یک زبان آموز مستقل شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان پیشنهاد می دهد که autonomy را در خود بهبود دهند. به زبانی دیگر یک زبان آموز مستقل شوید . برای این کار با ما همراه شوید.

یک زبان آموز مستقل شوید
یک زبان آموز مستقل شوید

چگونه یک زبان آموز مستقل شوید ؟

احتمالاً سخت‌ترین چیز برای به دست آوردن است: پذیرفتن مسئولیت یادگیری زبان توسط خودتان.

ما معتقدیم تنها آموزندگان مستقل زبان موفق می‌شوند و خود تبدیل به گویشوران فصیحِ زبان دیگر می‌کنند. میلیون‌ها نفر از مردم هستند که به کلاس زبان می‌روند و اغلب آن‌ها توفیقی حاصل نمی‌نمایند. تنها راه برای واقعاً موفق شدن اینست که یادگیری خود را به خارج از کلاس درس هم ببرید. زمان را تنها صرف زبان کنید، به دنبال چیزهای مورد علاقه‌تان بروید؛ گوش دهید و بخوانید، با زبان به روش‌هایی که دوست دارید تعامل کنید، توانایی در توجه کردن را نقویت کنید، اطمینان حاصل کنید که ابزار و ادوات مناسب را دارید و صبور هستید. تمام چیزهایی که در این پُست‌ها توصیف کردیم، صفات یک آموزنده‌ی مستقل زبان است. شما باید مستقل شوید.

همیشه می‌شنویم که مردم می‌گویند «چرا این زبان به این جهت می‌رود؟ آیا این درست است یا آن درست است؟ این به چه معناست؟ اگر خودتان را زبان آموزی مستقل در نظر می گیرید که ۱۵ زبان را یاد گرفته‌اید و الان دارم روی شانزدهمین زبان کار می‌کنید، مطمئنا این سوال را تا به حال نپرسیده اید. یا با پیدا کردن لغات در دیکشنری آن لاین متوجه می‌شوید، یا از آن صرف نظر می‌کنید و نگرانش نمی‌شوید. می‌دانید که در نهایت این الگو یا این لغات برایتان قابل فهم می‌شوند.

اگر ما بخواهیم چیزی درباره ی گرامر پیدا کنیم و بخوانیم، امروز انجام دادنش به اندازه‌ی کافی راحت است. فقط با سرچ گوگل می‌توانیم جداول فعلی یا صرف اسمی را در هر زبانی پیدا کنیم. کتاب گرامر کوچکی دارم که هر از گاهی در زبان های مختلف آن را ورق می‌زنم و می‌خوانم، اما انتظار نداریم هیچ معلمی آن را به ما تدریس کند. ما می‌توانیم به تنهایی به زبان دسترسی پیدا کنیم، آن را یاد بگیریم و جستجویش کنیم، به ساختار نیازی نداریم. با این حال، بیش تر افراد ترجیح می دهند به کلاس بروند، و این خوب است. اما حتی به عنوان زبان آموزی در کلاس درس هم مطمئن شوید که کنترل یادگیری خود را در اختیار دارید.