انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک نکته بسیار مهم می پردازد. اینکه انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان چه طور باید انجام شود. البته باید بدانید بهترین مکان همان کشوری است که زبان آن را می خواهید یاد بگیرید. اگر می خواهید بدانید چرا پس این متن را بخوانید.

انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان
انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان

پس انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان را چه طور انجام دهیم؟

غوطه‌ور شدن کامل در زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید یا آن را بهتر کنید یکی از مؤثرترین گزینه‌ها برای بهبود مهارت‌هایتان در دوره‌ی زمانی کوتاه است. به هرحال انتخاب بهترین مکان برای یادگیری یک زبان و ماندن برای یک مدت طولانی، کار ساده‌ای نیست. ما در این مقاله به شما تعدادی پیشنهاد مبنی بر چگونگی انتخاب مکانی عالی برای یادگیری زبانی دوم ارائه می‌کنیم.
اول از همه در هنگام انتخاب شهری که می‌خواهید از آن دیدن کنید، پایتخت را انتخاب نکنید، مخصوصاً در اروپا. شهرهای بزرگ و چند فرهنگه تمایل دارند متداول‌ترین شهرها برای جهانگردان، دانشجویان و حرفه‌ای‌هایی باشند که بیش از یک زبان را صحبت می‌کنند- از جمله انگلیسی.
همچنین در این شهرها با اجتماعات مردم آشنا می‌شوید. ممکن است جالب به نظر برسد اما باعث مشکل می‌شود، چون به طور طبیعی با مردم کشور خودتان ملاقات خواهید کرد و زمان بیشتری را با آن‌ها خواهید گذراند. در همین حال از هدف‌های اصلی‌تان برای یادگیری صحبت با دیگران غافل می‌شوید.
در نتیجه رشد شما در زبان دوم به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. پس از آن دایره‌ی احتماعی‌تان بسیار شبیه به دایره‌ی اجتماعی‌تان در کشور بومی‌تان می‌شود. با اینحال اگر تصمیم به رفتن به شهری کوچکتر داشته باشید که در آن معمولاً خارجی‌های کمتری پیدا می کنید، با بومی‌های بیشتری ارتباط برقرار کرده و گفتگو می‌کنید. هدف اصلی شما اینست که خودتان را مجبور به تمرین زبان کنید. تنها گزینه برای برقراری طبیعی ارتباط و غوطه‌ورسازی خود در فرهنگ است، که خب.. بخش جالب است! نه؟
می‌دانم که شروع کردن از صفر در کشوری دیگری می‌تواند سخت باشد اما یادگیری زبان هم همینطور است، پس پیشنهاد می‌کنم چند ماه پیش از آنکه بروید، شروع به آشناسازی خود با گرامر و دستور زبان در زبان مقصد خود کنید. برای این کار می‌توانید منابع آنلاین بسیاری پیدا کنید. کتابچه‌ی رایگان عبارات لازم در سفر ما و نیز وبلاگمان شروع خوبی است. آن‌ها شامل عبارات و اصطلاحاتی هستند که در شرایط زندگی واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به منظور تمرین واژگان مفید برای موقعیت‌های روزانه مفید هستند.