آموزش زبان عربی رایگان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتبرترین سیستم آموزش زبان عربی در ایران را دارا می باشد و در این متن قصد دارد به شما آموزش زبان عربی رایگان و روش های دستیابی به آن را مورد بررسی قرار دهد. پس با ما همراه باشید.

آموزش زبان عربی رایگان
آموزش زبان عربی رایگان

اما روش های آموزش زبان عربی رایگان را ببینیم:

۱

چگونگی استفاده از دیکشنری عربی را بیاموزید. لغات در دیکشنری های عربی معمولاً زیر ریشه های سه حرفی خود لیست می شوند. پس شما زیر حرف “q” به دنبال لغت istiqbaal (پذیرش) می گردید چون حروفِ ریشه q-b-l هستند. عادت کردن به این مستلزم کمی تمرین است اما مخصوصاً سخت نیست چون افزودنی های ریشه مجموعه ای از الگوها را دنبال می کنند. چیزی مشابه در انگلیسی رخ می هد: برای مثال، “unaccustomed” در واقع “un-a-custom-ed” است.

۲

در خانه بیاموزید. اگر شما قادر هستید تا در خانه مطالعه کنید، دوره هایی خودآموز برای مرحله ی مبتدی و احتمالاً حتی کمی فراتر وجود دارند. کیفبتِ دوره های سنتی کتاب-و-کاست متنوع است، همان طور که روش های آموزشی شان مختلف هستند. احتمال دارد شما قبل از این که دوره ی مناسب خود را بیابید دو یا سه تا را خریده باشید.

۳

آموزش آنلاین را در نظر بگیرید. اگر شما دوست دارید یادگیری عربی را از طریق اینترنت امتحان کنید، دوره های زیر در دسترس هستند:

  • BABEL Arabic یک دوره ی تعاملی برای مبتدیان است که همراه با متن، صدا، رونوشت و ترجمه است. رایتینگ و ریدینگ را در حالت مکالمه آموزش می دهد.
  • Arabic Tutor یک دوره ی مبتدی روی سی دی رام است که می توان آن را از اینترنت خرید.
  • Apprendre l’Arabe عربیِ پایه برای گویشوران فرانسوی است.

۴

کلاس های زبان را امتحان کنید. برای بیش تر مردم، کلاس های نیمه وقتِ عصر احتمالاً دست یافتنی ترین گزینه هستند. آن ها می توانند مقدمه ای با فراغت خاطر به زبان باشند، اما انتظار نداشته باشید که خیلی فوری مطالب بسیار زیادی را بیاموزید. تلاشتان جستجوی گزینه های خود در منطقه ی زندگی تان باشد.

۵

زبان عربی خود را تمرین کنید و با عرب زبان های بومی دوست شوید. بهترین روش پیشرفت زبان عربی خود صحبت با مردم عرب است و این که خود را در مقابل هر چیز عربی قرار دهید. به وبسایت های دوست یابی اینترنتی و نامه نگاری ملحق شوید، به موسیقی عربی گوش کنید، نمایش های تلویزیونی پر احساس و کم ارزش عربی، اخبار و برنامه های کودکان را تماشا کنید، با آرایشگر فلسطینی محله ی خود یا با بقال مراکشی، و صاحب رستوران لبنانی گپ بزنید، و غیره. دانستن حتی تعداد کمی لغت فرصت هایی را برایتان فراهم می کند.