آموزش زبان جدید چگونه شکل می گیرد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما زبان آموزان عزیز مراحل آموزش زبان و اینکه آموزش زبان جدید چگونه شکل می گیرد؟ را بشرح می دهد. شاید دانستن اتفاقاتی که در شما به وجود می آید برایتان جالب باشد.

آموزش زبان جدید چگونه شکل می گیرد؟
آموزش زبان جدید چگونه شکل می گیرد؟

اما آموزش زبان جدید چگونه شکل می گیرد؟

یادگیری یک زبان جدید هرگز آسان نیست. برای مثال برای یک بچه حدود ۲ سال طول می‌کشد تا در نهایت بتواند تعداد زیادی از لغات را یاد بگیرید و ما می‌گوییم هشت سالگی است که (مثلاً) به اسپانیایی یا زبان کشور خود به خوبی حرف می‌زنیم.

بهترین مرحله برای چگونگی یادگیری صحبت کردن به زبانی جدید در خلال دوران بچگی است، ۳سالگی بهترین سن به حساب می‌آید چون قادر خواهیم بود لغات را دسته‌بندی کنیم و مهارت‌های زبانشناسی‌مان خیلی پیشرفته خواهد بود که در آینده می‌تواند به شیوه‌ی زندگی‌مان منفعت بخشد.

چنانچه بخواهیم وقتی که فرد بالغی شدیم درس بخوانیم، ابزار زیادی برای ما موجود خواهد بود:

  • درس‌های زبانی با یک معلم یا به صورت آنلاین.
  • کتاب‌ها.
  • دی‌وی‌دی‌های درس‌های زبانی.
  • دوره‌های تابستانی در کشورهای مختلف.
  • کلوپ‌های مکالمه‌ای در مدارس زبانی.

ما برای کسب اطمینان از نتایج بهتر باید بیش از یکی از این ابزار را انتخاب کنیم. با اینحال بهترین گزینه برای یادگیری زبانی جدید همیشه گذراندن زمان در کشور یا شهری است که آن زبان به عنوان زبان بومی صحبت می‌شود. برخی از دلایل عبارتند از:

  • تمرین: ما هر روز به زبان گوش خواهیم کرد و آن را صحبت خواهیم نمود، صرفنظر از اینکه چقدر درباره‌ی آن می‌دانیم باید با استفاده از آنچه که می‌دانیم شروع کنیم تا بتوانیم ارتباط برقرار نماییم.
  • اصطلاحات عامیانه: فرصت این را خواهیم داشت تا عبارات متداول برای بومی‌ها (که همچنین به نام واژه‌ی عامیانه معروف هستند) را یاد بگیریم، اما اگر معنای آن‌ها را بپرسیم ممکن است برایشان سخت باشد که توضیح دهند. جدای از این، مهارت‌هایمان برای برقراری ارتباط با فرهنگ‌های مختلف به شغل‌مان و هر از چند گاهی زنگی خصوصی‌مان سود خواهد رساند.

دو ماه کافی خواهد بود که دانش‌مان را درباره‌ی یک زبان جدید گسترش دهیم، اما اگر از نوع افراد مخاطره طلب هستید و تصمیم دارید بخشی از فرهنگ باشید، پس زبان‌ها را حتی بیشتر دوست خواهید داشت!