IELTS یا CAE ؟ کدام امتحان برای من مناسب است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که IELTS یا CAE ؟ کدام امتحان برای من مناسب است؟ به داوطلبین پیشنهاد می کنیم این متن را قبل از اقدام برای ثبت نام آزمون به دقت بخوانید.

اما IELTS یا CAE ؟ کدام امتحان برای من مناسب است؟

IELTS  یا CAE ؟ کدام امتحان برای من مناسب است؟
IELTS یا CAE ؟ کدام امتحان برای من مناسب است؟

از کجا می‌فهمید برای کدام امتحان ثبتنام کنید؟ کدامیک به شما در تحقق اهدافتان کمک می‌کند؟ آیا CAE بهترین گزینه برای وردود به یک دانشگاه است؟ یا آیلس شناخته شده‌ترین انتخاب است؟
فهرستی بلند از سایر مشخصه‌هایی که دانشجویان به آن فکر می‌کنند نیز وجود دارد. جنبه‌ای کاملاً ترسناک از کسب ویژگی‌های لازم برای ادامه به تحصیلاتتان است، مخصوصاً وقتی ۲۰۰۰۰ گزینه برای انتخاب وجود داشته باشد و همه تبصره‌ها و محدودیت‌های خود را داشته باشند.
تفاوت اصلی بین این دو امتحان در اعتبار گواهی آن‌ها است- آیلتس (سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی) پس از دو سال منقضی می‌شود و این در حالی است که CAE (انگلیسی کمبریج: پیشرفته) دستاوردی مادام‌العمری است. دانشجویانی که نیاز به نتایج سریع برای زمانی کوتاه دارند مایل به انتخاب آیلتس هستند (نتایج آزمون آیلتس ۱۳ روز پس از آزمون منتشر می‌شود، با ۶ هفته‌ای که برای اعلام نتایج CAE طول می‌کشد خیلی تفاوت دارد.) با اینحال اگر مطمئن نیستید که باید توانایی خود را به انگلیسی ارائه کنید یا خیر، CAE گزینه‌ی بدیهی است. یکی دیگر از مزایا در هنگام انتخاب آیلتس بسامد در دسترس بودن آزمون‌ها است. یقیناً آن‌ها هر چند هفته برگزار می‌شوند. از طرف دیگر آزمون CAE 4 بار در سال برگزار می‌شود و اگر برای امتحان وقت کمی داشته باشید، خیلی راحت نخواهد بود.
وقتی برای این آزمون‌ها آماده می‌شوید، دوره‌های آماده‌سازی اکثراً یکی هستند. هم آزمون CAE و هم IELTS بخش‌های اسپیکینگ، رایتینک و لیسنینگ دارند. با اینحال CAE5 ساعت طول می‌کشد و بخشی گرامری به نام «کاربرد انگلیسی» دارد. با آزمون آیلتس که تنها ۳ ساعت طول می‌کشد، فرق دارد. بخش اسپیکینگ CAE همراه با یک شریک یا ممتحن انجام می‌شود، بر خلاف بخش اسپیکینگ آیلتس که ما بین دانشجو و ممتحن است.
محتوای امتحان ممکن است میان آیلتس و CAE تغییر کند. آیلتس دو نوع امتحان دارد؛ عمومی یا آکادمیک. آزمون عمومی بر روی انگلیسی عمومی تمرکز دارد، در حالیکه آزمون‌های آکادمیک بر روی استفاده‌ی آکادمیک انگلیسی تمرکز دارد و اغلب از طرف دانشگاه‌ها خواسته می‌شود. CAE در همه‌ی مراحل از انگلیسی عمومی استفاده می‌کند.