن (املا) است. اگر کلمات کلیدی را شدیداً اشتباه هجی کنید، درک پاسخ رایتینگ تافل شما می‌تواند خیلی سخت شود و گاهی اوقات درک آن غیر ممکن گردد.

مراقب لغاتی که صدا و املای شبیه به هم دارند باشید. اگر اشتباه نوشتن شما باعث شود، کلمه به لغتی دیگر تبدیل شود، ممکن است تمام معنای یک جمله را تغییر دهید. همچنین از حدس زدن هجای لغات بزرگتر اجتناب کنید. حدس‌ها در لغات سطح پیشرفته‌ی واژگانی می‌تواند به یکسری انتخاب‌های املایی غیر قابل خواندن منجر شود. اگر واقعاً مطمئن نیستید که چگونه یک لغت که می‌خواهید استفاده نمایید را هجی کنید، به یک کلمه یا عبارت دیگری فکر کنید که بجایش می‌توانید استفاده نمایید.

گرامر خود را تحت کنترل نگاه دارید

گاهی اوقات سازماندهی کلی یک مقاله کاملاً خوب است (به خاطر یادداشت‌برداری خوب یا پیش‌نویس کردن). اما مشکل در جملات فردی نهفته است. نسبت به ساختارهای مختلف دستوری در انگلیسی آگاه باشید. درک کنید که عبارات و جملات چگونه ساختار یافته‌اند.

در رایتینگ خود تنوع دستورزبانی را شامل کنید

راه‌های متفاوت زیادی برای ساختن یک جمله وجود دارد. مصححین آزمون تافل می‌خواهند ببینند که این الگوهای مختلف گرامری را بلد هستید. از ساختارهای محتمل مختلف گرامری در انگلیسی آگاه باشید و جملاتی را بسازید که دانش شما از دستور زبان متنوع را نشان می‌دهد. (تعدادی مقاله درباره‌ی تنوع جملات و راه‌های زیادی که یک جمله را مثال‌هایی از گونه‌های مختلف ساختار جمله می‌سازد، بخوانید.)