کسب نمره قبولی در تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های تخصصی تافل در ایران می باشد و به شما دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که به کسب نمره قبولی در تافل منجر شود. برخی از این استراتژی ها را ببینید.

کسب نمره قبولی در تافل
کسب نمره قبولی در تافل

اما کسب نمره قبولی در تافل با چه راه هایی ممکن است:

۱- خود را با قالب تافل آشنا کنید

اغلب کشورها تافل اینترنتی (آی بی تی) را ارائه می کنند. تعداد کمی تنها آزمون کاغذی (پی بی تی) را ارائه می کنند. مطمئن شوید پیش از شروع برای خواندن تافل، می دانید که کدام نوع آزمون را قرار است بدهید. اگر کشورتان آزمون اینترنتی را ارئه می کند نمی توانید نوع کاغذی را انتخاب کنید. یکی از دلایلی که مردم استرس آزمون را تجربه می کندد اینست که نمی دانند پیش از آزمون انتظار چه چیزی را داشته باشند. با مطالعه ی قالب آزمون به طور جدی از استرس در روز آزمون اجتناب کنید. ETS معیارهایی خیلی واضح راجع آزمونشان دارد. به همین خاطر است که آزمون استانداردسازی شده، نامیده می شود.

۲- در مورد نمره های مورد نیاز تافل تحقیق کنید

تافل برای هر دانشجوی غیر بومی که می خواهد تحصیلات دانشگاهیش را در ایالات متحده باشد، لازم است. اغلب مردم آزمون تافل را می دهند تا برای دانشگاه یا برنامه ای مشخص اقدام کنند. پیش از آنکه شروع به درس خواندن کنید، دریابید که ملزومات دانشگاهی که می خواهید به آن بروید از چه قرار است. به خاطر داشته باشید که نمره ها برای آزمون کاغذی متفاوت هستند از نمره های آزمون اینترنتی. برخی مدرسه ها به نمره های شما در بخش های مختلف نگاه می کنند. هر بخش iBT 30 نمره دارد.

۳- انگلیسی آکادمیک را بیاموزید

تافل برای اهداف مختلفی نسبت به آزمونهای دیگر ESL استفاده می شود. آزمون تافل توانایی شما برای موفقیت در دانشگاه یا کالجی آمریکایی را می سنجد. سایر کشورهای انگلیسی زبان همچنین نمره ی تافل را به عنوان پیش نیازی برای پذیرش می دانند. لازم نیست مانند آزمون TOEIC راجع به دنیای اقتصاد بدانید. در عوض باید تمرکز کنید بر مطالعه ی زبانی که در پردیس و کلاسها می شنوید و می بینید. به بیانی دیگر باید کتابهای درسی، دایره المعارف، ژورنالها و مقالات تحقیقی را به جای تبلیغات و رزومه ها بخوانید.