همه چیز در مورد زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز همه چیز در مورد زبان ژاپنی را اشاره می کند تا این زبان عجیب و کاربردی را بیشتر بشناسیم. اگر به ژاپن ، نکنولوژی ژاپن ، سریال های ژاپنی و هر چیزی از ژاپن علاقه دارید این مطلب را از دست ندهید.

همه چیز در مورد زبان ژاپنی
همه چیز در مورد زبان ژاپنی

اما همه چیز در مورد زبان ژاپنی را ببینیم:

ژاپنی سومین زبان پرمصرف در اینترنت است، و ژاپن سومین اقتصاد جهان است. آدم‌های بیشتری کارتون‌های مانگا را خریداری می‌کنند برای مثال فرانسه دومین بازار بزرگ مانگا هست. که درست بعد از مجمع‌الجزایر ژاپن قرار دارد. این عشق برای ژاپن طبعاً ایجاد علاقه به مطالعه‌ی ژاپنی می‌کند که بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ میلیون گویشور دارد. یادگیری ژاپنی به‌خاطر تفاوت‌های بزرگ آن با زبان‌های دیگر برای بسیاری به موفقیت ختم نمی‌شود. این مقاله با شالوده‌ای صحیح به شما کمک خواهد کرد تا ژاپنی را یاد بگیرید.

ژاپنی به خانواده‌ی زبان ژاپنیک کوچک تعلق دارد، که از زبان های ژاپنی و ریوکیو شکل گرفته است، و در مجمع الجزایری که از جنوب ژاپن تا تایوان کشیده می‌شود، صحبت می‌شود. در حالی که برای زبان‌های کره‌ای و آلتایی یک خویشاوندی در نظر گرفته شده است (ترکی، مغلی…)، زبان‌های ژاپنیک به طور گسترده‌ای یک زبانی انفرادی را شکل می‌دهند. به بیانی دیگر، ژاپنی به هیچ زبان دیگری شباهت ندارد، علی رغم ارتباط معنایی قوی‌اش که از چینی آمده است. اگر شما به زبان‌های اروپایی عادت کرده‌اید (به خصوص زبان‌های عاشقانه، مانند فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی، یا زبان های وابسته به آلمان، مانند آلمانی و انگلیسی)، یادگیری ژاپنی کاملاً شما را گمراه می‌کند. اگر شما می‌خواهید بدانید که چه طور ژاپنی یاد بگیرید، هر چیزی را که فکر می‌کردید درباره ی زبان‌های خارجی می‌دانید، فراموش کنید!

همچنان در راستای همان خط فکری، ساختار عبارات ژاپنی خیلی از انگلیسی متفاوت است. درحالیکه مردم انگلیسی زبان از این ترتیب استفاده می‌کنندک فاعل- فعل- مفعول (SVO), ژاپنی‌های این ترتیب را دارند: فاعل- مفعول- فعل (SOV). اساساً فعل در آخر عبارت قرار می‌گیرد. برای مثال: “I eat an apple” به صورت私は林檎を食べます ترجمه می‌شود ( و بصورت

watashi ha ringo wo tabemasu خوانده می‌شود) که تحت‌الفظی به صورت “I apple eat” ترجمه می‌شود. همچنین با اینکه فاعل در انگلیسی بسیار مهم است، در ژاپنی غالباً حذف می‌شود.