کریسمس در آلمان

کریسمس در آلمان

به مناسبت شروع سال نو میلادی ، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ضمن تبریک سال نو به هموطنان مسیحی در مقالات خود سعی دارد به چند نمونه از سنت های مختلف کشور ها اشاره کند تا زبان آموزان علاوه بر یادگیری زبان های متفاوت بتوانند با فرهنگ کشور ها نیز آشنایی پیدا کنند. در این قسمت به سنت های کریسمس Weihnachten که از کشور آلمان نشات گرفته و در کریسمس در سراسر دنیا جای خود را پیدا کرده اند اشاره می کنیم.

در آلمان در ۶ دسامبر که روز بابا نوئل نیز نامیده می شود یک کفش یا پوتین در  روز ۵ دسامبر خارج در گذاشته می شود به امید اینکه بابا نوئل برای بچه در آن هدیه بگذارد.

شیرینی مخصوصی که در آلمان برای روز کریسمس پخته می شود ، gingerbread  یا نان های مخصوصی هستند که با شیرینی های متفاوت دیگری تزیین می شوند. در برخی از خانواده های آلمانی ، یکی از اتاق ها در شب کریسمس قفل می شود و در آن هدایای زیادی قرار می گیرد و در اواسط شب با بیدار کردن بچه ها و بردن آنها به اتاق هدایا آنها را غافلگیر می کنند.

البته دانستن این نکته هم جالب است که در آلمان بسیاری از سنت های کریسمس چندان هم قدیمی نیستند و بسیاری از آنها اخیرا وارد مراسم کریسمس شده اند. قبل از قرن نوزدهم جشن کریسمس در آلمان تا این حد مرسوم نبوده است و یا در روز های دیگری برگزار می شده است.

جشن سال نو میلادی برای بسیاری از افراد به منزله شروع یک دوره جدید می باشد. ما هم امیدواریم این دوره از زندگی شما نیز به بهترین شکل ممکن شکل بگیرد و اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید بتوانید با دوره های آموزش زبان آلمانی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین استفاده را از سال جدید خود داشته باشید.