میزان سختی زبان آلمانی | آیا زبان آلمانی سخت است

میزان سختی زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان آلمانی در تهران و ایران است. بسیاری از شما در سوالات خود و تماس هایی که با می گیرید از سختی یادگیری زبان آلمانی می پرسند و از ما میخواهند که میزان سختی زبان آلمانی را برای آنها بیان کنیم .

میزان زبان آلمانی بسیار نزدیک به زبان انگلیسی است. لطفا به اطلاعات زیر توجه کنید:

  • زبان هایی که حدود ۶۰۰ ساعت زمان برای یادگیری لازم دارند: اسپانیایی ، سوئدی ، فرانسه ، دانمارکی و…
  • زبان هایی که حدود ۷۵۰ ساعت زمان لازم دارند :  زبان آلمانی و زبان انگلیسی
  • زبان هایی که حدود ۹۰۰ ساعت زمان لازم دارند : اندونزی ، مالزیایی و …
  • زبان هایی که حدود ۱۱۰۰ ساعت زمان لازم دارند : زبان هایی همانند فارسی ، ترکی استانبولی ، اکراینی ، روسی ، آذری و …
  • زبان هایی که حدود ۲۲۰۰ ساعت زمان لازم دارند : زبان عربی ، چینی ، کره ای ، ژاپنی
is german difficult?
is german difficult?

پس می توان نتیجه گرفت زبان آلمانی نه تنها زبان بسیار دشواری نیست بلکه نسبت به بسیاری از زبان های دیگر زبان آسانتری هم به حساب می آِد. اگرچه باید بیان کنیم که تمامی این مسائل نسبی هستند  و به فاکتور های زیادی همچون علاقه ، نزدیکی زبان های به بکدیگر ، موقعیت جغرافیایی ، تلاش افراد و …. دارند. اما می توان به طور کلی گفت که میزان سختی زبان آلمانی را می توان در طبقه متوسط قرار داد. اگر میزانسختی یک زبان برای شما مهم است پس باید بدانید که زبان های اسپانیایی ، زبان فرانسه ، و زبان هایی از این دست زبان های نسبتا راحت تری هستند. اما ما همیشه به زبان آموزان بیان می کنیم که علاقه مهم ترین مسئله در انتخاب یک زبان است. اگر قلب شما می گوید زبان آلمانی را انتخاب کنید پس دیگر به مغز خود مراجعه نکنید و آن را انتخاب کنید.

اما کدام قسمت آموزش زبان آلمانی سخت تر است؟

برای کسانی که تازه می‌خواهند آلمانی را بیاموزند، پیچیدگی‌های این زبان می‌تواند خیلی ترسناک باشد. همچنین سخت است که همه چیز راجع به این زبان، جدید است. به‌علاوه‌ی همه‌ی این‌ها با دستورزبان آلمانی روبرو هستید که نه تنها (در مقایسه با انگلیسی) جدید است بلکه همچنین خیلی پیچیده است.

پس از اینکه زیربنایی از عبارات و لغات بنیادین درست کردید، باید تمرکز مخصوص و انرژی را صرف تمرین جنبه‌های سخت زبان کنید. این به شما کمک خواهد کرد که تلاش‌هایتان را متمرکز کنید و شاهد بهره‌ی سریع‌تر باشید. شما نمی‌خواهید که یادگیری آلمانی‌تان احساس بدی داشته باشد.

پس بدون تأخیر بیشتر، بیایید به یکی از سخت‌ترین بخش‌های زبان آلمانی بپردازیم.

حروف تعریف

حروف تعریف سخت‌ترین بخش از زبان آلمانی برای مسلط شدن هستند، اما چیزی نیستند که نگرانشان باشید. بله سخت هستند و بله جزئیات زیادی وجود دارد؛ اما اجازه ندهید شهرت حروف تعریف آلمانی شما را از یادگیری باز دارد.

راهی عالی برای مسلط شدن روی حروف تعریف این است که همه‌ی اسامی آلمانی را یادگرفته و با حروف تعریف مناسب‌شان تمرین کنید. این کار شما را بارها و بارها در عادت استفاده‌ از حروف تعریف صحیح نگاه خواهد داشت تا جایی که احساس کنید کدام‌ها با کدام کلمات همراه می‌شوند.

اگر به آن فکر کنید، آنقدر هم با چگونگی یادگیری حروف تعریف‌شان توسط خود آلمانی‌ها فرق ندارد. بچه‌های آلمانی در خانه نمی‌نشینند و جدوال واژگانی را حفظ نمی‌کنند. آن‌ها کودکی خود را صرف تمرین حروف تعریف می‌کنند تا کاملاً یادشان بگیرند.

راه عالی دیگری که مبتدیان می‌توانند حروف تعریف را تمرین کنند، گوش دادن به نوارهای آلمانی (مانند پادکست‌ها) و یادگیری اسامی تا حد امکان است. یادداشت‌برداری از حروف اضافه‌ای که استفاده می‌شوند هم کار خوبی است. شنیدن ترکیب حرف اضافه/ اسم که در بافت مکالمه‌ای واقعی شنیده می‌شود کمک خواهد کرد که زوج‌های صحیح در ذهن بمانند.