آنچه باید از آموزش زبان بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از آنچه باید از آموزش زبان بدانید و نکاتی که باید در انتخاب کلاس خود در نظر بگیرید و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید بیان می کند. پس با ما همراه باشید.

آنچه باید از آموزش زبان بدانید
آنچه باید از آموزش زبان بدانید

اما آنچه باید از آموزش زبان بدانید:

۱) آزمایشی امتحان کردن (زبانها) ایرادی ندارد

ما در آموزشگاه‌مان پذیرای شیوه های متنوع یادگیری زبان توسط افراد هستیم. شما می‌توانید هر زبانی را که می‌خواهید بیاموزید، انتخاب کنید و می‌توانید ۲ هفته یا ۲۰ سال مشغول یادگیری اش شوید. و می‌توانید در صورت علاقه به طور همزمان در تعدادی از زبان‌های گشتی بزنید. همه ی اینها مجاز هستند و باعث نمی شوند که از علاقه ی شما به زبانها کاسته شود.

گاهی اوقات به سادگی میتوان از خود به عنوان زبان آموز انتقاد کرد و به خودتان بگویید که اگر از برنامه ی آموزش Anki استفاده نکنید یا از همان روز اول به زبان مورد نظرتان صحبت نکنید یا ساعت‌ها زمان را صرف پروژه‌ی‌تان نکنید، روش‌تان برای یادگیری زبان اشتباه است.

۲- اشتیاق اهمیت دارد

در ادامه ی نکته ی قبلی، شفقت موضوعی همیشگی در کنفرانس بود. وقتی شما با تعداد خیلی زیادی از مقالات وبلاگ و پست های اینستاگرام و ویدئوهای یوتیوب و کتاب های زبان روبه رو می شوید که به شما می گویند چه کار کنید، گاهی به یاد آوردن این مساله که همه روزهای بد هم دارند، سخت است.

شما همیشه نمی توانید خوشحال باشید و همیشه نمی توانید ۱۰۰% در Duolingo بدرخشید. شفقت یعنی وقتی شرایط هموار نیست به خود اجازه ی درک و همدلی دهید، اما برای زبان آموزان دیگر هم همین طور باشید. فقط یک روش درست وجود ندارد. به بقیه ی مردم اجازه دهید تا احساس خوبی درباره ی خود داشته باشند، و مهربانیِ مشابهی را در خود گسترش دهید.

۳- همه عاشق صوت های همراه با رونوشت هستند

یافتن چیزی جالب برای تماشا یا گوش کردن، در سطحی مناسب، و سپس با یک رونوشت… سخت است. اما این همچنین همان چیزی است که خیلی از افراد حاضر در کنفرانسِ ما می خواستند، و شما به طور مسلم می توانید آن را آنلاین پیدا کنید. اگر شما می خواهید تعدای ایده بگیرید، Speechling, Glossika, Rhinospike, Movieclips را در یوتیوب چک کنید.

و در ضمن: فقط گوش کردن کافی نیست. اگر فقط دیواری از صدا باشد، یعنی کارتان را خیلی خوب انجام نمی دهید. شما باید بدانید چه می شنوید. اطلاعات ورودی را پیدا کنید که می توانید با آن ها سر و کار داشته باشید، و در مقابل مهارت های خود آن را چک کنید. برای این که در این باره اطلاعات بیش تری دریافت کنید، به آن قسمت از پادکستِ من گوش کنید که درباره ی مهارت های لیسنینگ است.

۴- چیزهای زیادی برای صحبت وجود دارد

هیچ وقت کافی نیست که از تمرین اسپیکینگ از طریق تکرار مرتب روتین “Hello how are you where do you live” دست بکشیم. بهترین حالت تمرین اسپیکینگ زمانی است که چیزی جالب را برای صحبت پیدا کرده‌اید. و از شانس خوب م، معلم‌های خصوصی و زبان‌آموزانی وجود دارند که به این مطلب رسیده اند و حتی فهرستی از پرسش‌ها و محتوا برای مکالمه تهیه کرده اند.

۵- وقتی به مغزتان خوش می گذرد، در حال یاد گرفتن هستید

همه ی ما اغلب به یادگیری زبان به عنوان یک فعالیت مطالعه ایِ خیلی سخت فکر می کنیم، اما ضروری نیست که تمام چیزها را به این روش انجام دهیم. زبان می تواند از طریق داستان، فعالیت های مفرح، و بازی یاد گرفته شود. مهم ترین چیزها رویارویی و تکرار هستند، نه این که چه قدر شدید مطالعه می کنید یا این که تجربه ی زبانی شما تا چه اندازه مشابه کار کردن است.

اگر چه بعضی از این دروس احتمال دارد به عنوان یادداشت های شاد و مثبت خوانده شوند، من پی بردم که آن ها اغلب به راحتیِ ذهن زبان آموز کمک می کنند و به آن ها اجازه می دهند تا استراحت کنند و با انرژی و اشتیاقِ جدید به یادگیری زبان برگردند. از همه ی این ها گذشته، ما می خواهیم در حالی که خوش می‌ گذرانیم، سلیس شویم، درست است؟

۶- شاید مجبور شوید سماجت نشان دهید. برای مثال مشکل اسپیکینگ شاید حتی وقتی به سطوح بالاتری از زبان‌تان رسیدید نیز حل نشود، چرا که فقط بحث شما نیست. همیشه به گوینده ی دیگر و شرایط او نیز مربوط می‌شود. پس برای امتحان کردن چندین روش به دفعات آمادگی داشته باشید و شروع به جستجوی شریک اسپیکینگ مناسب کنید. تا زمانی که اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید و بتوانید سریع تر صحبت کنید، منتظر بمانید. مسلماً به مقصد خواهید رسید. فقط ثبات قدم داشته باشید.