ویژگی بازی های خوب برای آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ویژگی بازی های خوب برای آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان عشق بازی و سرگرمی شرح می دهد. پس در انتخاب بازی آموزشی حتما این نکات را رعایت کنید.

ویژگی بازی های خوب برای آموزش زبان انگلیسی
ویژگی بازی های خوب برای آموزش زبان انگلیسی

اما ویژگی بازی های خوب برای آموزش زبان انگلیسی چه چیزهایی است:

گاهی شما به دلیل مطالعه ای که به روش سنتی دارید استراحت لازم دارید. اما آیا تا به حال به استفاده از بازی ها برای یادگیری انگلیسی فکر کرده اید؟ خواه شما برای تافل آماده می شوید یا فقط می خواهید توانایی های انگلیسی خود را ارتقا دهید، بازی های مخصوص یادگیری زبان زیادی با کیفیت بالا و اثر گذار وجود دارند – لازم به گفتن نیست که مفرح هم هستند!

درست است
آسیاب به نوبت. یک بازی مخصوص یادگیری انگلیسی باید درست باشد تا موثر باشد. تمام ساختارهای گرامری که استفاده می کند باید از لحاظ گرامری درست باشد، و تمام لغات باید درست هجی شود و تعریف درستی از آن ها ارائه شود.

اثر گذار است
بازی ها باید چیزی بیش از فقط درست بودن باشند – باید در آموزش انگلیسی به شما هم اثر گذار باشند. بازی های کیفی به شما کمک خواهند کرد تا معانی لغات سخت را به یاد داشته باشید و تسلط شما را روی الگوهای گرامری از طریق ترکیب ویژگی هایی مانند ارتباط لغات، تصاویر، و تکرار به درجه ی عالی می رساند.
از طرف دیگر یک بازی انگلیسی که اثر گذار نباشد در به یاد آوردن آن چه یاد گرفته اید یا در امتحان مهارت های انگلیسی شما به اندازه ی کافی کمکی نخواهد کرد‌.

مفرح است
تمام هدف بازی ها این است که باید سرگرم کننده باشند! یک بازی انگلیسیِ خوب نه تنها انگلیسی را به شما آموزش می دهد بلکه همان طور که آن را بازی می کنید باعث سرگرمی تان می شود. بعضی از بهترین بازی های انگلیسی آن هایی هستند که باعث می شوند فراموش کنید که در واقع در حال یادگیری هستید!
البته، احتمال دارد تعریف من از مفرح مشابه تعریف شما از آن نباشد، پس مهم است که همیشه به دنبال یک بازی باشید که با علایق شما جور در می آید و در عین حال هم تمرین انگلیسی تان را مورد هدف قرار می دهد.

بازی کردن با آن راحت است
در نهایت، یک بازی انگلیسی خوب آن است که قوانین واضحی دارد و یادگیری چگونگی بازی با آن راحت است. نباید لازم باشد که شما وقت زیادی را صرف یادگیری قوانین بازی کنید؛ به طور ایده آل، قادر خواهید ‌بود که یک توصیف را بخوانید یا برای این که بفهمید برای برنده شدن باید چه کار کنید یک یا دو دفعه آن بازی را انجام دهید.