آگاتا کریستی نویسنده محبوب زبان ها

آگاتا کریستی نویسنده محبوب زبان ها

Agatha Christie نویسنده محبوب رمان های پلیسی جنایی را شاید خیلی ها می شناسند. نویسنده سری داستان های پوآرو شاید معروف ترین اثر این بانوی ادبیات داستانی زبان انگلیسی باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اما دوست دارد به این نویسنده از دیدی دیگر نگاه کند. از دید زبانشناسی و ترجمه آگاتا کریستی نویسنده محبوب زبان های مختلف دنیاست.

آگاتا کریستی نویسنده محبوب زبان ها
آگاتا کریستی نویسنده محبوب زبان ها

پرفروش ترین نویسنده دنیا

کسی که او را ملکه رمان های جنایی یا Queen of Crime می دانند. در کتاب گینز این نویسنده را بعد از ویلیام شکسپیر ، پرفروش ترین نویسنده دنیا ثبت کرده اند. خانم مارپل و کارآگاه پوآرو شاید معروف ترین شخصیت های رمان هایش باشند که تمامی مردم جهان را مجذوب خود کردند.

بیشترین تعداد ترجمه به زبان های دنیا

شاید برای برخی نویسندگان رسیدن به فروش حدود ۷۰۰۰ جلد بسیار زیاد باشد. اما برای آگاتا کریستی آماری فوق العاده وجود دارد. به بیش از ۱۰۰ زبان در دنیا رمان های این نویسنده زن را ترجمه شده است. تعدادی باور نکردنی که حتی بهترین نویسندگان دنیا هم برایشان یک آرزو است.

اما چرا ما به زبان آموزان خواندن رمان های اگاتا کریستی را پیشنهاد می دهیم؟

در یادگیری یک زبان دو نکته بسیار مهم است:

علاقه: شما باید به کاری که می کنید علاقه داشته باشید. رمان های جنایی این نویسنده انگلیسی زبان چنان علاقه ای در خوانندگانش ایجاد می کند که نه تنها دوست دارند داستان را دنبال کنند بلکه دوست دارند داستان های دیگر را نیز بخوانند

Information Gap : شاید این اصطلاح برایتان کمی جدید باشد. اما تحقیقات نشان داده تا شما در خود احساس نیاز به اطلاعات نکنید هیچ وقت سراغ یادگیری را نمی گیرید. رمان های پلیسی به شما کمک می کند شما احساس کنید که سوالات زیادی در ذهن شما باقی مانده و تا به جواب آنها نرسید نمی توانید آرام بنشینید.

آگاتا کریستی هر دو عامل بالا را به شما می دهد. پس معطل نکنید و هر چه سریع تر رمان های Agatha Christie را بخوانید.