پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان اشاره می کند تا بتوانید با دوستان خود به آموزش زبان بپردازید. به این نکات توجه کنید.

پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان
پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان

پس برای پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان چه مواردی را باید مد نظر داشت

پیدا کردن دوست برای یادگیری زبان می تواند بسیار مفید باشد. مثلا تصور کنید می خواهید اسپانیایی یاد بگیرید و یک دوست اسپانیایی پیدا کنید. این مسئله می تواند برایتان بسیار مفید باشد.  برای مثال اگر اسپانیایی یاد می‌گیرید، پس دوست زبانتان با شما اسپانیایی صحبت می‌کند. معمولاً این دوست یک گویشور بومی اسپانیایی خواهد بود، به علاوه اسپانیایی را در سطح پیشرفته‌ای صحبت می‌کنند.

اینجاست که قسمت مبادله‌ای پیش می‌آید.

در عوض گپ زدن آن‌ها به زبان مقصد شما، شما هم به زبان مقصد آن‌ها (یعنی زبان بومی خود) با ایشان گپ خواهید زد.

برای ادامه دادن مثالمان، چنانچه زبان بومی شما انگلیسی است، پس زمانی را با دوست اسپانیایی مبادله‌ی زبانی خود به انگلیسی گپ زدن و نیز اسپانیایی چَت کردن خواهید گذراند. شما این کار را می‌کنید چون آن‌ها به کمک برای یادگیری انگلیسی نیاز دارند.

معمولاً زمانی مساوی به هر زبان می‌دهید. پس اگر جلسه‌ای ۳۰ دقیقه‌ای با دوست اسپانیایی مبادله‌ی زبانی خود رزرو کرده‌اید، ۱۵ دقیقه را برای چت کردن به انگلیسی و ۱۵ دقیقه برای گپ زدن در انگلیسی صرف خواهید کرد.

چگونه دوست زبانی پیدا کنیم

من برای پیدا کردن دوست زبانی از سایت های آموزش زبان استفاده می‌کنم تا با آن‌ها چَت تصویری داشته باشم.

البته پیدا کردن دوست مناسب زبانی همیشه آسان نیست.

من این را از روی تجربه می‌دانم، چون اول که شروع به مبادلات زبانی کردم، هیچ تصوری از کاری که می‌کنم نداشتم.

فکر کردم به آسانی فرستادن پیغام‌ها به کاربران دیگر است که زبان مقصد من را صحبت می‌کنند و زبان بومی من را یاد می‌گرفتند و سپس گپ زدن با آن‌ها به مدت یکساعت می‌باشد.

اما پس از چند مبادله‌ی شکست‌خورده، متوجه شدم که اصلاً اشتباه می‌کردم.

من می‌بایست ابتدا زمان بیشتری را برای پیدا کردن یک دوتس صرف می‌کردم که همتای خوبی برای من است تا در زمان صرفه‌جویی کنم و مبادلات زبانی مؤثرتری داشته باشم.

این‌ها نکات برتر من هستند- که از تجربه‌ی شخصی خودم یاد گرفتم- تا احتمال پیدا کردن دوست آموزش زبانی مناسب برای شما افزایش یابد.

به دنبال دوست زبان بگردید که می‌توانند مکالمه را در جریان نگاه دارند

سهم خود را ادا کردن وقتی در زبانی جدید هستید می‌تواند سخت باشد. اگر به مبادله‌ای ۳۰ دقیقه‌ای متعهد شده‌اید به معنای اینست که ۱۵ دقیقه‌ی کامل را باید به زبان مقصد خود صحبت کنید با به آن‌ گوش دهید. و این می‌تواند خسته‌کننده یا طاقت‌فرسا باشد.

اگر دوستتان در کمک به شما برای جاری نگه داشتن مکالمه در زبان مقصدتان خوب نیست، پس احتمالاً همتای خوبی ندارید. به دنبال کسی بگردید که از شما سؤال کند یا به نحوی آگاهتان کند که به حرکت ادامه دهید. منتظر کسی نشینید که اجازه می‌دهد وقتی چیزی دیگر برای گفتن ندارید، مکالمه شکست بخورد.

مطمئن شوید که سطح زبانی شما سازگار است

شما دوست آموزش زبانی می‌خواهید که سطح زبانش با سطح شما سازگار باشد. این به معنای اسن نیست که هر دو باید در زبان مقصد خود در یک سطح باشید. در حقیقت اگر هردوی شما کاملاً مبتدی باشید، ممکن است زمان سختی در آن داشته باشید. از طرف دیگر اگر یک نفر بسیار پیشرفته‌تر از دیگری باشد، ممکن است متوجه شوید که مبادله در زبان فرد پیشرفته‌تر باقی می‌ماند و مبادله نامنصفانه می‌شود.

تلاش کنید دوستی پیدا کنید که سطحشانف سطح شما را کامل می‌کند تا منصفانه‌تر با ایشان مطابقت داشته باشید.

صفات کلیدی را که باید دنبالش باشید به خاطر بسپارید: قابل اطمینان، متمرکز، سرگرم کننده

من هم سهم خودم را داشته‌ام در ملاقات با دوستانی که دیر، بدون آمادگی و با حواس‌پرتی در جلسات حاضر می‌شدند. هرگز سرگرم کننده نیست و مبادله را کسل‌کننده می‌کند. در نهایت هم به استفاده‌ای بیهوده از زمانم ختم می‌شود.

اگر دوستتان یکبار تأخیر دارد یا حواسش پرت است، مشکل بزرگی نیست. اگر مکرراً آماده نباشند یا دیر کنند، مشکل بزرگی می‌شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، وقت اینست که به دنبال دوست آموزش زبانی جدید بگردید.

چگونه دوست زبانی بی‌نقص باشیم

ساده است که یک مبادله‌ی زبانی را حذف کرده و ادعا کنیم تقصیر شخص دیگر بود که جوابی حاصل نشد. اما این همیشه درست نیست. گاهی اوقات شما در یک مکالمه‌ی زبانی ناموفق تقصیر دارید. هزاران راه وجود دارد که می‌توانید مبادلات خود در اسکایپ را با کیفیتی پایین برگزار کنید. پس مهم است آن چه را که می‌توانید انجام دهید تا به عنوان یک دوست از اشتباه کردن اجتناب کنید.

اینجا یکسری نکته وجود دارد که چگونه می‌توانید دوست آموزش زبانی‌ بی‌نقصی باشید تا وقتی فردی را پیدا می‌کنید که برای شما کامل هست، آن‌ها نیز به گپ زدن ادامه دهند.

موضوعات مکالمه را از پیش برنامه‌ریزی کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای تلف کردن مبادله‌ی زبانتان، از پیش برنامه‌ریزی نکردن است. اگر موضوعات را از پیش آماده نکنید، ممکن است ریسک نداشتن چیزی برای صحبت را در طول مبادله داشته باشید.

موضوعات مکالمه را از پیش مشخص کنید و بررسی کنید که آیا دوستتان نیز به آن‌ها علاقه‌مند هست؟ همچنین از قبل، عبارات یا سؤالاتی را که برای موضوع مناسب هستند، مطالعه و آماده کنید.

همچنین می‌توانید به نوشتن متنی فکر کنید که کامل بخوانید یا چنانچه در طول مبادله‌ی واقعی احساس گیر کردن داشتید، به عنوان یادآوری استفاده کنید.

متعهد باشید

وقتی یا دوست ثابت مبادله‌ی زبانی پیدا کردید، به آن‌ها متعد بمانید.

پیش از مبادلات زبانی، به آماده‌سازی متعد باشید.

وقتی در مبادله‌ی زبانی هستید، به متمرکز ماندن، متعهد بمانید.

با متعد بودن خواهید دید که از مبادلات زبانی خود برداشت بیشتری خواهید داشت- و دوستتان نیز همین حس را می‌کند.

به مردم فرصتی دوباره بدهید

گاهی اوقات جلسات اول آن‌طوری نخواهند بود که امید داشتید. به خاطر داشته باشید که دارید فرد جدیدی را می‌شناسید و جستجو می‌کنید چگونه با هم بهترین همکاری را داشته باشید.