بزرگ ترین زبان های جهان را بیاموزید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می دهد بزرگ ترین زبان های جهان را بیاموزید . در این مطلب لیستی از زبان های مهم و قدرتمند دنیا ارائه می کنیم که می توانید برای یادگیری آنها برنامه ریزی داشته باشید.

با دیدن این لیست بزرگ ترین زبان های جهان را بیاموزید :

بزرگ ترین زبان های جهان را بیاموزید
بزرگ ترین زبان های جهان را بیاموزید

ماندارین
تمام آن ۹۰۰ میلیون گویشور سراسر جهان، فقط یکی از دلایل یادگیری چینی ماندارین است. زبان رسمی چینی به اندازه ی بعضی از زبان های اصلی دیگر در جهان از لحاظ جغرافیایی گسترده نیست، اما هنوز در حال شکوفایی است و احتمالاً به این زودی ها از جایگاه رتبه ی اول خود کنار نمی رود.

اسپانیایی
اسپانیایی با حدود نیم میلیارد گویشور در سراسر جهان، در نوع خود زبانی قدرت مند به حساب می آید. به علاوه، با نیمی از تعداد کامل گویشوران خیلی بیش تر از ماندارین مسائل را برای شما فاش می کند، چون زبان رسمی یا اصلی بیست کشور جهان است.
در حالی که مانند هلندی یا فرانسوی به انگلیسی نزدیک نیست، گویشوران انگلیسی از همان ابتدا تعداد زیادی از لغات اسپانیایی لاتین را تشخیص می دهند. به علاوه، اسپانیایی زبانی است که خیلی زیاد و به طور منظم سازمان دهی شده است و آوا و گرامر ساده ای دارد که اصلا مانند آن چه که در کلاس اسپانیایی به نظر می رسد ترسناک نیست. فقط تفاوت های اصلی بین اسپانیایی و انگلیسی را متوجه شوید و آن گاه همه چیز برایتان حل شده است.

عربی
با بیش تر آرا عربی چهارمین یا پنجمین زبان بزرگ جهان است، حدود ۳۰۰ میلیون نفر به عربی استاندارد مدرن و بسیاری از گویش های منطقه ای که سراسر جهان وجود دارد صحبت می کنند.عربی هم مانند اسپانیایی از لحاظ جغرافیایی بر زبان چینی برتری دارد و به عنوان زبان رسمی ۲۸ کشور جایگاه بالایی دارد.

ژاپنی
اگر شما در حال تماشای انیمیشن به همراه زیرنویس هستید، از یادگیری ژاپنی از طریق تماشای انیمیشن فقط به اندازه ی یک گام کوچک فاصله دارید. فیلم های ژاپنی اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهند تا از طریق فیلم و روی کاناپه زبان بیاموزید.

ایتالیایی
حالا که صحبت از فیلم شد، سینمای ایتالیا خودش به تنهایی یک دلیل است که سریع در کلاس های ایتالیایی ثبت نام کنید. بنشینید و تکیه دهید، بگذارید تا انجمن اعطای جوایز تولیدات ایتالیایی شما را به سرزمین یادگیری زبان ببرد.

پرتغالی
زبانی که باسانوا و سامبا را در جهان به ارمغان آورد برای زبان آموزانی که گوشی شنوا برای موسیقی و احساسی برای ریتم دارند انتخابی عالی است. اگر یادگیری یک‌ زبان از طریق آواز خواندن و رقصیدن طوری به نظر می رسد که گویی در کوچه ی بالایی شما اتفاق می افتد، موسیقی برزیلی بگذارید و شروع کنید به یادگیری پرتغالی با آهنگ.

هلندی
هلندی که از همان لغات آلمانی مشابه انگلیسی گرفته شده است، یکی از نزدیک ترین زبان های زنده به انگلیسی در شجره نامه ی زبان آلمانی است. کمی قوانین اصلی تلفظ و هجی را بیاموزید و آن وقت است که شما به عنوان یک گویشور انگلیسی، دایره ی لغاتی اصلی از صدها کلمه را خواهید داشت.

فرانسوی
تاثیر فرانسوی بر روی زبان انگلیسی به خیلی قبل تر از لغات قرضی فرانسوی بر می گردد. به مدت چهارصد سال نورمان های فرانسوی زبان بر انگلیس حکم فرمایی کردند، و اثر خود را روی زبان گذاشتند. امروزه انگلیسی و فرانسوی، برخلاف تفاوت های پرطنین، بیش از ۴۵% از لغات مشابه را به اشتراک می ‌گذارند، تا حد زیادی در فرم لغات قرضی است که از لحاظ تاریخی از فرانسوی یا لغات تکنیکی که هر دو زبان از لاتین گرفته اند، قرض گرفته شده است.

کانتونی
یک زبان چینی دیگر، زبانی است که حتی آهنگ بیش تری نسبت به ماندارین دارد و در مراکزی صحبت می شود که از لحاظ مالی ثروت مند هستند مانند گوانگدونگ و هنک کنگ. علاوه بر آن، این گویشی چینی است که در بیش تر محله های چینی سراسر جهان صحبت می شود، و آن را به زبان مهم دیگری برای تجارت جهانی تبدیل می کند.

کره ای
کره ی جنوبی یکی از اقتصادهای آسیایی است که شغل های مربوط به تکنولوژی، ارتباط از راه دور و ساخت را تسخیر کرده است، به علاوه این که یکی از بزرگ ترین کارفرمایان معلمان انگلیسیِ خارجی است. خواه با شرکتی که در آن هستید منتقل شوید یا خودتان به خارج از کشور بروید، صرف نظر از حیطه ی کاری تان یادگیری کره ای احتمالاً در فرایند استخدام باعث برتری شما می شود، و مطمئناً باید تجربه ی فرهنگی تان را در طی اقامت خود، عمیق کنید.

آلمانی
در اقتصاد اتحادیه ی اروپا به آلمانی صحبت می شود، و مردم سراسر اروپا به امید استخدام شدن این زبان را می آموزند. احتمال دارد مسائل در جای دیگری در اروپا نامطمئن به نظر برسد، اما آلمانی برای هر جوینده ی شغلی که به این اقلیم علاقه دارد، سرمایه گذاری خوبی به حساب می آید.