احوالپرسی به زبان روسی

احوالپرسی به زبان روسی
اگر شما بتوانید احوالپرسی به زبان روسی را به خوبی انجام دهید مثل این است که در یک مسابقه دوی سرعت یک استارت فوق العاده زده باشید. همه می دانیم که اولین برخورد مهم ترین برخورد نیز هست و می توانید پی ریز یک رابطه کاری یا دوستانه خوب باشد.

احوالپرسی به زبان روسی
احوالپرسی به زبان روسی

در کل احوالپرسی به زبان روسی بسیار رسمی تر از آن چیزی است که ما مثلا در زبان انگلیسی می بینیم و اگر شما راه درست را انتخاب نکنید باعث می شود مسخره و یا حتی توهین آمیز به نظر برسید. پس با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ادامه این متن همراه شوید تا الگو احوالپرسی به زبان روسی را بدست آورید.
از عبارت Здравствуйте یا privyet برای گفتن سلام استفاده کنید.
خوب حالا زمان آن رسیده به آسمان نگاه کنید!! نگران نشوید منظورمان این است که باید ببینید خورشید کجای آسمان است. اگر صبح است از عبارت صبح خوش Доброе утро ، اگر بعد از ظهر است از عبارت Добрый день و اگر غروب است از Добрый вечер استفاده کنید.
جمله حال شما چطور است ؟ یک جمله کلیشه ای اما در عین حال طلایی است. اگر دوست دارید کمی رسمی تر باشد از Как поживаете و اگر دوستانه تر جلو میروید از Как поживаешь استفاده کنید.
خوب اگر جمله های بالا را از شما پرسیدند چطور؟ باید از جواب Прекрасно. А ты استفاده کنید که به معنای ” خوبم ! حال شما چطور است ؟ ” می باشد.
اگر همین جا تمام کنید تقریبا بازی را باخته اید. باید چند قدم جلوتر روید. ” چه خبر ؟” همه آن چیزی است که شما نیاز دارید. Что нового این کار را برای شما انجام می دهد. تا اینجا شما تاثیر اولیه خود را گذاشته اید و باید سعی کنید ادامه این مسیر را در یک کلاس زبان روسی بدست آورید.
اتمام کار اما دوباره قابل پیش بینی است. ” از دیدنت خوشحال شدم ” پس با گفتن Рада тебя видеть به هدفتان می رسید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی کرد در این بخش یک احوالپرسی به زبان روسی را به شما نشان دهد. اگر قصد شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان روسی ایران آکسفورد را دارید با ما تماس بگیرید.