زبان بلژیک چیست ؟

زبان بلژیک چیست ؟
پادشاهی بلژیک یکی از کشور های اروپای غربی است. کشور بلژیک از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است و سازمان بین المللی بسیار معتبری همچون NATO در این کشور قرار دارند. اما زبان بلژیکی ها ، چه زبانی است؟ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ایران بخش با اشاره به زبان های موجود در این کشور می کند و هر کدام را جداگانه بررسی کند.

زبان بلژیک چیست
زبان بلژیک چیست

کشور بلژیک با مساحتی حدود ۳۰۵۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت ۱۱ میلیونی خود کشور چندان پهناوری به حساب نمی آید. اما زبان بلژیک چیست ؟ می توان گفت ما زبانی به نام بلژیکی نداریم بلکه زبان بلژیک شامل سه زبان است: زبان هلندی ، زبان فرانسه و زبان آلمانی. هلندی با ۵۵ % ، فرانسه با ۳۶ % و آلمانی با ۰٫۴ % سهم خو را در کشور بلژیک دارند. دانشگاه های فرانسوی زبان بلژیک بسیار معتبر هستند و بسیاری از دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل برای این دانشگاه ها اقدام کند.
در عرصه سیاست معمولا افراد می توانند از بین این سه زبان انتخاب کنند. مثلا در مجلس بلژیک مترجم همزمان برای کسانی که تقاضا کنند برای هر سه زبان وجود دارد. از آنجا که کشور بلژیک دارای یکی از قویترین اقتصاد جهانی سازی شده می باشد و به دلیل داشتن سیستم حمل نقل خود و ارتباط این سیستم با بقیه اروپا توانسته کشور بلژیک را به پانزدهمین کشور صنعتی دنیا در سال ۲۰۰۷ تبدیل کرده است.
هم چنین اگر شما هم دوست دارید به کشور بلژیک بروید و زبان بلژیک را یاد بگیرید و یا در دانشگاه های کشور بلژیک تحصیل کنید بهتر است بدانید این کشور دانشمندان بسیاری را در جهان داشته و چندین جایزه نوبل را به دست آورده است.
اگر دوست دارید کلاس آموزش زبان هلندی ، فرانسه و یا آلمانی را تجربه کنید می توانید آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را انتخاب کنید. برای این کار با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.