درباره قسمت اسپیکینگ آیلتس

آزمون اسپیکینگ آیلتس ۲۰۲۰

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به توضیحاتی درباره قسمت اسپیکینگ آیلتس اشاره می کند. اگر شما هم دوست دارید این قسمت ها را بهتر بشناسید حتما این متن را تا انتها و با دقت دنبال کنید.

ielts speaking
ielts speaking

اما درباره قسمت اسپیکینگ آیلتس بیشتر بدانید:

قسمت اسپیکینگ آیلتس یک امتحان اسپیکینگ به سبک مکالمه است و به سه قسمت تقسیم می شود:

  • قسمت ۱ – به سوالاتی که درباره ی خودتان است جواب دهید
  • قسمت ۲ – درباره ی موضوع مخصوصی صحبت کنید
  • قسمت ۳ – موضوعی را که در قسمت ۲ معرفی شد با ممتحن خود مورد بحث قرار دهید

چه طور می توانم این “اسپیکینگ” را بیرون از کلاس تمرین کنم؟

برای اینکه با آخرین تغییرات آیلتس آشنا شوید حتما مطلب آموزش آیلتس ما را ببینید

هر موقع که فرصتی یافتید با اساتید Native صحبت کنید!

در محل کار؟ از زمان ناهار یا وقت استراحت خود برای صرف قهوه استفاده کنید و با همکاران خود درباره ی رویدادهای اخیر (یا هر موضوعی که به طور رایج در آیلتس استفاده می شود) صحبت کنید. اگر شما در طول مدت کاری خود زمان زیادی ندارید می توانید از آنها بپرسید که دوست دارند بعد از کار به شما ملحق شوند و بیرون بروید یا نه.

دانشجو هستید؟ با همکلاسی های خود گپ بزنید! در کلاس یا بعد از کلاس. شما می توانید یک گروه مطالعه ایِ منظم را در کتابخانه و بعد از کلاس ها یا موقع صرف قهوه تشکیل دهید. همچنین اغلب مدارس و دانشگاه ها گروه ها و کلوپ های اجتماعی زیادی دارند که می توانید به آنها ملحق شوید. این گروه ها اغلب جلسات منظمی برگزار می کنند که شما می توانید مکالمه ی انگلیسی را تمرین کنید و فعالیت های سرگرم کننده هم انجام دهید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

سعی کنید دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

تبادلات زبانی جفت ها یا گروه هایی از مردم هستند که با هم ملاقات می کنند و صحبت به زبان های مختلف را تمرین می کنند. معمولاً  شما مقداری زمان را به صحبت در زبان خود اختصاص می دهید و زمانی دیگر را به انگلیسی صحبت می کنید – یک تغییر عالی! وبسایت های زیادی هستند که شما می توانید این گروه ها را پیدا کنید مانند MeetUp و Mundo Lingo.

شما همچنین می توانید در وبسایت هایی مانند Gumtree یک شریک تبادل زبانی پیدا کنید. استرالیایی های زیادی تلاش می کنند تا زبان های جدید را یاد بگیرند و به دنبال مردمی هستند که به آنها یاد دهند. از زبان بومی تان به نفع خود استفاده کنید! شما می توانید شخصی را پیدا کنید که به دنبال یادگیری زبانتان است یا خودتان آموزش آن را تبلیغ کنید.

خجالتی نباشید!

مردم جذب فرهنگ های مختلف می شوند – موارد خیلی جالبی وجود دارد که ما می توانیم از هم یاد بگیریم. اغلب مردم فوق العاده خوشحال می شوند که بدانند زندگی شما چگونه بوده است و زندگی در کشور شما به چه شکل است – فراموش نکنید که هر دوی اینها موضوعاتی هستند که در آیلتس پوشش داده می شوند.