استراتژی های موثر در اسپیکینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به استراتژی های موثر در اسپیکینگ آیلتس می پردازد و زبان آموزان را برای این بخش از آیلتس آماده می کند. چند نکته بسیار کوچک ولی حیاتی را با هم می بینیم.

استراتژی های موثر در اسپیکینگ آیلتس
استراتژی های موثر در اسپیکینگ آیلتس

به استراتژی های موثر در اسپیکینگ آیلتس خوب دقت کنید:

۱٫افکار خود را سازماندهی کنید. 

یک پیام واضح در ذهن داشته باشید. کلید آن این است که قبل از صحبت کردن، به همه چیز فکر کنید. نقاط کانونی خود را ایجاد کنید و اطمینان حاصل نمائید که نمونه های مرتبط را تنظیم می کنید. این تمرین باعث می شود سخنرانی شما جذاب تر شود.

  1. با اعتماد به نفس شروع کنید.

فهم گفتاری خود را کنار بگذارید و خودتان را باور داشته باشید. نفس عمیق بکشید و ذهن خود را از تمام مشکلاتی که شما را احاطه کرده اند پاک کنید. به خاطر داشته باشید که هر گفتگو باید یک شروع تازه داشته باشد. قدرت خود را جهت تاثیر گذاشتن بر دیگران از طریق سخنرانی باور داشته باشید.

  1. ارتباط چشمی برقرار کنید.

قدرت تاثیر گذاری به ارتباط تان با شنونده بستگی دارد. نگاه کردن به چشم پیامی به دیگر افرادی که علاقمند به آنچه شما می گویید هستند می فرستد. مهم تر اینکه آن شخص را به گوش دادن به شما سوق می دهد. درصورتی که با نگاه مستقیم به چشمان مخاطبان احساس راحتی نمی کنید، سعی کنید به صورت، بینی یا پیشانی فقط تا زمانی که چشم شما در چهره باقی بماند، نگاه کنید.

  1. صادق باشید.

صادقانه از کلمات استفاده کنید. با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. اگر سخنرانی می کنید، اطمینان حاصل کنید که از واقعیت ها و نمونه های مربوط پشتیبانی می شود. همچنین سعی نکنید اطلاعات غلط را منتقل کنید. فقط واقع بین باشید و اجازه دهید گفتمان تان شخصیت شما را منعکس نماید.

  1. سرعت مناسب را حفظ کنید.

آهسته صحبت کنید. فشار می تواند بعضی اوقات باعث شود که فرد سریع تر صحبت کند و به این ترتیب کیفیت گفتار از بین می رود. نفس عمیق بکشید و آرام باشید. توجه داشته باشید که شخص دیگری در اتاق نیست اما دقیقا می دانید که در مورد آن موضوع صحبت می کنید، بنابراین مطمئن و آرام باشید. آرامش به شما کمک می کند که ایده های خود را حفظ کنید و کیفیت صدای خود را بهبود بخشید.

  1. از الفاظ غیر کلامی استفاده نمائید.

بگذارید بدنتان آزادانه حرکت کند. اجازه دهید دستانتان حرکت کنند، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید و کلماتتان را با حرکات صورت کامل کنید. انجام دادن این ها شما را آرام و در مسیر افکارتان نگه می دارد. با این وجود، از حرکات بدن بیش از حد لزوم استفاده نکنید.