مزایای کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این پست تخصصی تافل به مزایای کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL و بررسی تخصصی این کتاب می پردازد.

به مزایای کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL توجه کنید:

مزایای کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL
مزایای کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL

۱امتحانات آزمایشی باکیفیت
شاید بزرگ ترین کشش کتاب کمبریج تافل کیفیت و کمیت امتحانات آزمایشی آن است.
در مجموع، شما هفت امتحان آزمایشی کامل دارید، که همگی به طور آنلاین قابل دسترس هستند. چهار تا از این امتحانات هم روی کاغذ و هم به طور آنلاین موجود هستند (امتحانات ۱-۴)، و سه تا فقط به طور آنلاین موجود هستند (امتحانات ۵-۷). چهار امتحان کاغذی شامل امتحان تشخیصی، دو امتحان آزمایشی، و امتحان قسمت تکی هستند (که در کتاب تقسیم شده اند اما در یک امتحان آزمایشیِ کاملِ آنلاین ترکیب شده اند).
تمام امتحانات از جنبه ی کیفیت فوق العاده مشابه تافل واقعی هستند. رابطِ آنلاین به دقت تافل را منعکس می کند تا به شما کمک کند به کلیدها، صفحات و ساختار کلی امتحان عادت کنید. به علاوه، سوالات واقع گرایانه هستند و یک امتحان آزمایشی با کیفیت را تضمین می کنند.
چون تمام امتحانات آزمایشی تافل کمبریج به طور آنلاین موجود هستند، بهتر است که قالب کاغذی را رها کرد و فقط از قالب های آنلاین استفاده کرد. رابطِ آنلاین خیلی بیش تر واقع گرایانه است، و شما می توانید در چگونگی آماده شدن برای تافل شخصی اصولی باقی بمانید و این کار از این طریق میسر است که لازم نیست مدام امتحانات کاغذی و آنلاین را تعویض کنید.
در نهایت، اگر شما به اینترنت یا کامپیوتر دسترسی ندارید باید فقط از امتحانات کاغذی استفاده کنید (و اگر شما مجموعه ی CD صوتی را دارید، ما در قسمت بعدی بیش تر درباره ی این موضوع صحبت خواهیم کرد).

۲تمرین مهارت های جامع
مزیت بزرگ دیگر کتاب تافل کمبریج تمرکزش روی تمرین مهارت ها است. در این کتاب، تقریباً ۴۰۰ صفحه در اختیار شما قرار می گیرد تا به شما کمک کند هم زبان انگلیسی عمومی و هم مهارت های تافل خود را پیشرفت دهید‌.
اولین قسمتِ اصلی روی ساختن مهارت های کمکی تمرکز می کند. این یکی از وسیع ترین دروس مهارت های کمکی در هر کتاب تافل است. قابل توجه ترین مساله، قسمت نیرومند گرامر انگلیسی کتاب است که برای دوره کردن قوانین مهم و ساختارهای جمله مفید است.
تمام مهارت ها در گام هایی منطقی مرتب شده اند تا قبل از این که به طرف مفاهیم سخت تر بروید، اصول اولیه را به شما آموزش بدهند. برای مثال، شما قبل از این که چگونگی استفاده از لغات برای ساخت یک جمله را دوره کنید با قالب های ساده ی لغت شروع می کنید.
و بهترین قسمت چیست؟ تمام موضوعات مخصوص هستند. برای مثال، شما فقط ضمایر را یاد نمی گیرید – شما مرجع ضمیر و چگونگی کاربردش در جمله را می آموزید. تمام مهارت های انگلیسی در این قسمت بدون شک ضروری هستند و شما باید برای تافل آن ها را بدانید، به خصوص اگر هدفتان گرفتن نمره ای بالا است.
دومین قسمت اصلیِ این کتاب روی مهارت های مخصوصِ تافل تمرکز می کند. تقریباً ۳۰۰ صفحه از کتاب به تمرین ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ تعلق یافته است. تمرین ها با مهارت تقسیم شده اند، و هر قسمت با یک امتحان سریع آزمایشی به سبک تافل همراه است تا در آزمایش مهارت ها و استراتژی هایی که یاد گرفته اید به شما کمک کند. تمرین سوالات مخصوص به قسمت ها برای فهم تافل و در نهایت به خوبی از پس امتحان برآمدن ضروری است!

۳آمادگی قوی برای امتحان و استراتژی های روز امتحان
این کتاب هزاران استراتژی کمک کننده هم برای کسب آمادگی در امتحان و هم برای روز امتحان پیشنهاد می کند.
در قسمت ‘ساختن مهارت های کمکی’، شما اغلب استراتژی های کسب آمادگی در امتحان را می آموزید، که شامل چگونگی مطالعه ی لغات، تمرین تلفظ، و درست کردن یک برنامه ی درسی است.
در قسمت های بعدی، نکات مخصوصی برای رویارویی با انواع مختلف سوالات تافل، به همراه مهم ترین استراتژی های لیست شده در ابتدای هر موضوع در اختیار شما قرار می گیرد. سپس، شما استراتژی های مخصوصی را شروع می کنید. برای مثال، قسمت رایتینگ به شما آموزش می دهد که چه طور جملات را از متن رایتینگ ادغام شده به شکل دیگری نقل بیان کنید – یک مهارت کاربردی برای موقعی که شما باید برای معرفی یک نکته ی مخصوص در مقاله ی خود روشی سریع داشته باشید.
مهم است حواستان باشد که خیلی از این نکات افراد کمال گرا را مورد هرف قرار می دهد. مهارت های متعددی که آموزش می دهد روی جزئیات کوچک تمرکز می کند تا شما را در انگلیسی سلیس تر و در درست جواب دادن به سوالات تافل بهتر کند.