تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی

تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی
در اینجا از تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی برای شما مینویسیم و به برخی از تفاوتهای بین این دو میپردازیم.

بطور کلی در لهجه انگلیسی یا همان بریتانیایی بیشتر از زمان حال کامل نسبت به لهجه آمریکایی استفاده میشود در حالیکه در لهجه آمریکایی بیشتر از زمان گذشته ساده برای بیان چنین موقعیت هایی استفاده میشود.

یکی از موارد در میان تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی اینست که در استفاده از برخی واژگان که به گروهی از مردم رجوع میکند مانند: تیم ، دولت ، کلاس و واژگانی ازین قبیل در لهجه آمریکایی همیشه با فعل مفرد همراه میشوند در حالیکه در لهجه انگلیسی وابسته به مفهومی که انتقال میدهند میتوانند با فعل مفرد و یا جمع بیایند.

از دیگر تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی میتوان به تفاوت بین کاربرد برخی از افعال است. برای مثال در لهجه انگلیسی برای بیان برخی از کارها همانند شستن ، استراحت کردن ، حمام کردن با فعل have  می آیند در حالیکه در لهجه آمریکایی با فعل take می آیند.

یکی دیگر از تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی کاربرد افعال کمکی در جملات است. در لهجه انگلیسی اکثرا از فعل کمکی برای جایگزبن فعل اصلی در جواب سوالات استفاده میشود در حالیکه در لهجه آمریکایی به این شکل نیست. و همچنین در لهجه انگلیسی فعل need  میتواند به شکل فعل کمکی بکار رود در حالیکه در لهجه آمریکایی این امر بسیار غیر معمول است.

از دیگر تفاوت لهجه بین آمریکایی و انگلیسی کاربرد حروف اضافه میباشد. مثلا در بیان اکثر عبارات و قیود زمانی در لهجه انگلیسی از حرف اضافه at استفاده میشود در حالیکه در لهجه  آمریکایی از حرف اضافه on  استفاده میشود. در لهجه آمریکایی حرف اضافه ای که معمولا برای مکانهایی همچون دانشگاه و یا موسسات بکار میرود، حرف اضافه in  بکار میرود در حالیکه در لهجه انگلیسی از حرف اضافه at  استفاده میشود.

یک تفاوت لهجه آمریکایی و انگلیسی افعال گذشته است. از آنجا که در زبان انگلیسی بسیاری از افعال شکل گذشته شان بی قاعده میباشد، این شکل در بین لهجه انگیسی و آمریکایی متفاوت است. البته این تفاوتها گمراه کننده نمیباشند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مفتخر به برگزاری دوره های مختلف آموزشی زبان های متفاوت دنیا میباشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزشی زبان انگلیسی با بکار گیری کتب آموزشی American English File  و با تاکیید بر مکالمه به زبان آموزان خود این امکان را میدهد تا مهارت زبانی خود را به سرعت تقویت سازند. در طی دوره موسسه زبان ایران آکسفورد با بهره گیری از تدریس اساتید برتر و با تجربه این امکان را به زبان آموزان خود میدهد تا حداکثر بهره را از شرکت در کلاسهای زبان های خارجی در این موسسه ببرند.

برای اطلاع از دوره های مختلف این آموزشگاه میتوانید با شماره های ۸۸۸۹۱۶۶۹ و ۸۸۹۳۴۴۷۵ با مشاوران این آموزشگاه تماس حاصل نمایید.