شبکه های تلویزیونی فرانسه برای تقویت زبان فرانسه

تلویزیون فرانسه برای لیسینینگ فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شبکه های تلویزیونی فرانسه برای تقویت زبان فرانسه اشاره می کند که می توانید برای بهبود زبان فرانسه و پر کردن اوقات فراغت خود از آنها استفاده کنید و در حال استراحت نیز یادگیری زبان فرانسه را انجام دهید.

french language tv channels for learning french
french language tv channels for learning french

اما شبکه های تلویزیونی فرانسه برای تقویت زبان فرانسه را ببینید:

Euronews

Euronews یک شبکه ی تلویزیونی اروپایی است که شما می توانید برنامه های خبری، فرهنگی، تکنولوژی و خیلی موضوعات جالب دیگر را تماشا کنید. زبانش خیلی رسمی است، اما هر ویدئو با یک رونوشت همراه است که شما می توانید دانلود کنید، که این باعث می شود Euronews یکی از بهترین شبکه های تلویزیونی فرانسه برای تقویت زبانتان باشد.

France24

این شبکه ی فرانسه به طور مخصوصی برای افرادی ساخته شده است که خارج از فرانسه زندگی می کنند. ماموریتش پوشش خبر جهان از دیدگاه فرانسه است. همچنین یکی از شبکه های تلویزیونی نادر در این لیست است که به زبان های مختلفی در دسترس است (فرانسه، انگلیسی، عربی).

برای یادگیری لیستی از کامل ترین جملات پایه زبان فرانسه کلیک کننید

TV5 Monde

TV5Monde یک شبکه ی تلویزیونی فرانسه زبان است به همراه شبکه هایی که در بیش تر مناطق جهان در دسترس هستند مانند:

  • TV5 Canada
  • TV5MONDE Europe
  • TV5MONDE Pacifique
  • TV5MONDE États-Unis

شما می توانید به راحتی آن را در وبسایت رسمی به طور زنده تماشا کنید.

Arte

این شبکه ی تلویزیونی برنامه هایی را هم به زبان فرانسه و هم زبان آلمانی ارائه می کند. بیش تر این برنامه ها درباره ی فرهنگ هستند، اما Arte برنامه های تلویزیونی معروف مانند Breaking Bad را هم پخش می کند.

اگر شما به زبان آلمانی صحبت می کنید این موقعیتی عالی برای تمرین فرانسه خود است و اگر چیزی را متوجه نشدید می توانید به راحتی نسخه ی فرانسه برنامه را تماشا کنید.

RTBF

اگر شما به تنوع بلژیکیِ زبان فرانسه و در کل به بلژیک علاقه دارید، خوشحال خواهید شد که بدانید می توانید شبکه های مختلف را از RTBF به طور آنلاین از هر کجای دنیا تماشا کنید.

RTBF به عنوان یکی از شرکت های تلویزیونی اصلیِ بلژیکی، مالکِ شبکه های تلویزیونی متعدد و تنوع گسترده ای از برنامه هایی است که شما می توانید به طور زنده و آنلاین تماشا کنید.

BFM TV

BFM TV یک شبکه ی تلویزیونی فرانسه است که به اخبار و پیش بینی آب و هوا اختصاص دارد. همچنین پربیننده ترین شبکه ی خبری فرانسه است و می توان آن را به طور آنلاین از هر کجای جهان تماشا کرد.

LCP

La Chaîne parlementaire یک شبکه ی تلویزیونی است که برنامه هایی را از مجلس شورای ملی و مجلس سنای فرانسه پخش می کند. شما می توانید آن را به طور آنلاین از هر کجای جهان تماشا کنید.