۷ راه برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۷ راه برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی اشاره می کند که بسیار مهم است آنها را در برنامه خود جای دهید. پس حتما با ما همراه باشید.

7 راه برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی
7 راه برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی

به ۷ راه برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی توجه کنید:

۱٫یک شخص اسپانیایی زبان پیدا کنید. یکی از بهترین روش ها برای بهبود مهارت های زبانی جدید تمرین اسپیکینگ با یک شخص اسپانیایی زبان است. آن ها به سادگی قادر خواهند بود هر گونه اشتباه گرامر یا تلفظ که شما مرتکب می شوید را اصلاح کنند و می توانند به شما اشکال غیر رسمی تر و یا گفتاری که در کتب درسی پیدا نمی کنید را معرفی کنند.

 • اگر دوست اسپانیایی زبانی دارید که تمایل دارد به شما کمک کند، عالی است. در غیر اینصورت می توانید تبلیغی در مقاله ی محلی یا آنلاین بگذارید و یا بررسی کنید که آیا گروه های مکالمه ای در نزدیکی شما وجود دارند.
 • اگر هیچ اسپانیایی زبانی در نزدیکی خود نیافتید، سعی کنید یک نفر را در برنامه ی اسکایپ پیدا کنید. آنها ممکن است مایل به ۱۵ دقیقه مکالمه اسپانیایی در ازای ۱۵ دقیقه زبان انگلیسی یا حتی زبان فارسی باشند.

۲٫در یک دوره ی زبانی ثبت نام کنید. اگر به انگیزه ی بیشتر نیاز دارید یا فکر می کنید در زمینه ی رسمی بهتر یاد می گیرید، سعی کنید در یک دوره ی زبانی ثبت نام کنید.

 • به دنبال دوره های زبانی تبلیغ شده موجود در آموزشگاه های زبان باشید.
 • اگر ثبت نام انفرادی در کلاس ها شما را مضطرب می کند، با یکی از دوستان‌تان همراه شوید. به اینصورت تفریح بیشتری دارید و شخصی هست که می توانید بین کلاسها با هم تمرین کنید.
 1. فیلم ها و برنامه کودک های اسپانیایی تماشا کنید.دی‌وی‌دی های زیرنویس دار اسپانیایی را بگیرید، برنامه کودک های اسپانیایی را بصورت آنلاین تماشا کنید. این یک روش آسان سرگرم کننده برای دریافت احساسی برای صدا ها و حرکات به زبان اسپانیایی است.
 • بویژه اگر احساس فعال بودن می کنید، سعی کنید پس از شنیدن یک جمله ی ساده ویدئو را متوقف کنید و آنچه گفته شده را تکرار کنید .با این کار لهجه ی اسپانیایی می گیرید.
 • اگر هیچ فیلم اسپانیایی پیدا نمی کنید که بخرید، سعی کنید از جایی که فیلم کرایه می دهند که بخش های زبان خارجی دارند، کرایه نمائید. از سوی دیگر، ببینید آیا کتابخانه ی محل‌تان هیچ کتاب اسپانیایی داشته یا بپرسید که آیا منبعی می توانند به شما معرفی کنند.

۴٫به موسیقی و اخبار اسپانیایی گوش دهید. گوش دادن به موسیقی و یا رادیو یک روش دیگر برای محاصره ی خودتان در زبان است. حتی اگر نتوانید همه چیز را بفهمید، سعی کنید کلمات کلیدی را در بیاورید که به شما کمک کند نکته ی چیزی که گفته شده را بفهمید.

 • برنامه ی رادیویی اسپانیایی را روی تلفن خود نصب کنید، سپس می توانید اخباری که در جریان است را گوش کنید.
 • سعی کنید فایل های صوتی اسپانیایی را برای گوش دادن در حالیکه تمرین می کنید یا کارهای خانه را انجام می دهید دانلود کنید.
 • الهاندرو سانز، شکیرا و انریکه اگلسیاس خوانندگان خوب اسپانیایی هستند.
 1. فرهنگ اسپانیایی را بیاموزید. زبانها در یک گفتگو با فرهنگ وجود دارد، بنابراین اصطلاحات خاص و ذهنیت های معین بدون در نظر گرفتن ریشه های زبانی مرتبط است. مطالعه ی فرهنگ همچنین به پرهیز از سوء تفاهم های اجتماعی کمک می کند.
 2. به یک کشور اسپانیایی زبان سفر کنید. زمانی که با اصول اصلی زبان اسپانیایی احساس راحتی می کنید، مسافرت به یک کشور اسپانیایی را در نظر بگیرید. هیچ روش بهتری برای غرق شدن در یک زبان تا چگونگی معلق کردن و چت با مردم محلی وجود ندارد.
 • آگاه باشید که هر کشور اسپانیایی زبانی یک لهجه ی متفاوت با زبان عامیانه ی متفاوتی دارد وگاهی اوقات حتی لغات متفاوتی دارند. برای مثال، اسپانیایی شیلی با اسپانیایی مکزیکی ، اسپانیایی اسپانیا و حتی اسپانیایی آرژانتین بسیار متفاوت است.
 • در حقیقت، همچنانکه زبان اسپانیایی تان پیشرفت می کند تمرکز بر یک زبان اسپانیایی خاص احتمالا مفید است. اگر در هر کشوری معانی کلمات تلفظ اسپانیایی شما تغییر یابد ممکن است برای شما گیج کننده باشد. با این حال تنها حدود ۲ درصد از فرهنگ واژگان انگلیسی در هر کشوری متفاوت است. شما باید بر ۹۸ درصد باقیمانده متمرکز شوید.
 1.  دلسرد نشوید. اگر در مورد یادگیری صحبت کردن به زبان اسپانیایی جدی هستید، به آن ادامه دهید- رضایت شما از تسلط بر زبان دوم به مراتب بیشتر از مشکلات شما در طول راه است. یادگیری زبان جدید نیازمند زمان و تمرین بسیار است، یک شبه اتفاق نمی افتد. اگر همچنان به انگیزه ی بیشتری نیاز دارید، مقالات بعدی ما را دنبال کنید.

برای ثبت نام در کلاس های زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.