سلام و احوالپرسی به زبان آلمانی | روز بخیر آلمانی

سلام و احوالپرسی به زبان آلمانی

اگر همین امروز سعی به یادگیری زبان آلمانی کنید مطمئنا یک نکته که توجه شما را در کلاس زبان به خود جلب می کند روشهاییست که برای سلام و احوالپرسی به زبان آلمانی استفاده می شود. آلمانی ها به طور کلی دوست دارند به صورت کاملا جدی و رسمی در بسیاری موقعیت ها احوالپرسی کنند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند بهترین روش های برای شروع صحبت در زبان آلمانی را به شما معرفی کند.

انواع مختلف سلام به آلمانی

اول این ویدیو را ببینید تا با سلام کردن در زبان آلمانی و تلفظ کلمات و گفتن روز بخیر و شب بخیر در آلمانی بیشتر آشنا شوید.

سلامHallo
صبح بخیرGuten Morgen
بعد از ظهر بخیرGuten tag
عصر بخیرGuten Abend
ویدیو احوالپرسی به آلمانی

جالب است بدانید معمولا افراد در برخور با یکدیگر دست می دهند و برخلاف بسیاری از کشور های اروپایی و آسیایی روبوسی چندان مرسوم نیست.

خداحافظی کردن

خداحافظAuf Wiedersehen
خداحافظ غیر رسمیTschus
به زودی می بینمتBis Bald
موفق باشیViel Gluck
Machs Gutt

حالتون چطوره به آلمانی

حالا که سلام  و خداحافظی را یاد گرفته اید پس باید از روش هایی برای پرسیدن حال افراد هم اگاه شوید. اگرچه ما بسیاری از اوقات اصلا برایمان مهم نیست که حال شخص مقابل چطور است و صرفا برای ادامه دادن مکالمه از این عبارات استفاده می شود.

Wie Geht’s?اوضاع چطوره؟
Wie geht es dir?چطوری؟
Geht es Ihnen gut?خوبی؟

جواب دادن به احوالپرسی در آلمانی

خوبم مرسیGut, Danke
تقریبا خوبمZiemlich Gut
بد نیستمNicht Schlecht
خیلی خوبمEs geht mir sehr gut
احوالپرسی به زبان آلمانی
حال و احوال در آلمانی

وقتی گفیتید حالتان چطور است بهترین کار این است که توپ را به زمین طرف مقابل بندازید و با یک سوال ساده ” شما چطور؟ ”  شخص را مجبور کنید به شما جواب دهد. برای این کار می توانید از اصطلاحاتی همانند:

Und dir? شما چطور؟

Und Ihnen? تو چی ؟ (غیر رسمی)

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امیدوار است بعد از احوالپرسی به زبان آلمانی برای یادگیری زبان آلمانی کلاس های ما مراجعه کنید.