Reading سطح متوسط در زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد Reading سطح متوسط در زبان فرانسه و روش های بهبود سطح خود در زبان فرانسه را در مطلب زیر اشاره می کند. پس اگر چند ترمی است که زبان فرانسه را گذرانده اید حتما این مطلب را دنبال کنید.

Reading سطح متوسط در زبان فرانسه
Reading سطح متوسط در زبان فرانسه

Reading سطح متوسط در زبان فرانسه را چطور بهبود دهیم؟

۱

به فرانسه بنویسید. یکی از بهترین روش های یادگیری خواندن به فرانسه این است که خودتان آن را بنویسید. شما بهتر متوجه می شوید که چه طور جملات درست می شوند و چه طور معنا را از زبان تفسیر کنید.

  • یک دفتر وقایع روزانه با ضرب المثل ها و اصطلاحات ساده ی فرانسه داشته باشید؛ شما می توانید خودتان آن ها را پیشنهاد کنید، یا آن ها را از نویسندگان و متفکران معروف فرانسه کپی کنید.
  • از دیکشنری خود استفاده کنید تا هنگام نوشتن به شما کمک کند. مطمئن شوید که لغات جدید را در هر جمله شامل می کنید.
  • داشتن یک دفتر خاطرات هم به شما کمک می کند تا شاهد پیشرفت خود باشید و کنترل بیش تری را برای فرایند یادگیری تان در اختیار شما قرار می هد.

۲

روزنامه ها و وبلاگ های فرانسه را بخوانید. روزنامه ها جایی عالی برای شروع هستند؛ شما احتمالاً قادر خواهید بود تا عناوین ساده تر را متوجه شوید و سپس از آن ها استفاده کنید تا راهنمای فهم شما از مقالات باشند.

  • روزنامه های معروف در فرانسه شامل L’Express ، L’Obs ، و روزنامه ی هزلی Le Canard enchaîné است.
  • شما باید به دنبال وبلاگ هایی بگردید که از لغات قابل تشخیص استفاده می کنند، مانند وبلاگ های آشپزی. شما قادر خواهید بود تا به راحتی قالب کلی دستور پخت غذاها را تشخیص دهید و قادر هستید تا بیش تر روی یادگیری ساختار گرامر جملات تمرکز کنید.

۳

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی فرانسه تماشا کنید. تماشای فیلم های فرانسه به شما کمک خواهند کرد تا ریتم های مکالمه ی زبان را متوجه شوید.

  • تلاش کنید تا یک فیلم را دو دفعه تماشا کنید: دفعه ی اول با زیرنویس، دفعه ی دوم بدون آن. به این روش، شما طرح کلی و محتوای فیلم را می دانید و قادر خواهید بود تا لغات فرانسه را به زبان بومی خود ترجمه کنید.
  • شما باید همچنین تماشای فیلم را با زیرنویس فرانسه امتحان کنید. این به شما اجازه خواهد تا لغات نوشتاری را با همتایان گفتاری آن ها جفت کنید.
  • شما می توانید به طور آنلاین در Time Out Paris، لیست ۱۰۰ تا از بهترین فیلم های فرانسه را پیدا کنید.