قراداد به زبان انگلیسی

قراداد به زبان انگلیسی
یک قرارداد توافقنامه ایست که بین دو نفر یا بیشتر نوشته می شود. قرارداد به زبان انگلیسی برای بازرگانان ، وکلا و حتی کسانی که برای کسب نمایندگی از شرکت های معتبر اقدام کرده اند می تواند بسیار مهم باشد. اما در قرارداد به زبان انگلیسی باید نکاتی را رعایت کرد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش سعی می کند اصطلاحات حقوقی و مورد نیاز در قرارداد به زبان انگلیسی را به صورت اجمالی ارائه دهد. اگر چند قدم را رعایت کنید حتی با دانش کم زبان انگلیسی می توانید از مشکل در امور قرارداد جلوگیری کنید.

قرارداد به زبان انگلیسی
قرارداد به زبان انگلیسی

قدم اول
در همه قرارداد به زبان انگلیسی سه بخش وجود دارد. پیشنهاد ، پذیرش و شروط. یعنی شما باید دقت کنید پیشنهاد ذکر شده همانی باشد که توافق شده به علاوه اینکه طرف مقابل هم آن را قبول کرده و شروط هم شفاف و مورد توافق هستند.
قدم دوم
در این بخش باید نام طرفین ذکر شود. دقت کنید که در قرارداد به زبان انگلیسی اسم طرفین ذکر می شود مگر اینکه یکی از طرفین Limited liability Partnership باشد یعنی نماینده شرکت یا موسسه ای باشد.
قدم سوم
شروط قرارداد به زبان انگلیسی باید در این بخش وارد شود. باید توجه کنید که تعهدات و وعده های طرفین باید در این بخش به صراحت ذکر شود و از نظر زمانی هم با یکدیگر تطابق داشته باشند. مثلا اگر تحویل یک خودرو و دریافت پول را به عنوان یک قرارداد در نظر بگیریم باید گفت:
In return for Mr. Johnson’s Car , Mr. Freeman agrees to pay 1000$.
البته سعی کردیم بسیار ساده بیان کنیم اما اصول کار این است که شفافیت در قرارداد وجود داشته باشد.
قدم چهارم
امضای قرار داد و بستن آن. کار راحتی است اما به پند نکته توجه کنید. حتما از شاهد استفاده کنید. در انگلیسی هم شاهد نقش مهمی دارد پس فکر نکنید فقط در این ایران این کار لازم است. اگر کسی به نمایندگی از یک شرکت امضا می کند باید سمت خود را نیز ذکر کند مثلا : President, CEO, Purchasing Manager و…
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های انگلیسی تجاری خود آموزش قرارداد به زبان انگلیسی را پوشش می دهد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های تلفن های ما تماس بگیرید.