بهانه های زبان آموزان برای فرار از یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه با بهانه های متفاوتی از زبان آموزان روبرو بوده است. اما بهانه های زبان آموزان برای فرار از یادگیری زبان همیشه یک سری موضوعات مشخص است. اما بیایید ببینم  زبان آموزان چه طور غر زدن را تمام کرده و شروع کنند به یادگیری یک زبان خارجی . با ما همراه باشید.

بهانه های زبان آموزان برای فرار از یادگیری زبان
بهانه های زبان آموزان برای فرار از یادگیری زبان

چه چیزی شما را از یادگیری یک زبان جدید باز می دارد؟

بیایید معمول ترین بهانه های زبان آموزان برای فرار از یادگیری زبان را ببینیم:

بهانه ی #۱ – من در یادگیری زبان چینی خوب نیستم

این یکی خیلی رایج است. خب، پس شما یادگیری یک زبان را در مدرسه امتحان کردید، دقیقاً مثل بقیه به سختی کار کردید، اما نمراتتان به طور قابل توجهی کم تر از حد متوسط بود. اما آن چه ربطی به علاقه ی فعلی شما به یک زبان جدید دارد؟

احتمالاً دلیل شکست شما به این خاطر نبود که در یادگیری زبان خوب نبودید بلکه دلیلش این بود که روش آموزشیِ استفاده شده در مدرسه تان خیلی مناسب شما نبوده است. حالا برای یادگیری یک زبان جدید، تمام کاری که شما باید انجام دهید یافتن روشی است که ماندارین را سریع یاد بگیرید.

بهانه ی #۲ – این زبان قبلاً سخت  نبود، اما حالا، اوه پسر، یادگیری اش فوق العاده سخت است

خب، پس شما قادر نیستید تا در یادگیری زبان پیشرفت کنید و حالا احساس می کنید که فوق العاده سخت است. بسیار خب، اولین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که خیلی ها در مرحله ای از یادگیری زبانِ خود احساس مشابهی دارند. پس آن چه که حس می کنید غیر طبیعی نیست. با این حال، آن چیزی که درست نیست ول کردن یادگیریِ زبان به این دلیل است. حتی اگر شما زبان نسبتاً ‘راحت تر’ دیگری را انتخاب کنید، این احتمال وجود دارد که به زودی بخواهید آن زبان را هم به همین دلیل ول کنید.

دلیلش این است که مشکل بیش تر از این که از سطح سختیِ زبان مخصوصی نشات بگیرد از رفتار شما نشات می گیرد‌.

بهانه ی #۳ – من برای یادگیری این زبان سنم خیلی زیاد است

سن چه ربطی به یادگیری زبان دارد؟ شما می توانید در هر سنی یک زبان جدید را بیاموزید. البته، تحقیق انجام شده نشان می دهد که یادگیری یک زبان جدید وقتی که شما جوان هستید خیلی راحت تر است. با این حال، به این معنا نیست که شما بعداً نمی توانید یک زبان جدید را بیاموزید. شما می توانید چینی یا هر زبان دیگری را در هر سنی بیاموزید.