واقعیت‌هایی باحال و جالب درباره‌ی زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به واقعیت‌هایی باحال و جالب درباره‌ی زبان اسپانیایی اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار عجیب باشد. پس برای آشنایی بیشتر با این زبان مهم بین المللی با ما همراه باشید.

واقعیت‌هایی باحال و جالب درباره‌ی زبان اسپانیایی
واقعیت‌هایی باحال و جالب درباره‌ی زبان اسپانیایی

به واقعیت‌هایی باحال و جالب درباره‌ی زبان اسپانیایی توجه کنید:

۱- اسپانیایی توسط ۵۰۰ میلیون نفر صحبت می‌شود و با رویه‌ای در حال رشد تا سال ۲۰۵۰ به ۶۰۰ میلیون خواهد رسید.

۲- اسپانیایی تا قرن ۱۸ میلادی زبان تعاملات دیپلماتیک بود.

۳- اسپانیایی رتبه‌ی دوم زبان‌های مورد مطالعه در جهان را دارد. در سال ۲۰۱۰ تعداد افرادی که اسپانیایی را به عنوان زبان دوم مطالعه می‌کردند بیش از ۲۰ میلیون نفر بود. طی سه نسل، ۱۰ درصد از جمعیت زمین قادر خواهد بود به اسپانیایی مکاتبه کند.

۴- بیش از۴۰٫۰۰۰ کلمه و صرف فعل به علاوه ی ۵ مصوت در زبان اسپانیایی وجود دارد. به آن‌ها panvocálicas  یا pentavocálicas می‌گویند. اما جالب این‌جا است که هیچ کدام از این دو اصطلاح در دیکشنری آکادمی پادشاهی اسپانیایی تعریف نشده‌اند.

۵- پس از لاتین، زبانی که بیشترین تأثیر را روی اسپانیایی داشته زبان عربی است. امروزه زبان خارجی‌ای که بیشترین تأثیر را روی اسپانیایی دارد انگلیسی است.

۶- مکزیک با ۱۱۴ میلیون بیشترین تعداد گویشور اسپانیایی را قبل از ایالات متحده با ۵۰ میلیون نفر دارد.

۷- زبانی است که دو اسم دارد. برخی کشورها از اصطلاح español  استفاده می‌کنند و بقیه برای صحبت از زبان اسپانیایی اصطلاح castellano  را ترجیح می‌دهند.

۸- کنگره ی ملی برزیل در سال ۲۰۰۵ لایحه ای را تصویب کرد و با امضای رئیس جمهور به صورت قانون در آورد که بر اساس آن آموزش زبان اسپانیایی در مدارس دولتی و خصوصی کشور الزامی خواهد بود.

۹- ایالات متحده ی آمریکا تقریباً ۴۰ میلیون گویشور بومی اسپانیایی دارد. تا سال ۲۰۵۰ به بزرگترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان تبدیل خواهد شد. تعداد گویشوران اسپانیایی در ایالات متحده بیش از مجموع گویشوران چینی، فرانسوی، ایتالیایی، هاوایی و بومیان آمریکایی روی هم است.

۱۰- اسپانیایی زبان رسمی ۲۲ کشور و دومین زبان بومی بزرگ در جهان، دومین زبان کاربردی برای ارتباطات بین‌المللی و سومین زبان پرکاربرد در اینترنت است.

۱۱- اولین دستور زبان اسپانیایی توسط اِلیو آنتونیو ساخته و در سال ۱۹۴۲ منتشر شد؛ آمریکا در همان سال توسط کلمبوس کشف شد.

برای شرکت در کلاس آموزش زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.