کلاس‌های رایگان اینترنتی زبان پرتغالی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها اموزشگاه زبان رسمی در آموزش زبان پرتغالی به برخی از کلاس‌های رایگان اینترنتی زبان پرتغالی اشاره می کند که بتوانید سطح زبان را افزایش دهید.

کلاس‌های رایگان اینترنتی زبان پرتغالی
کلاس‌های رایگان اینترنتی زبان پرتغالی

برخی از کلاس‌های رایگان اینترنتی زبان پرتغالی

آیا در حال یادگیری زبان پرتغالی هستید و می‌خواهید که بهترین درس‌های رایگان زبان پرتغالی را در اینترنت پیدا کنید؟

ما زیاد و وسیع گشتیم تا منابعی با کیفیت، جالب و رایگان پیدا کنیم که مهارت‌های زبان پرتغالی شما را افزایش دهیم.

می‌خواهید زبان پرتغالی اروپایی را یاد بگیرید؟ از تعداد زیاد منابع زبان پرتغالیِ برزیلی دست‌پاچه شده‌اید؟ شما را فراموش نکرده‌ایم. ما منابعی برای هر دو گویش جمع‌آوری کرده‌ایم.

هر گویشی را که یاد می‌گیرید، از امتحان کردن گویش‌های دیگر نترسید. همیشه خوب است که لهجه‌های مختلف را امتحان کنید.

پس بیایید به سراغش برویم! این‌جا به بهترین محتوای رایگان یادگیری زبان پرتغالی برای مبتدیان اشاره می‌کنیم:

درس‌های زبان پرتغالی برای مبتدیان

بسیاری از مبتدیان فکر می‌کنند که شما باید پیش از آن‌که شروع به پرتغالی حرف زدن کنید، واژگان و گرامر یاد بگیرید.

از نظر من واقعاً بهتر است که از همان روز اول شروع یادگیری، به پرتغالی صحبت کنید و گوش دهید.

پیشنهاد می‌کنم که از روش‌های خودآموز مانند فلش‌کارت‌ها و درس‌های شنیداری استفاده کنید تا دایره واژگان خود را بسازید، به علاوه برنامه‌‌های تلویزیونی کودکان را تماشا کنید تا به طور طبیعی در معرض زبان پرتغالی قرار بگیرید. همچنین پیشنهاد می‌کنم که صحبت با گویشوران بومی زبان پرتغالی را تمرین کنید!

چه تازه شروع کرده‌اید یا به سطح پیشرفته رسیده‌اید منابع زیر را امتحان کنید.

منابع مبتدی برای زبان پرتغالی اروپایی

  • Memrise یکی از اولین ایستگاه‌های من وقتی تازه زبانی را شروع کرده‌ام، است. هزاران درس رایگان برای زبان پرتغالی اروپایی (و همینطور برزیلی) دارد. راهی عالی برای آشنا شدن با عبارات مصطلح و واژگان در زبان است.
  • RTP Zigzag. RTP یک شبکه‌ی رادیویی عمومی پرتغالی است و Zigzag بخش مخصوی به کودکان آن است. اغلبشان آموزشی است، جغرافیا، تاریخ و حقایق جالب عمومی را پوشش می‌دهد. هر ویدئو به قدر کافی کوتاه است که در چند دقیقه و طی استراحت برای قهوه خوردن تماشا شود.
  • Italki جایی است که گویشوران بومی پرتغالی را برای صحبت کردن پیدا می‌کنید و از روز اولی که شروع به یادگیری زبان پرتغالی می‌کنید، یک لازمه است. هرگز خیلی زود نیست که شروع به صحبت با گویشوران بومی پرتغالی کنید. وقتی می‌گویم که باید از روز اول شروع کنید، واقعاً منظورم (از همان روز اول) است. پس وارد italki شوید و تعدادی گویشور پرتغالی پیدا کنید که تا با آن‌ها گپ بزنید. آن‌ها می‌توانند شرکای مبادله‌ی زبانی، معلم‌های خصوصی یا مدرسین حرفه‌ای باشند که گپ می‌زنید. درس‌های حرفه‌ای هزینه در بر خواهند داشت اما قیمت‌ها خیلی منطقی هستند. پیدا کردن یک شریک برای مبادله‌ی مکالمه رایگان است. می‌توانید بر اساس کشور زادگاه به دنبال گویشوران پرتغالی بگردید، پس به دنبال مردمانی از پرتغال بگردید تا زبان پرتغالی اروپایی خود را تمرین کنید.
  • Learn Portuguese with Rafa. سایت Rafa بر روی زبان پرتغالی اروپایی برای مبتدیان تمرکز دارد، اما همچنین یکسری تفاوت‌های کلیدی بین زبان پرتغالی اروپایی و برزیلی را تشریح می‌کند. در اینجا یکسری اطلاعات با جزییات را درباره‌ی تقریباً همه‌ی خصوصیات دستور زبان پرتغالی اروپایی پیدا خواهید کرد از جمله حالت‌های فعل، حروف ربط، عبارات روزمره‌ی عمومی و حتی فحش‌ها.

منابع مبتدی برای زبان پرتغالی برزیلی

  • PortuguesePod101. من دروس نو در یادگیری زبان را به همه‌ی زبان‌آموزان توصیه می‌کنم و PortuguesePod101 یکی از بهترین جاها برای شروع سفر زبان پرتغالی مخصوص برزیل برای شماست. هر قسمت همراه خلاصه‌ی یک فایل PDF از مکالمه است تا شما همزمان که گوش می‌دهید، دنبالش کنید. یک فایل PDF ثانویه هم برای اعضایی که حق عضویت پرداخته‌اند موجود است.
  • BrazilianPodClass. برای ساختار بیشتر در درس‌هایتان، این پادکست عمقی را امتحان کنید که همه‌ی نکات گرامری اصلی و هزازان لغت در زبان پرتغالی را پوشش می‌دهد. این از آن شیوه‌های یادگیری صوتی «بعد از من تکرار کن» نیست، اما به شما نشان می‌دهد که چگونه آن‌چه را در هر درس یاد گرفته‌اید به کار ببرید تا عبارات جدید در پرتغالی درست کنید.
  • Semantica یک دوره‌ی درسی با قالب ویدئو مانند برنامه‌‌ی تلویزیونی است. هر قسمت شامل یک صحنه از داستان می‌شود. چون می‌خواهید بدانید که در داستان بعدی چه اتفاقی می‌افتد، به برگشتن ادامه می‌دهید.