آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد به یک سوال عمومی در حوزه ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی می پردارد. آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی چه آزمون هایی هستند و باید کدام یک را برای کدام کشور ها انتخاب کرد. پس با ما همراه باشید.

آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی
آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی را بیشتر بشناسیم:

  • GMAT

برنامه های کیفیِ فارغ التحصیلیِ بازرگانی برای اخذ تصمیماتِ پذیرش بر GMAT اتکا می کنند، پس اگر برای ورود به دانشکده های بازرگانی جدی هستید، شرکت در امتحان GMAT بهترین مرحله ی اول برای شما است. GMAT در کلاس و شغل برای شما موفقیت را به ارمغان می آورد. مدیران تجاریِ دنیا امتحان GMAT را که توسط برنامه های مدیریت در سراسر جهان پذیرفته شده است، انتخاب می کنند تا به یک دلیل واردِ دانشکده های پیشرو در بازرگانی شوند – چون کارساز است.

شما با راهنمایی بهترین موسسات GMAT می توانید نمره ی بالایی کسب کنید.

  • GRE

امتحان GRE (امتحان ورودی بعد از فارغ التحصیلی لیسانس) آزمونی استاندارد شده است که برای اخذ پذیرش در دانشکده های تحصیلات تکمیلی مختلف یا دانشکده های بازرگانی در کشورهای انگلیسی زبان متنوعی به خصوص آمریکا استفاده می شود. داوطلبانی که به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد، دوره ی تخصصی ارشد، MS، MBA، MEM یا مدرک دکترا علاقه مند هستند می توانند در امتحان GRE شرکت کنند. همچنین نمرات GRE توسط دانشکده های بازرگانی مختلفی پذیرفته می شوند، اما همه ی دانشکده ها آن را قبول نمی کنند. به دنبال کشف راه های میانبر مرتبط با امتحان GRE که برای دانشگاه های آمریکا لازم است باشید.

  • TOEFL

تافل مخفف امتحان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی است. این آزمون برای سنجیدن مهارت انگلیسی افراد غیرِ انگلیسی زبان طراحی شده است و به سه قسمت تقسیم می شود. برای هر قسمت از آزمون زمانی اختصاص داده می شود و از سوالات چند گزینه ای با چهار گزینه ی محتمل برای هر سوال استفاده می شود.

امتحان تافل در دانشگاه ها و سازمان های ۱۳۰ کشور در جهان به عنوان مدرکی برای توانایی انگلیسی پذیرفته می شود.

  • IELTS

آیلتس معروف ترین امتحان زبان انگلیسی در جهان است. این آزمون فرصت های زیادی را به سوی جهانی از موقعیت های تحصیلی و حرفه ای در استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلیس، آمریکا و خیلی از کشورهای دیگر دنیا که در محل کار یا کلاس به انگلیسی صحبت می شود فراهم می کند. هزاران دانشگاه و کالج که در جهان معتبرترین هستند نتایج آیلتس شما را به عنوان مدرکی از مهارت زبان انگلیسی تان می پذیرند.